Zbiórka Twoje Serce dla dzieci z Filipin - miniaturka zdjęcia

Twoje Serce dla dzieci z Filipin

Dariusz Metel - awatar

Dariusz Metel

Organizator zbiórki

III Akcja pomocy dzieciom z cmentarza w Manili  czyli " Twoje serce dla dzieci z Filipin " 

Kiedy pierwszy raz udałem się na Filipiny , udałem się  do miejsca , gdzie żyją ludzie mieszkający na cmentarzu . wywarło to na mnie wielki wrażenie , ponieważ panował tam ogromna bieda Spacerując miedzy grobowcami mijałem biegające zaniedbane dzieci . Trudno było mi przejść obok tego widoku obojętnie ,dlatego też zdecydowałem się pomóc tym dzieciom .

W ubiegłym roku o tej samej porze za pomocą portalu pomagam.pl , rozpoczęła się zbiórka pieniędzy . Nie była to pierwsza akcja dla tych dzieci z cmentarza . Pierwszą zorganizowałem w 2015 r z pomocą znajomych głównie przez Facebook  . Miała ona symboliczny wymiar ale odczucia jakie jej towarzyszyły i w końcu uśmiecha , jaki zagościł na twarzach obdarowanych dzieci był tak budujący że zapragnąłem zrobić coś więcej . Tak więc w marcu 2017 r rozpoczęła się  druga zbiórka , celem jej było zebranie w początkowej fazie 3000 zł . Zebrane pieniądze miały być przekazane na zakup  piłek do kosza  i koszulek  dla dzieci z cmentarza w  Manili  Jakie było moje zdziwienie gdy zaledwie w ciągu dwóch tygodni założony cel został osiągnięty . Nie było innej rady podniosłem poprzeczkę wyżej do 6000 zł . Finał zbiórki był jednak zupełnie nieoczekiwany  . Udało się zebrać kwotę 25800 zł . Za zebrane pieniądze zakupiłem już nie tylko piłki i koszulki ale także , środki higieniczne jedzenie itd .

 Raz jeszcze chciałbym wszystkim bardzo podziękować i tym  którzy wsparli akcję wpłatami na pomagam.pl  . i tym którzy przekazywali nam rzeczy na aukcję dla dzieci z cmentarza 

Dziękuje dzieciom ze świetlic środowiskowych , i szkół  za przepiękne karty świąteczne odblaski , dziękuję także Ewie Szymkiewicz za projektor multimedialny który  z wielką radością  i dzieci i nauczycieli  został przeze mnie przekazany do szkoły na wyspie Pamilacan . 

Bardzo dziękuję naszym rodakom  którzy pomogli mi w Manili  w zakupie jak i w rozdaniu rzeczy dla dzieci z cmentarza . Szczególnie dziękuje  filipince  Marlenie  bez której nic by się  nie udało to dzięki niej mogliśmy wejść z naszą akcją na cmentarz to ona  wyszukała nam 3 najbardziej biedne rodziny  wcześniej zamówiła rzeczy które potem w sklepach odebraliśmy . Dziękuje wszystkim którzy przekazali  sprzęt wędkarski dla rodzin z wyspy Pamilacan .

Tak duża kwota pozwoliła mi na podjęcie decyzji o podzieleniu zgromadzonych środków i przeznaczenia ich części na zakup ww.  akcesoriów dla dzieci ze szkoły na maleńkiej  wyspie Pamilacan . Dla dzieci był turniej koszykówki , dla szkoły przybory szkolne  głośniki , projektor multimedialny ( przekazany od  darczyńcy ) były tory  były fajerwerki no i lokalny przysmak Lechon Pork  ( prosiaczek z rożna ) a wieczorem kino letnie .

radości było co niemiara . Uśmiech zagościł nie tylko na twarzach dzieci ale i w oczach  widać było ogromną radość . Codzienna szara rzeczywistość choć na chwilę odeszła w zapomnienie

  W okresie wielkanocnym  2019 wybieram się ponownie na Filipiny . Chciałbym tak jak  poprzednio  zawieść  im Serce Wasze i moje bo to dzięki Waszej pomocy ta akcja ma sens . Każda akcja uczy nas czegoś nowego . Dlatego  za zebrane środki z tej trzeciej  już  akcji z pomocą życzliwych osób , na wzór  " Szlachetnej Paczki " będę chciał zakupić rzeczy dla najbardziej potrzebujących rodzin  z cmentarza .   W paczkach znajdą się różne artykuły w zależności od ich potrzeb . Orientacyjny koszt przygotowania jednej paczki to około 500 zł. Pragnąłbym przygotować ich jak najwięcej bo i potrzeby są bardzo duże .

Wiem że tak jak w ubiegłym roku tak i teraz otworzycie  swoje serce , bo nie ma takiej biedy na świecie aby nie podzielić się z inną biedą i nie wystarczy  być najlepszym na świecie  trzeba być najlepszym dla świata .

Zebrane środki będą przeznaczone na zakup  :

- Środki spożywcze 

- Środki higieniczne 

- leki 

- odzież 

- zabawki

- owoce 

W razie pytań proszę o kontakt :

Dariusz Metel

e-mai   neronek@op.pl

Facebook   www.facebook.com/neronek

blog  http//neronek.geoblog.pl/

 


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Dariusz Metel - awatar

  Dariusz Metel

  19.06.18
  19.06.18

  Kochani nie spodziewałem się że już po 2,5 miesiącach plan naszej akcji będzie wykonany a przecież mieliśmy zakończyć akcję w marcu wszystkim naszym kochanym darczyńcom raz jeszcze dziękujemy salamat przyjaciele 👍 Kochani postanowiłem że akcję nie przerywamy zbieramy dalej tak jak wcześniej ustaliliśmy do marca , będziemy zwiększać wartość paczek tych 30 paczek z 7000 Peso ( 500 zł ) do 10000 ( 800 zł ) 🛍️🛍️🛍️🛍️ . Wierzę gorąco że się uda czasu mamy dużo a więc przyjaciele pomagamy dalej , bo nie ma takiej biedy na świecie aby nie podzielić się z inną biedą 👍

  Zdjęcie aktualności 16 495

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.09.18
  03.09.18

  Chcę zostać anonimową babcią z Polski.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.18
  28.08.18

  Trzymam kciuki!!

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   29.08.18
   29.08.18

   dziękuję Magda :)

 • Daga Daga - awatar

  Daga Daga

  05.08.18
  05.08.18

  Powodzonka 👌👌👌👌

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   06.08.18
   06.08.18

   dziękujemy Salamat :)

 • Rodzina Stokłosów - awatar

  Rodzina Stokłosów

  26.07.18
  26.07.18

  Wpłatę dokonała rodzina Stokłosów z Grabiny

 • Paweł - awatar

  Paweł

  22.07.18
  22.07.18

  Pomyślności. Pozdr.

  • Dariusz Metel - awatar

   Dariusz Metel - Organizator zbiórki

   23.07.18
   23.07.18

   Dziękuję bardzo za wsparcie naszej akcji pomocy dzieciom z cmentarza w Manili ❤❤

Dariusz Metel - awatar

Dariusz Metel

Organizator zbiórki

Wpłaty - 259

grzegorz sadowski - awatar
100
grzegorz sadowski
Artur Lewandowski - awatar
50
Artur Lewandowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Od Arka - awatar
84
Od Arka
zDolny - awatar
50
zDolny
Jola - awatar
50
Jola
Adam Ciućka - awatar
50
Adam Ciućka
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Kaja - awatar
200
Katarzyna Kaja
Anonimowy Darczyńca - awatar
9
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.