Zbiórka Terapia SLA - zdjęcie główne

Terapia SLA

50 740 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 935 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Szulc - awatar

Maria Szulc

Organizator zbiórki

Cześć! Nazywam się Maria Szulc, tworzę tę zbiórkę dla jednej z najważniejszych osób w moim życiu. 15 maja 2019r. postawiono diagnozę - stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Jest to choroba neurologiczna, śmiertelna, nieuleczalna, nie ma na nią żadnego leku i niewiadomo do tej pory skąd się bierze, choć specjaliści próbują dowiedzieć się tego już od lat. Osoby, którym postawiono tę diagnozę żyją najczęściej od dwóch do czterech lat. W tym przypadku lekarz powiedział 5 lat życia. 


EDIT: 11.11.2019r.

Zebrane dotychczas środki zostały przeznaczone na dwie dawki leku, dziękujemy Wam wszystkim za to, to była dla nas duża ulga! :) Terapii lekiem Edarabid nie przestajemy, zostały jeszcze 3 miesiące, które są tak kosztowne jak były, ale tym razem proszę Was o wsparcie w zbiórce pieniążków na specjalistyczny wózek inwalidzki, który zdecydowanie ułatwi choremu poruszanie się w sposób samodzielny. Musi to być wózek elektryczny z zagłówkiem, a także z możliwością rozłożenia go do pozycji leżącej ze względu na ograniczone ruchy i dalsze postępy choroby, która będzie ograniczała chorego tylko do pozycji leżącej.
Koszt takiego wózka to około 15 tysięcy złotych, a w tym momencie nie mamy takich pieniędzy, gdyż każde środki - te od Was, od najbliższych i rodziny zostają przekazywane na lek i rehabilitacje. Wózek potrzebny jest jak najszybciej, ponieważ choroba postępuje bardzo szybko i chory nie jest w stanie już samodzielnie chodzić. Niestety zwykły wózek inwalidzki nie sprawdził się, ponieważ jest zbyt sztywny oraz wymaga dużego nakładu siły chorego jak i opiekunów. Poniżej zamieszczam faktury za lek, na który zostały przeznaczone pieniądze od Was oraz zdjęcia wózka, na który zostaną przeznaczone kolejne wpłaty.Za każdą wpłatę, za każdą przekazaną złotówkę serdecznie Wam dziękujemy, prosimy też o udostępnianie, aby informacje te poszły daleko w świat! :) <3

Leczenie stwardnienia zanikowego bocznego jest bardzo trudne - polega przede wszystkim na powstrzymaniu rozwoju powikłań choroby i łagodzeniu występujących objawów.

Na całym świecie jest tylko kilka miejsc, w których dostępna jest pomoc dla osób z SLA, między innymi jest to Tajlandia, Chiny, Izrael. Tam próba zaleczania kosztuje ponad 200 tysięcy złotych. Na szczęście jest też takie miejsce w Polsce, to właśnie tam najpierw się udamy. W Olsztynie terapia ta kosztuje 50 tysięcy złotych. Polega ona na trzech zabiegach - wszczepieniu komórek macierzystych z banku komórek, na które oczekuje się około 1,5 miesiąca. 

Tak naprawdę liczy się dla nas każda złotówka, każde 2 złote wpłacone właśnie przez Ciebie! Każda pomoc w tym przypadku jest na wagę złota, bo liczy się też czas, w którym będziemy mogli rozpocząć terapię. Możecie pomóc przeżyć więcej niż 5 lat i podarować nam największy z możliwych darów - miłość rodziny. 

Wszystkim dziękuję za każdą okazaną pomoc! Pamiętajcie o jednej rzeczy - dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maria Szulc - awatar

  Maria Szulc

  06.12.20
  06.12.20

  Kochani!!! Pewnie część z Was zastanawia się o co chodzi z tak nagłymi i licznymi wpłatami z niewiadomo jakimi podpisami :) Już tłumaczę... Dzięki dwóm wspaniałym dziewczynom... prowadzimy grupę na facebooku z licytacjami! Oto i ona - https://www.facebook.com/groups/358107538819166 - jeśli macie ochotę - wpadajcie :) DZIĘKUJĘ <3

Komentarze


 • osk modrzejewski - awatar

  osk modrzejewski

  30.03.21
  30.03.21

  Powodzenia i uśmiechu.

 • OSK modrzejewski - awatar

  OSK modrzejewski

  17.02.21
  17.02.21

  Cześć Mirek, no to pijemy kawę Chłopie. 🙂☕ hej

 • Krzysztof Modrzejewski - Marek Niedźwiedzki - awatar

  Krzysztof Modrzejewski - Marek Niedźwiedzki

  14.02.21
  14.02.21

  Marek Niedźwiedzki

 • Wojtuś z bajki - awatar

  Wojtuś z bajki

  03.02.21
  03.02.21

  Mogę poprosić tą super bajkę?

 • OSK modrzejewski - awatar

  OSK modrzejewski

  28.01.21
  28.01.21

  Torcik z Mirkiem. 🙂😉

  • Maria Szulc - awatar

   Maria Szulc - Organizator zbiórki

   28.01.21
   28.01.21

   Hej ho! Smakował? Pora na prawdziwego! <3

50 740 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 935 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Szulc - awatar

Maria Szulc

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 935

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Pilarska - awatar
Anna Pilarska
10
Renata Muraczewska - awatar
Renata Muraczewska
60
Magdalena Pałucka OBRAZ - awatar
Magdalena Pałucka OBRAZ
320
Anna Bartczak za gapiostwo do kwadratu - awatar
Anna Bartczak za gapiostwo do kwadratu
300
Joanna Ważna PUZZLE - awatar
Joanna Ważna PUZZLE
10
Antosia z rodzicami pozdrawia i kończy zbiórkę :) - awatar
Antosia z rodzicami pozdrawia i kończy zbiórkę :)
210
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij