na ratunek zdrowia i życia

Zbiórka

Runa to grupa wolontariacka działająca w ramach Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Runa to ja, Sylwia, i w tej chwili prawie 50(!) zwierzęcych podopiecznych - koty i psy. Od kilkumiesięcznych, do kilkunastoletnich, od adopcyjnych do tzw. specjalnej troski - już rezydentów. Opieka nad tak dużą liczbą zwierząt wymaga nakładów finansowych przekraczających moje możliwości. Dlatego proszę Was o pomoc. By wspólnie móc pomagać im dalej.

W styczniu wzięłam pod opiekę 3 szczeniaki, niestety okazały się być chore na parwowirozę. To choroba straszna, podstępna i zdradliwa - pierwszy raz miałam z nią do czynienia i to naprawdę bardzo ciężkie doświadczenie. Teraz - wg jednych źródeł - na pół roku, wg innych - na rok, mam skażony dom, samochód. Skażony = nie mogę wziąć pod opiekę żadnego zwierzaka - psa ani kota, który jest nieszczepiony na choroby wirusowe. Nie oszukujmy się, nigdy nie stanął mi na drodze zwierzak zaszczepiony, zawsze są po przejściach, w kiepskiej kondycji. W tej chwili stoję przed decyzją - czy zostawić na ulicy zwierzaka w potrzebie, narażając go na śmierć, czy narazić go zarażenie parwo i śmierć. Dlatego właśnie i na ten cel powstała zbiórka…

Lampa bakteriobójcza przepływowa pozwala na używanie jej w obecności ludzi i zwierząt, co w moim przypadku jest najważniejsze. Nie jestem w stanie na kilka godzin wyprowadzić podopiecznych z domu. Taka lampa oczyści pomieszczenia ze skażenia po parwowirozie, jednocześnie wesprze walkę z kocim katarem, z którym zmagam się od września 2016, kiedy to przygarnęłam tymczasowo kocią rodzinkę - kotkę z 3 malcami, które już zaczęły oczka otwierać - niestety rodzinka pochodzi z terenu, gdzie nikt leczy i nie szczepi kotów, stąd wirus kk, już wg weterynarzy zmutowany wręcz.

Ten rok zaczął się bardzo źle. Także w styczniu odeszła maleńka Hana - koteńka z problemami neurologicznymi - kocie dziecko jeszcze. 

Dostała bardzo poważnego ataku w środku nocy, umarła mi na rękach. Było to dla mnie traumatyczne przeżycie, dzwoniłam do lekarzy wet z najbliższej miejscowości - nie ma tu lecznicy 24 godziny na dobę, tylko są podane telefony - w nagłym przypadku.. Niestety nikt nie odbierał, a naprawdę próbowałam wiele razy do dwóch różnych gabinetów.. Byłam zdruzgotana. Do Warszawy dowiozłabym już maleńką nieżywą. Potrzebuję zestaw - koncentrator tlenu i komorę tlenowa - aby w sytuacji krytycznej ustabilizować kota czy psa na tyle, żebym mogła w ciągu dwóch godzin dojechać do całodobowej kliniki weterynaryjnej. To walka o życie. 

Ja i moi podopieczni będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w zdobyciu tego sprzętu ... - to w tej chwili są kluczowe potrzeby, poza codzienną opieką weterynaryjną, karma, żwirkiem, środkami przeciw pasożytom itp. 

Oczywiście, jeśli ktoś mógłby podarować taki sprzęt, nawet używany, bardzo to pomoże! 

Będę ogromnie wdzięczna za każdą najmniejszą wpłatę! Pomagać na większą skalę można tylko wspólnymi siłami. Chcę pomagać tym zwierzętom i wierzę, że dzięki Wam, pomoc będzie możliwa i będzie to pomoc bardziej efektywna… Bardzo proszę o wsparcie.

załączam adres strony na fb, gdzie pokazuję moich podopiecznych

https://www.facebook.com/runapomaga/

oraz przykładowe linki z opisem sprzętu, którego potrzebują zwierzaki:

https://mednova.pl/ultraviol-lampa-bakteriobojcza-nbve-110-p-statywowa?gclid=CN_BsZDk59ECFUpkGQodOesPYA

http://allegro.pl/lampa-bakteriobojcza-nbve-60-pl-z-licznikiem-i6698929482.html

http://megavet.eu/produkty/1693-koncentrator-tlenu-eickemeyer-oxyvet-ii.html

http://www.tlenoterapia-domowa.pl/aparaty-3n.html

http://www.kruuse.com/pl-PL/ecom/Operation/Post_op/BUSTER_ICU_op/ICU_Cages_op/prod_271713.aspx


Aktualności

 • RUNA. Zwierzęta z Warki

  RUNA. Zwierzęta z Warki

  02.04.17
  02.04.17

  Wspaniały człowiek, o wielkim sercu, który chce pozostać anonimowy, sfinansował zakup koncentratora tlenu dla moich podopiecznych Jest to zupełnie niesamowita sprawa, która głęboko mnie poruszyła Bardzo dziękuję w swoim i zwierzaków imieniu :)

  Photo

Wpłaty - 20

 • Avatar Barbara Tarnachowicz
  70
  Barbara Tarnachowicz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  90
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Emilia Górka
  50
  Emilia Górka
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Robert Jamroz
  50
  Robert Jamroz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Bożena
  20
  Bożena
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę