Zbiórka Terapia SLA i wózek inwalidzki - miniaturka zdjęcia

Terapia SLA i wózek inwalidzki

Zbiórka Terapia SLA i wózek inwalidzki - zdjęcie główne

Terapia SLA i wózek inwalidzki

21 809 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Wpłać teraz
 
Maria Szulc - awatar

Maria Szulc

Organizator zbiórki

Cześć! Nazywam się Maria Szulc, tworzę tę zbiórkę dla jednej z najważniejszych osób w moim życiu. 15 maja 2019r. postawiono diagnozę - stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Jest to choroba neurologiczna, śmiertelna, nieuleczalna, nie ma na nią żadnego leku i niewiadomo do tej pory skąd się bierze, choć specjaliści próbują dowiedzieć się tego już od lat. Osoby, którym postawiono tę diagnozę żyją najczęściej od dwóch do czterech lat. W tym przypadku lekarz powiedział 5 lat życia. 


EDIT: 11.11.2019r.

Zebrane dotychczas środki zostały przeznaczone na dwie dawki leku, dziękujemy Wam wszystkim za to, to była dla nas duża ulga! :) Terapii lekiem Edarabid nie przestajemy, zostały jeszcze 3 miesiące, które są tak kosztowne jak były, ale tym razem proszę Was o wsparcie w zbiórce pieniążków na specjalistyczny wózek inwalidzki, który zdecydowanie ułatwi choremu poruszanie się w sposób samodzielny. Musi to być wózek elektryczny z zagłówkiem, a także z możliwością rozłożenia go do pozycji leżącej ze względu na ograniczone ruchy i dalsze postępy choroby, która będzie ograniczała chorego tylko do pozycji leżącej.
Koszt takiego wózka to około 15 tysięcy złotych, a w tym momencie nie mamy takich pieniędzy, gdyż każde środki - te od Was, od najbliższych i rodziny zostają przekazywane na lek i rehabilitacje. Wózek potrzebny jest jak najszybciej, ponieważ choroba postępuje bardzo szybko i chory nie jest w stanie już samodzielnie chodzić. Niestety zwykły wózek inwalidzki nie sprawdził się, ponieważ jest zbyt sztywny oraz wymaga dużego nakładu siły chorego jak i opiekunów. Poniżej zamieszczam faktury za lek, na który zostały przeznaczone pieniądze od Was oraz zdjęcia wózka, na który zostaną przeznaczone kolejne wpłaty.Za każdą wpłatę, za każdą przekazaną złotówkę serdecznie Wam dziękujemy, prosimy też o udostępnianie, aby informacje te poszły daleko w świat! :) <3

Leczenie stwardnienia zanikowego bocznego jest bardzo trudne - polega przede wszystkim na powstrzymaniu rozwoju powikłań choroby i łagodzeniu występujących objawów.

Na całym świecie jest tylko kilka miejsc, w których dostępna jest pomoc dla osób z SLA, między innymi jest to Tajlandia, Chiny, Izrael. Tam próba zaleczania kosztuje ponad 200 tysięcy złotych. Na szczęście jest też takie miejsce w Polsce, to właśnie tam najpierw się udamy. W Olsztynie terapia ta kosztuje 50 tysięcy złotych. Polega ona na trzech zabiegach - wszczepieniu komórek macierzystych z banku komórek, na które oczekuje się około 1,5 miesiąca. 

Tak naprawdę liczy się dla nas każda złotówka, każde 2 złote wpłacone właśnie przez Ciebie! Każda pomoc w tym przypadku jest na wagę złota, bo liczy się też czas, w którym będziemy mogli rozpocząć terapię. Możecie pomóc przeżyć więcej niż 5 lat i podarować nam największy z możliwych darów - miłość rodziny. 

Wszystkim dziękuję za każdą okazaną pomoc! Pamiętajcie o jednej rzeczy - dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maria Szulc - awatar

  Maria Szulc

  25.11.20
  25.11.20

  [Edit - 25.11.2020] Kochani ludzie o wielkich sercach!!! Leku "Edaravone" więcej nie kupujemy, stąd zmniejszenie kwoty zbiórki! :) Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy ten lek trochę namącił i jego skutkiem było pogorszenie stanu, z drugiej strony może też gdyby nie ten lek, byłoby zdecydowanie gorzej. Nie ma dwóch takich samych osób, aby to porównać :) Mimo to, wciąż walczymy z trudnościami dnia codziennego, a niestety ich nie ubywa, wręcz przeciwnie. Może łatwiej byłoby, gdyby nasza domowa super maszyna o nazwie respirator nie wyła każdej nocy co dwie minuty alarmując o wszystkim i przy okazji swoją głośnością budziła cały dom ;) Wstawiam Wam zdjęcie, to nie są żarty ;) Ale zdarzyło się też, że w odpowiednim momencie respi nie dał znać, 12.11. Przeżyliśmy wtedy prawdziwe chwile grozy. Poranek i totalny brak kontaktu, respirator nie "oddycha". Założyłam na palec pulsoksymetr, saturacja 33!!! Najgorsze myśli przyszły mi wtedy do głowy... Na szczęście przy odrobinie skupienia, opanowania, będąc w kontakcie telefonicznym z naszą Panią Doktor (notabene najlepszą na świecie), jakoś poszło. "Ambu" w ręce i do dzieła. Saturacja po kilku minutach wdmuchiwaniu powietrza wróciła, kontakt za około 2 godziny również <3 Ale to, co wtedy przeżyłam, zostanie już ze mną na zawsze. Okazało się, że filtr w układzie rur zawilgocił się, co poskutkowało nie przepuszczaniem powietrza. Wiecie, nie jest łatwo. Jest ciężko, nie oszukujmy się. Codzienna pielęgnacja wykonywana jest oczywiście z ogromną miłością, ale bywają chwile, że siły - te psychiczne, a zwłaszcza fizyczne marnieją. Ale wtedy fajnie przypomnieć sobie o Was! O ludziach, którzy nas wspierają, a jest Was całe multum! <3 Dziękuję za to, dziękuję za Was! <3 Aktualna sytuacja związana z pandemią również nie sprzyja. Nie wspominając nawet o Covidzie, do domu boimy się przynieść zwykłego kataru, który w ostateczności może okazać się nawet zabójczy! Dlatego siedzimy w domu, nie pracujemy i z niecierpliwością czekamy na "normalność", żeby w końcu ktoś mógł nas odwiedzić <3 Najpilniejszymi kosztami dla nas aktualnie są rzeczy codziennego użytku, na które przeznaczamy bardzo dużo pieniędzy, ponieważ mega szybką się kończą. Niby drobnostki, a jednak... Nawilżane chusteczki, ręczniki papierowe, płyny do dezynfekcji, opatrunki na zmianę, które używane są 2, a nawet 3 razy dziennie, leki. Jest tego cała masa, to tylko brzmi tak delikatnie :) Kochani! Za wszelkie dotychczasowe dobro z całego serca Wam dziękuję!!! Za wszystkie słowa wsparcia, za to, że jesteście <3 Ściskam i wysyłam miliony ciepłych słów!!! DZIĘKUJĘ! <3

  Zdjęcie aktualizacji 58 679

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.07.19
  13.07.19

  Powodzenia :) 3majcie sie :)

  • Maria Szulc - awatar

   Maria Szulc - Organizator zbiórki

   13.07.19
   13.07.19

   Dziękujemy!!! <3 <3 <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.06.19
  04.06.19

  Bądźcie dzielni!

  • Maria Szulc - awatar

   Maria Szulc - Organizator zbiórki

   05.06.19
   05.06.19

   <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.19
  17.05.19

  Zdrówka i powodzenia

  • Maria Szulc - awatar

   Maria Szulc - Organizator zbiórki

   17.05.19
   17.05.19

   Bardzo dziękujemy <3

21 809 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 332 osoby
Wpłać teraz
 
Maria Szulc - awatar

Maria Szulc

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 332

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał Szaroleta - awatar
Michał Szaroleta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Piotr Leszczyński - awatar
Piotr Leszczyński
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adam - awatar
Adam
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij