Daria Dasha - awatar

Daria Dasha

Organizator zbiórki

Bartuś urodził się 15lutego 2017roku  w 33tygodniu ciąży. Pomimo wielu interwencji prenatalnych przez wadę układu moczowego urodził się z wrodzoną niewydolnością nerek. Bezwodzie nie pozwoliło płuckom na normalny rozwój i od pierwszych chwil życia był poddany wentylacji oscylacyjnej. Pierwszy zabieg przeszedł w 2dobie życia, miał on na celu naprawę tego co wyrządziły zabiegi z okresu prenatalnego. W 4 dobe życia został mu wszczepiony cewnik do jamy brzusznej i od tej pory był dializowany i trwało to 16 dni. Pierwszy raz mogliśmy go wziąć na ręce po 33dniach. Radość nie trwałą jednak długo. Następnego dnia dowiedzieliśmy się o podejrzeniu wodogłowia pokrwotocznego i w niedługim czasie Bartek przeszedł zabieg wszczepienia zbiorniczka w celu odbarczania komór mózgowych. Z dnia na dzię odbarczano coraz mniej i rzadziej aż zaprzestano całkowicie. Zbiorniczek jednak miał zostać na jakiś czas. Wkrótce został przeniesiony z Intensywnej Terapii na boksy. Gdy Bartuś doszedł do siebie przeszedł zabieg przecięcia cewki moczowej i od tego czasu nie musiał być juz zacewnikowany i siusiał samodzielnie. W maju zaczęliśmy przygotowywać się do powrotu do domu jednak infekcja pokrzyżowała plany. to jednak nie był koniec problemów. Niedługo po infekcji znowu pojawiły się objawy wodogłowia. Znów zaczęto odbarczanie główki. Jednak rezonans magnetyczny wykazał brak komunikacji między komorami mózgowymi oraz torbiel w mózgu. Konieczny był kolejny zabieg tym razem dość ryzykowny i niebezpieczny, niosący szereg możliwych powikłań- przebicie endoskopowe. Zabieg się udał i z dnia na dzień z główką było coraz lepiej.  Niestety nerki znów zaczęły balansować na granicy dializ, ale z czasem udało się to troszkę opanować. Po 162dniach burzliwego pobytu w szpitalu w końcu wyszedł do domku. 

Co z wodogłowiem? Czas pokaże, choć wierzymy że go nie ma i nie będzie, jesteśmy dobrej myśli.

Co z nerkami? Pracują ostatkiem sił. Plan jest taki żeby popracowyały chociaż do roczku a wymaga to dużego wysiłku i ogromnego zaangażowania. Bartuś musi być intensywnie nawadniany, stąd sonda.

Na ten moment musimy zapewnić mu kosztowne wsparcie farmakologiczne, suplementacje i odpowiednie nawodnienie aby odsunąć w czasie konieczność dializ. Ma rosnąć i rozwijać się dalej

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby Bartka. Planujemy zakup odżywek infatrini oraz leków i bardzo potrzebnych środków opatrunkowych używanych do zachowania higieny w miejscu cewnika do dializ otrzewnowych.

W przyszłości gdy juz dojdzie do przeszczepu Bartuś będzie musiał juz całe życie przyjmować leki immunosupresyjne zapobiegające odrzuceniu nerki

Tymczasem Bartuś rośnie a wraz z nim potrzeby. Leki i suplementy są konieczne dla zachowania funkcjonowania nerek i zdrowia całego organizmu więc zbieramy dalej...


[ czytaj dalej --->]

**************************************************************************************************

Fundraising for Bartek treatment

Our baby boy was born on February 15th 2017, in week 33 of pregnancy. Despite many prenatal interventios caused by urinary tract failure, he was born with congenital renal failure. Anhydramnios didn’t allowed the normal development of his little lungs and from the very beginning he was subjected to oscillatory ventilation. Since day 4 of his life he got dialisys and it lasted for 16 days. After 162 difficult days in hospital he was finally allowed to go home. Now we have to provide expensive pharmacological support and appropriate hydration to pull off in time necessity of dialysys.

Thanks for your help

*** AKTUALIZACJA ***  AKTUALIZACJA ***  AKTUALIZACJA *** styczeń 2018


Ostatnie badania z końca października wskazały już na konieczność rozpoczęcia dializoterapii.

Od listopada 2017r Bartek jest już stale dializowany otrzewnowo. Po ponad miesięcznym pobycie na oddziale Pediatrii immunologii i nefrologii po ukończeniu szkolenia wróciliśmy do domu z cyklerem który będzie dializował synka już każdej nocy aż do przeszczepu. 

W międzyczasie Bartek przeszedł zabieg wszczepienia nowego cewnika do brzuszka bo poprzedni przestał spełniać swoje zadanie.

Problemy z nerkami to jeszcze nie wszystko. Bartuś potrzebuje wsparcia w postaci rehabilitacji. Czas jaki spędził w szpitalu od narodzin niestety mocno odbił się na jego rozwoju. 

Bardzo prosimy o wsparcie i z góry dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

Rodzice Bartusia


Aktualności

 • Daria Dasha - awatar

  Daria Dasha

  05.09.17
  05.09.17

  NADCHODZI

  Zdjęcie aktualności 7 593

Komentarze

 • KMMk - awatar

  KMMk

  06.03.18
  06.03.18

  Zdrówka maluchu

 • Sylwia Kryś - awatar

  Sylwia Kryś

  16.02.18
  16.02.18

  Dużo zdrówka i siły!!! Wszystkiego co najlepsze z okazji Pierwszych urodzinek)

  • Daria Dasha - awatar

   Daria Dasha - Organizator zbiórki

   20.02.18
   20.02.18

   Dziekujemy serdecznie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.02.18
  07.02.18

  Sama jestem po przeszczepie i wiem ile sił kosztuje każda dializa. Życzę dużo dużo zdrowia Bartusiowi 💜

 • ❤❤❤❤ - awatar

  ❤❤❤❤

  06.02.18
  06.02.18

  Oby do Was się słonko uśmiechnęło ❤ Zdrówka

 • Dominik - awatar

  Dominik

  01.10.17
  01.10.17

  Zdrowia życzę dla malucha bo to najważniejsze. Pozdrawiam całą rodzinkę.

Daria Dasha - awatar

Daria Dasha

Organizator zbiórki

Wpłaty - 129

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
KMMk - awatar
20
KMMk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Sylwia Kryś - awatar
50
Sylwia Kryś
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Aleksandra Ch - awatar
50
Aleksandra Ch
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Ewelina Olszewska - awatar
20
Ewelina Olszewska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij