Zbiórka Na pomoc wyniszczonemu Rudemu - miniaturka zdjęcia

Na pomoc wyniszczonemu Rudemu

Adopciaki Kwidzyn - awatar

Adopciaki Kwidzyn

Organizator zbiórki

O Rudym dowiedzieliśmy się pomagając innemu psu. Jest staruszkiem, ma około 14 lat. Większość życia spędził w kojcu tylko dlatego, że był nękany i gryziony przez inne psy. Psiak jest mocno wychudzony, ma alergiczne pchle zapalenie skóry, wywołujące silny świąd. Na skórze pojawiły się już grudkowate zgrubienie, wyłysienia i strupy.

Rudy cały czas posikuje i wydaje dźwięki podobne do charczenia. Wstępna diagnoza wykazała zmienioną chorobowo prostatę, usianą torbielami, przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego i co nas bardzo martwi zastój płynu w klatce piersiowej, spowodowany najprawdopodobniej zastoinową niewydolnością serca. Rtg wykazał również poważne zmiany w kręgosłupie, ostrogi praktycznie w całym kręgosłupie piersiowym i lędźwiowym, a w odcinku lędźwiowym dodatkowo zwapnienia krążków międzykręgowych.

Potrzebna jest poszerzona diagnostyka psiaka, tym bardziej, iż jest też podejrzenie u niego zmian w wątrobie. Wdrożono już Rudemu antybiotykoterapię, lek na zastoinową niewydolność serca - cardisure, diuretyki oraz lek na odpchelne zapalenie skóry. Musimy zaopatrzyć biedaka w dobrą karmę, suchą i mokrą. Niestety tam gdzie przebywa nie może na to liczyć. Właściciela nie stać ani na leczenie, ani na dobre jedzenie dla niego. Na szczęście psiak ma apetyt, liczymy więc, że zdołamy go odkarmić i poprawić choć trochę jego kondycję.  

Leczenie Rudego wiąże się z ogromnymi kosztami, z którymi bez Was sobie nie poradzimy. Nie opłaciliśmy pierwszej faktury  za diagnostykę i leki dla niego a przed nami kolejne. Cardisure jest drogim lekiem a Rudy najprawdopodobniej będzie go musiał przyjmować do końca życia.

Bardzo prosimy o wsparcie.  Liczymy, że z Waszą pomocą pomożemy mu stanąć na nogi. Pragniemy aby schyłek swojego życia przeżył bez bólu i z pełnym brzuszkiem. Szukamy dla tego kochanego staruszka nowego, dobrego domu, w którym mógłby spędzić końcówkę swojego życia kochany i potrzebny .

Jesteśmy wolontariuszami, którzy poświęcają swój wolny czas starając się pomagać zwierzętom takim jak Rudy. Niestety nie posiadamy na to środków i większość potrzeb pokrywamy z własnych pieniędzy. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, nawet najmniejszą i z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą pomóc Rudemu. 

26.10.2018 r.

Zebrane pieniążki pozwoliły nam pokryć pierwsze koszty związane ze wstępną diagnozą, przeprowadzeniem niektórych badań oraz zakupem leków. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wydatki i załączamy faktury, które uregulowaliśmy.

31.10.2018 r.

Rudy cały czas przyjmuje leki na serce oraz moczopędne, wozimy mu też lepszą karmę i puszki. Jego stan poprawił się, trochę przytył i czuje się lepiej, przestał się drapać i troszkę poprawił się stan jego skóry. 05.11.2018 r. mamy umówiony zabieg kastracji, który jest niezbędny z powodu chorej prostaty. Martwimy się bardzo, gdyż z uwagi na jego wiek oraz chore serduszko i kręgosłup to poważny zabieg.

06.11.2018 r.

Rudy jest po zabiegu kastracji, który odbył się wczoraj. Wybudził się bardzo szybko, a sam zabieg odbył się zgodnie z planem. Gdy był jeszcze w narkozie zrobiono mu ponownie rtg. Ilość płynu w klatce piersiowej znacznie się zmniejszyła, co jest wynikiem podawania leków. Psiak już tak nie kaszle. Pani doktor stwierdziła, że jest duża poprawa, co bardzo nas ucieszyło.  Serduszka i kręgosłupa już nie wyleczymy ale jeśli Rudy będzie przyjmował leki jego komfort życia będzie na pewno lepszy. Rudy przyjmuje dziennie 0,5 tableki 10mg cadisure i jedną tabletkę furosemid. Jest to minimalna dawka dla niego jaką musi przyjmować aby był efekt. Miesięczny koszt tych leków to 80 zł. Za 10 dni zdjęcie szwów oraz szczepienie psiaka.

Cały czas szukamy domu dla Rudego i marzymy aby ktoś go pokochał.

09.11.2018 r. 

Rudy miał odrobinę zaczerwienioną ranę po zabiegu, ale okazało się, że wszystko jest ok. W trakcie wizyty weterynarz zalecił olej omega na sierść, bo mimo poprawy nadal nie jest taka jaka powinna być.

16.11.2018 r.  Dzisiaj Rudemu zdjęliśmy szwy, rana ładnie zagojona, psiak waży prawie 24 kg, wiec przytył łącznie prawie 2,5 kg.  W trakcie sprawdzania stanu ogólnego psa okazało się, że w prawym uchu jest świeżbowiec i trzeba włączyć krople aby wyleczyć stan zapalny ucha.  Zrobiliśmy Rudemu pakiet szczepień i zaopatrzyliśmy w  tabletkę na odrobaczenie. Poniżej koszty. Zawieźliśmy też Rudemu worek karmy Brit, podarowany przez jedną z osób o wielki sercu. 

05.12.2018 r.

Wczoraj Rudy był na wizycie kontrolnej. Ucho wyleczone, ogólnie czuje się dobrze, trzyma wagę. Kupiliśmy leki na serduszko na kolejny miesiąc. Dostarczyliśmy też suchą karmę dla psiaka i kilka puszek, które tak lubi.


Kwota jaką uzyskaliśmy ze zbiórki na Rudego po potrąceniu prowizji to 1.128,49 zł. Dotychczasowe koszty jakie ponieśliśmy na jego leczenie wynoszą  1.137 zł.  Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy Rudego postawić na nogi. Ten psi senior bardzo na to zasługiwał. Rudy dożywotnio musi przyjmowac leki, których miesięczny koszt wynosi około 80 zł., więc jeśli ktoś chciałby go wspierać, będziemy szczęśliwi. Nadal szukamy dla niego domu, aby schyłek życia mógł spędzić  czując się potrzebny i kochany.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Adopciaki Kwidzyn - awatar

  Adopciaki Kwidzyn

  07.12.18
  07.12.18

  Kilka dni temu Rudy był na wizycie kontrolnej. Ucho wyleczone, ogólnie czuje się dobrze, trzyma wagę. Kupiliśmy leki na serduszko na kolejny miesiąc. Dostarczyliśmy też suchą karmę dla psiaka i kilka puszek, które tak bardzo lubi. Kwota jaką uzyskaliśmy ze zbiórki na Rudego po potrąceniu prowizji to 1.128,49 zł. Dotychczasowe koszty jakie ponieśliśmy na jego leczenie wynoszą 1.137 zł. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy Rudego postawić na nogi. Ten psi senior bardzo na to zasługiwał.

  Zdjęcie aktualności 22 729

Adopciaki Kwidzyn - awatar

Adopciaki Kwidzyn

Organizator zbiórki

Wpłaty - 22

Lukasz - awatar
20
Lukasz
Dawid Rapciak - awatar
135
Dawid Rapciak
Dawid Rapciak - awatar
500
Dawid Rapciak
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Airgialla - awatar
50
Airgialla
Zuzanna Karwas - awatar
20
Zuzanna Karwas
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dorota - awatar
20
Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij