Zbiórka Pomóż mi odzyskać samodzielność! - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi odzyskać samodzielność!

Mam na imię Tomek i chciałbym Wam opowiedzieć moją historię związaną z życiem na wózku inwalidzkim od ponad 20 lat. W wieku 16 lat dnia 04.08.1997 r.  na skutek niefortunnego skoku do wody doznałem złamania kręgosłupa. Spędzałem wówczas swoje jedne z pierwszych wyjazdowych wakacji na Mazurach. Od dnia wypadku całe moje krótkie życie się zmieniło. W następstwie wypadku doznałem czterokończynowego porażenia. Od tego czasu jestem całkowicie uzależniony od osób trzecich. Wypadek przerwał również moją naukę, więc nie mogłem zdobyć kwalifikacji do jakiegokolwiek zatrudnienia. Utrzymuję się z renty socjalnej w wysokości 720 zł netto i zasiłku pielęgnacyjnego w wysokości 153 zł miesięcznie. 

Na dzień dzisiejszy pojawiła się dla mnie ogromna szansa na polepszenie jakości mojego życia.  Po konsultacji u dr. Tabakow (znanego neurochirurga, który za pomocą przeszczepu komórek węchowych  dokonał regeneracji rdzenia kręgowego uznanego na świecie i w Polsce pacjenta Dariusza Fidyka) dowiedziałem się, iż mój rdzeń kręgowy nie uległ przerwaniu i jest zachowana  jego ciągłość, co daje prawie 80 % szans na to, że po tej rehabilitacji będę mógł być w miarę samodzielny a być może nawet chodzić. Konsultacja u tego znanego specjalisty dała mi nadzieje na lepsze jutro. 

Jest jednak jedno ale … Pan doktor wstępnie zaproponował mi, iż w ramach prowadzonych badań być może zakwalifikowałbym się do zabiegu wszczepienia stymulatora rdzenia kręgowego, jednak przed ostatecznym zakwalifikowaniem do tego zabiegu zalecił mi minimum trzymiesięczną neurorehabilitację w specjalistycznym ośrodku Akson w Wrocławiu.  I tu tkwi problem. Koszt miesięczny rehabilitacji w tym Ośrodku bez wyżywienia z opiekunem wynosi  około 10 880,00 zł.  Wymóg pobytu opiekuna jest stawiany przez Ośrodek. Jestem jeszcze młodym mężczyzną, a już i tak wiele życia spędziłem w bezruchu. Bardzo chciałbym skorzystać z tej życiowej szansy.  Rehabilitacja polega na intensywnych ćwiczeniach przy jednoczesnym stymulowaniu sensorycznym i magnetycznym rdzenia kręgowego. Terapia cieszy się wieloma sukcesami, a w moim przypadku są naprawdę ogromne szanse, które ocenił specjalista w tym zakresie. 

         Moja sytuacja materialna i rodzinna nie daje mi szans na zgromadzenie takich środków. Rehabilitację mogę rozpocząć już od jutra - zostałem do niej w pełni zakwalifikowany i dzwoniono do mnie już z ośrodka. Jednak na ten moment środki nie dysponuję funduszami na jej rozpoczęcie.  Jeśli za późno rozpocznę tą rehabilitację, być może stracę całkowicie szanse na zakwalifikowanie się do tego nieodpłatnego projektu wszczepienia stymulatora. 

Całkowity koszt to około 40 000,00 zł z wyżywieniem i pobytem.

Bardzo liczę na Wasze wsparcie. Wierzę, że z Waszą pomocą zyskam szansę na samodzielność. 


Wybierz kwotę

Komentarze

 • Roksana - awatar

  Roksana

  13.09.18
  13.09.18

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

 • Marcin - awatar

  Marcin

  13.03.18
  13.03.18

  Trzymam kciuki za pomyślną rehabilitację!

Wpłaty - 25

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Skowrońska - awatar
20
Katarzyna Skowrońska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Roksana - awatar
10
Roksana
Karolina Glasner - awatar
10
Karolina Glasner
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Bogdan Litwiński - awatar
200
Bogdan Litwiński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anna grzybowska - awatar
100
Anna grzybowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij