Zbiórka Wybudzenie i rehabilitacja Sobka - zdjęcie główne

Wybudzenie i rehabilitacja Sobka

145 610 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 931 osób
Wpłać teraz
 
Malgorzata Pietrzak - awatar

Malgorzata Pietrzak

Organizator zbiórki

************************************************

Przekaż swój 1% podatku

Numer KRS    

0000270809                                 

Cel szczegółowy 1%      

Marosz, 14256


program PIT dedykowany Sobkowi:

 https://www.e-pity.pl/pity-2020/sub/program-online-epity-2021-KRS-0000270809--14256

************************************************

Sobiesław Marosz, lat 42

Śpiączka - minimalny stan świadomości, stan po zatrzymaniu krążenia, porażenie czterokończynowe

CEL ZBIÓRKI: intensywna neurorehabilitacja wybudzeniowa, powrót do sprawności fizycznej i psychicznej, zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego

Nazywam się Małgosia i zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc dla Sobka, na którego powrót do zdrowia czeka kochająca rodzina i stęskniony synek.

W połowie września tego roku nasz Sobek zapadł w śpiączkę, która jest następstwem nagłego zatrzymania krążenia. Zatrzymanie akcji serca doprowadziło do rozlanego niedotlenienia mózgu, w wyniku czego Sobek znajduje się w minimalnym stanie świadomości, połączonym ze spastycznym porażeniem czterokończynowym.

Po półtoramiesięcznej walce o życie na OIOMie w Szpitalu Copernicus, Sobek od dwóch miesięcy jest pacjentem Kliniki Budzik w Olsztynie, gdzie każdego dnia wspaniały zespół lekarzy i fizjoterapeutów walczy o jego wybudzenie.

Życie Sobka i naszej rodziny w tej jednej chwili zmieniło się całkowicie. Sobek to tata dla 4-letniego Leosia, który bardzo tęskni za nim i nie rozumie czemu tata wyszedł i do tej pory nie wrócił do domu. Jest również kochanym synem i bratem, na którego czekają załamani rodzice, dla których Sobuś miał być oparciem na stare lata. Sobek jest wspaniałym przyjacielem i "bratem" bo tak mówią o nim Ci najbliżsi, którzy pomogli naszej rodzinie w tym pierwszym najtrudniejszym okresie i którzy na niego czekają. Sobek to niezwykle pracowity człowiek, zawsze był otwarty na ludzi i ich problemy, dzięki czemu jest lubiany i ceniony zawodowo. Jego przełożeni i cały zespół współpracowników liczy na jego szybki powrót.

Łączą nas silne więzi i wspomnienia. Ten wypadek zostawił wielką lukę w naszych sercach i naszym życiu. Najważniejsza w wybudzaniu ze śpiączki jest obecność najbliższych ludzi i przyjaciół, a dzisiejsza rzeczywistość to koronawirus, który skutecznie nam to uniemożliwił. Nie możemy być z Sobkiem w Budziku, aby go wspierać. Musi on sam każdego dnia walczyć o powrót do zdrowia, ale jego wrodzony upór  i wielka siła walki powodują, że jest coraz bliżej tego celu.

Kiedy Sobek wróci do nas, niezbędne będzie kontynuowanie neurorehabilitacji w kolejnych ośrodkach z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń w połączeniu z terapią neuropsychologiczną  i neurologopedyczną. Niestety jest to bardzo kosztowne i bardzo długie leczenie. Miesięczny turnus neurorehabilitacji wybudzeniowej to koszt 15 000 - 22 000 PLN. Jest to koszt przerastający nasze możliwości finansowe.

Dlatego zwracamy się z prośbą o każdą pomoc, aby Sobek się obudził i mógł patrzeć jak rozwija się i rośnie nasz synek oraz aby mógł go nauczyć tego, czego nauczył go jego własny tata.

Jesteśmy silni i nie poddamy się, szukając każdej możliwości, która umożliwi Sobkowi normalne sprawne życie. Będziemy walczyć aż zwyciężymy. Chcę mieć pewność, że gdy nasz synek spyta mnie o to, to będę mogła powiedzieć, że zrobiłam wszystko, co tylko możliwe aby jego tatuś wrócił do niego. Sami jednak nie podołamy finansowo takiemu wyzwaniu. Potrzebujemy Waszego wsparcia i będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc oraz o dalsze udostępnianie mojej prośby. Tylko dzięki Wam i przekazywaniu prośby dalej mamy szansę pomóc Sobkowi się obudzić.

Z całego serca dziękujemy.

****************************************************************************

Sobiesław Marosz, 42 years old

 Coma - condition of minimal awareness, condition after sudden cardiac arrest, spastic tetraplegia

GOAL: Intensive recovery neurorehabilitation, restoration of full physical and mental condition, purchase of the necessary rehabilitation equipment


My name is Malgosia and I’m asking for help for Sobek. Together with his 4-year-old son and loving family, we are all waiting for his recovery.

Sobek fell into a coma mid-September last year as a result of sudden cardiac arrest. He has suffered severe cerebral hypoxia. He is currently in a minimally conscious state. He is quadriplegic. For one and a half months he fought for his life at the ICU unit of Copernicus Hospital in Gdansk, Poland. For the last two and a half months he has been a patient of Budzik Clinic in Olsztyn, Poland. It is the best facility in the country in terms of recovering from coma and it provides a fantastic level of doctor as well as physiotherapy care for its patients.

Sobek’s and our family’s life has changed dramatically in an instant. He is a  father of 4-year-old Leon. Leon misses him terribly and doesn’t understand why his dad is not there anymore. He is also a son and a brother. He was supposed to be a support figure for his now devastated parents.  He is a wonderful friend and he is referred to as “brother” by those who have been of tremendous help during this difficult time and who are waiting for his recovery. Sobek is an open and hardworking person, that has been very valued in his workplace. His supervisors as well as his team are all counting on his return.

His accident and its consequences have left a massive gap in our hearts and our lives. Most important element of coming out of a coma is the presence of family and friends. Current COVID situation has been an unfortunate deterrent, as we are not allowed to be and support Sobek at the clinic at this time. For the moment, he has to fight for his recovery on this own, but he is extremely persistent and has tremendous will to live. He will get there.

After his awakening, it will be absolutely necessary to continue therapy and recovery in subsequent centers that provide specialized equipment as well as neuropsychological and neurologopedic therapy. This type of therapy requires a lot of time and is extremely expensive. Monthly cost of neurorehabilitation for patients in coma is between 15 000 and 22 00 PLN. It is much beyond our financial abilities.

I’m asking for any help that would allow Sobek to wake up, so that he can watch his son grow and be a father to him. 

We are strong and we will explore every avenue possible that could help in Sobek’s recovery. We will fight till we win. I want to be sure that when asked by our son, I will be able to say that I’ve done everything that I possibly can to make his recovery possible. This will be a tremendous financial burden. We need your help and we will be eternally grateful for whatever help you can provide and for spreading the word on this, so that it reaches as many people as possible.  

Donations from abroad are available via credit card or Paypal.

Thank you so much.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Malgorzata Pietrzak - awatar

  Malgorzata Pietrzak

  08.03.21
  08.03.21

  Dziś urodziny Sobka, pokażmy mu że pamiętamy :) Today is Sobek's birthday, let's show him that we remember :)

  Zdjęcie aktualizacji 64 594

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.03.21
  08.03.21

  Exito

 • Magda - awatar

  Magda

  08.03.21
  08.03.21

  Walcz Sobi! 💪🏻

 • Zarina Garcia - awatar

  Zarina Garcia

  05.03.21
  05.03.21

  Good job on starting eating Sobek, next step is beer 🍻 We miss you so much. I know you will win this battle! Looking forward to give you a hug, sending love and support to the family❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.02.21
  20.02.21

  Myślę codziennie o Pani Mężu i wierzę, że każdy dzien przybliża Was do spotkania ! Proszę pamiętać, że nie jest Pani sama ❤️

  • Malgorzata Pietrzak - awatar

   Malgorzata Pietrzak - Organizator zbiórki

   26.02.21
   26.02.21

   Dziękujemy bardzo za wsparcie. Wierzymy, że Sobek wybudzi się naprawdę niedługo :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.21
  12.02.21

  All the very best and best wishes for recovery!!! Greetings from Switzerland

  • Malgorzata Pietrzak - awatar

   Malgorzata Pietrzak - Organizator zbiórki

   12.02.21
   12.02.21

   Thank you so much my dear neighbour :) All the best and get back home in Gdynia safe :)

145 610 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 931 osób
Wpłać teraz
 
Malgorzata Pietrzak - awatar

Malgorzata Pietrzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 931

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Iza P. - awatar
Iza P.
50
Marek Ha - awatar
Marek Ha
50
Marcin - awatar
Marcin
20
Magda - awatar
Magda
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij