Zbiórka Michałek Chojnacki - poparzenie - miniaturka zdjęcia

Michałek Chojnacki - poparzenie

Michał Chojnacki - awatar

Michał Chojnacki

Organizator zbiórki

Jestem tatą Michałka - 1,5 prawie roku i przy mnie zdarzyło się nieszczęście. Sam ratuję na codzień zwierzaki z wypadków jako asysta ale tym razem uległ malutki mój człowieczek. Odwracając się do lodówki robiąc kolację synkowi Michałkowi juniorowi sięgnął ucha kubka z kawą kilka minut wcześniej zalaną. Tego krzyku nie zapomnę do końca życia. Nie zapomnę,,, będę budził się słysząc jego krzyk z niewiadomego bólu, bo to tylko przecież kubek. Z jakiej racji kubek może zadać ból?

Działałem jak automat , woda chłodna, polewana na ciałko, rozbierane , polewanie, telefon, karetka. Żona w pracy na noc. Na sygnałach do szpitala w Koszalinie na oddział oparzeniowy. 

Jako, że to silny i żywiołowy chłopaczek nie chciał ułatwiać pracy ratującym, potrzeba było 4 osób do okiełznania, wbijania wenflonów, pobierania krwi, zakładania opatrunków. 

Nie mam foto zdjęć drastycznych, bo z lekarzem i ekipą razem to robimy i nie jestem w stanie robić z siebie idioty chcąc robić foto oparzeń, ran.

Na dzień dzisiejszy jest zakwalifikowany na przeszczep skóry w kilku miejscach. Poparzona prawa strona klatki piersiowej, wewnętrzna część reki aż do dłoni. 

Dzięki pomocy współczujących malutkiego człowieczka niewiedzącego dlaczego jest nagle w innym miejscu rodem z czasów Gomułki będzie można dać mu możliwości na rehabilitację, na drogie leki, sam nawet nie wiem na co, pisze na gorąco wyprzedzając czas. Wenflony w każdej stopie, w jednej dwa. Budzi się w nocy z krzykiem i spogląda na swoją prawą rękę. Przypomina mu się całe zdarzenie i zapewne nadal nie rozumie dlaczego tak? Podczas kłucia, ciezko trafić w żyły, pokłuty, zasiniaczony, wygina się jak ryba wyjęta z wody z bólu. Juz kolejnego wenfolu nie m gdzie wbijać. Cały czas jestem z nim, przy każdej zmianie opatrunku nie opuszczam Go. Nie pozwolę na rozłąkę. Musi mieć wsparcie ode mnie ale i od Was. A raczej ja od Was. Dlaczego malutek ma cierpieć? 

Ja tylko proszę o drobną pomoc, Wszelkie informacje będę podawał na bieżąco w miarę możliwości do sieci. Nie wiem jak sie będe mógł potrafić odwdzięczyć... na dziś dzień.......

Aktualności

 • Michał Chojnacki - awatar

  Michał Chojnacki

  08.01.18
  08.01.18

  Z autostrady zjechaliśmy na ekspresówkę lub wolniejszą drogę leczenia. Jesteśmy w domu, Mały odżył psychicznie, jeździmy na zmiany opatrunków co drugi dzień do Koszalina, ale to już chwilowy kilkunastominutowy płacz raczej ze strachu, bólu nie ma. Widok pielęgniarki to już krzyk. Nie dziwię się. Rany po przeszczepie goją się dość ładnie, choć w wszystko w kolorze czerwonym, różowym, częściowo brunatnym. Wstępnie umówieni w Łodzi na pomiar dziecka i uszycie ubranka uciskowego, koszt - "jedyne" 868 zł. Co ok. trzy miesiące potrzeba nowego, bo mały człowieczek rośnie. Nie wspominam o specjalnych plastrach pod koszulkę uciskową, też w setkach zł. I tak może być przez kolejne 2 lata. Jutro jedziemy prywatnie do kliniki do Gryfic do dr n. med. Krajewskiego. Niech Mądra Głowa wypowie się co dalej i na czym stoimy teoretycznie i fizycznie.

  Zdjęcie aktualności 10 878

Komentarze

 • wiosen1 - awatar

  wiosen1

  04.01.18
  04.01.18

  Chociaż tak mogę pomóc, zdrówka dla młodego i dużo siły dla Ciebie Michale

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.01.18
  01.01.18

  Zdrowia !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.12.17
  31.12.17

  Zdrowiej

 • KARO32 - awatar

  KARO32

  29.12.17
  29.12.17

  Czesc, Sam mam trojke dzieci 12,9,6 lat..i wiem co to znaczy dla Ojca czy Matki ,byc widziec cierpiec i nie moc do konca pomoc..Niech Pan Bog da Ci sil i Twojej zonie a synkowi zycze wyzdrowienia i wyjscia z bulow..sercem i duchem jestem/smy z Wami grono milosnikow militari Z IOH

 • Renata Michalska - awatar

  Renata Michalska

  29.12.17
  29.12.17

  Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Pradziadkowie Antosiowi i Michasia

Michał Chojnacki - awatar

Michał Chojnacki

Organizator zbiórki

Wpłaty - 142

Gerard Sopiński - awatar
50
Gerard Sopiński
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Aaa12 - awatar
20
Aaa12
Włodzisława Szenknecht - awatar
50
Włodzisława Szenknecht
Ilona Tomaszewska - awatar
50
Ilona Tomaszewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Darek Jakubowski - awatar
20
Darek Jakubowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Michal Mrokowski - awatar
100
Michal Mrokowski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.