SKAZAŁ MAŁEGO SZCZENIACZKA I DWA KOTY NA PEWNĄ ŚMIERĆ

ŚCIĘGNY k. KARPACZA

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął interwencję w Ścięgnach w sprawie pozostawienia dwóch kotów oraz 5 miesięcznego szczenięcia bez dostępu do pokarmu i wody przez ponad 3 dni. Z informacji uzyskanych od okolicznych mieszkańców oraz osób zgłaszających wynikało, że Jakub G. - właściciel zwierząt - przyjeżdżał do miejsca swojego zamieszkania jedynie w celu zamiany samochodu, jednak w tym czasie nie wchodził do mieszkania, w którym pozostawały zwierzęta.

Nasi Inspektorzy w obecności lekarza weterynarii o godzinie 22:00 weszli do wynajmowanego lokalu, w którym panował przeraźliwy fetor amoniaku i odchodów. Zwierzęta były skrajnie zlęknione oraz wyraźnie odwodnione. W wykonanych badaniach morfologicznych krwi stwierdzono u nich znaczne odwodnienie, które mogło doprowadzić do zgonu zwierząt w ciągu najbliższych 36 godzin!

Szczenię oraz 2 koty zostały odebrane właścicielowi i niezwłocznie przewiezione do kliniki weterynaryjnej, gdzie wdrożono niezbędne leczenie oraz kroplówkowanie, które trwało do godziny 3:00 w nocy. Mężczyźnie za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 tys. zł. Po interwencji Jakub G. skontaktował się z Dolnośląskim Inspektoratem Ochrony Zwierząt i nie pytając o stan zdrowia zwierząt zagroził, że wobec osób interweniujących wyciągnie konsekwencje prawne.

Uratowane czworonogi potrzebują teraz Waszego wsparcia i szczodrego serca. Koszty powrotu skrajnie odwodnionych zwierząt do zdrowia są wysokie - jak zawsze liczymy na Państwa wsparcie❤️💸💛🤲🏻


Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij