Zbiórka Kiedyś rzeźnia, dziś stajnia! - miniaturka zdjęcia

Kiedyś rzeźnia, dziś stajnia!

Żelka już raz wygrała życie, najpierw gdy została wyciągnięta z transportu od handlarza, który sprzedawał konie na mięso do Włoch. Gdyby nie przypadek, o istnieniu Żelki nikt by pewnie nie wiedział. Umarłaby po cichu w czasie transportu albo skończyło tak, jak kończą inne zwierzęta w rzeźni...

Klaczka kiedy do nas trafiła, była wychudzona, brudna i śmierdząca. Miała znaczną niedowagę, bardzo złe wyniki krwi oraz oczy w tragicznym stanie - Żelka jest zwierzęciem niewidomym. Jej ciało było pokryte zaklejkami z odchodów, a kopyta wieki nie widziały kowala. Od tamtej pory zaczęła się walka z czasem, różnymi przeciwnościami, którym staramy się sprostać.

Do trzech razy sztuka?

Dwa razy Żelce udało się wygrać los na loterii, nie chcemy jednak, aby musiała zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami, mimo że zdajemy sobie sprawę, iż na pewne rzeczy nie mamy zupełnie wpływu. Jednak jeśli możemy zrobić coś jeszcze, by zapewnić jej maksymalny komfort życia, będziemy o to walczyć!

Dlaczego zbieramy na pobyt Żelki w nowej stajni?

Żelka kilka dni temu dostała kolki. Znaleziono ją w boksie, kiedy leżała na boku z podkurczonymi nogami. Czuła się bardzo źle, nie była w stanie się podnieść. Zdecydowano przewieźć klacz jak najszybciej do szpitala dla koni w Warszawie. Jej stan był ciężki, a rokowania ostrożne, w każdej chwili mogła być potrzeba operacja ratująca życie, której Żelka mogła nie przeżyć ze względu na zmiany w jej organizmie spowodowane zagłodzeniem i złymi warunkami chowu. Obecnie stan Żelki jest stabilny. Klacz wciąż przebywa w szpitalu i jest leczona zachowawczo. Niestety kolka, to coś, co spędza sen z powiek koniarzom, u konia wiążę się z ogromnym obciążeniem organizmu (a nawet śmiercią!), tym bardziej tak wyniszczonym jak Żelki, i minie wiele miesięcy zanim odetchniemy z ulgą ... kolki mają to do siebie, że potrafią powrócić, tym bardziej musimy zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Żelka dodatkowo ciągle walczy ze słabą krzepliwością krwi.

Co oferuje nowa stajnia?

Wybierając pensjonat dla konia, należy przede wszystkim określić jego potrzeby oraz to, jakich warunków zwierzak na daną chwilę potrzebuje. Dlatego nasz wybór padł na stajnię o wysokim standardzie - oprócz kompletnej infrastruktury (hala, karuzela, solarium, myjka z ciepłą wodą itp.) konie są objęte indywidualną opieką, a to jest dla nas priorytetem. Stajnia jest sprawdzona i polecona, co w naszym przypadku jest bardzo ważne. Aktualnie przebywa tutaj koń po ciężkiej kolce , która niestety zakończyła się operacją - koń czuje się rewelacyjnie, jest w idealnej kondycji, a właściciele cieszą się jego zdrowiem. 

Konie mają ustalone własne menu, a stajenni stosują się do wszelkich "zachcianek" pensjonariusza. W cenie pensjonatu gwarantowane jest podawanie leków, całodobowa opieka, ściółka trocinowa, która aktualnie będzie konieczna, siano do woli oraz zakładanie derek. Żelka będzie stała w komfortowych warunkach, w boksie przestronniejszym i cieplejszym - bo w środku głównej stajni - będzie cały czas na oku, co jest w tym momencie bardzo istotne, tak aby natychmiast wychwycić każde pogorszenie jej stanu zdrowia.  Dodatkowo odejdzie nam koszt postawienia padoku, który w poprzedniej stajni niestety był nieosiągalny - tutaj będzie miała swoją prywatną i bezpieczną kwaterkę.

Wszystkie udogodnienia i odpowiednia opieka będą dla nas, a w szczególności dla Żelki zbawienne, te najbliższe tygodnie, a nawet miesiące będą istotne w doprowadzeniu jej wyniszczonego organizmu do stanu w miarę stabilnego.

Jakie są koszty miesięczne pensjonatu?

Żelka do nowej stajni powinna trafić po leczeniu ambulatoryjnym. Jeśli leczenie będzie przebiegać bez komplikacji, stanie się to za kilka dni. Koszt miesięczny pobytu w pensjonacie to 1000 zł. Chcemy zapewnić Żelce pobyt w nowej stajni na cały 2018 rok. Wiemy, że jest to ogromna kwota, ale wierzymy w cuda i w Was - już nieraz udowodniliście, że gdy się działa razem, niemożliwe staje się możliwym! 


********************************

Wszelka nadwyżka środków finansowych z tej zbiórki za pobyt w pensjonacie klaczy będzie przekazana na jej leczenie i utrzymanie, o ile zbiórka przekroczy założony celu.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Kocia Łapka - awatar

  Kocia Łapka

  10.11.17
  10.11.17

  10.11.2017: Dziś jej widok złamał nam serducha :( Zdajemy sobie sprawę, że kolka to bardzo ciężka choroba, która powoduje ogromne spustoszenie w organizmie, ale nie spodziewaliśmy się takiego widoku w zasadzie po jednym dniu niewidzenia Żeli. Cała nasza walka o jej wagę i zdrowie, to co osiągnęliśmy przez ostatni rok, zniknęło w ciągu kilku dni. :( Klaczka to aktualnie sama skóra i kości. Wygląda bardzo źle, znów mamy anemię, koszmarnie schudła. Dodatkowo dziś lekarze robili Żelce korekcję uzębienia i przy tej okazji okazało się, że ma ona ropną przetokę od zęba. Możliwe więc, że będzie potrzebna endoskopia jamy ustnej. Lekarze poprosili też o zgodę na wykonanie gastroskopii, gdyż już od dawna podejrzewamy u klaczki wrzody. Dziś zaczął się również cykl odrobaczania, który trwać będzie 5 dnia. A zależy nam bardzo, by w przypadku Żelki odbyło się to pod całodobowym nadzorem lekarzy.

  Zdjęcie aktualności 9 326

Komentarze

 • Nika - awatar

  Nika

  05.06.19
  05.06.19

  trzymam kciuki by udało się zebrać całą kwotę, mam wrażenie że tylko ja i jeszcze kilka osób wpłacamy, szkoda, bo zamiast bużki fajnie by było przesłać Żelusi choć piątaka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.12.18
  23.12.18

  Trzymam kciuki za Zelcie, oby wszystko sie dobrze skonczylo :)

 • Anna - awatar

  Anna

  08.12.18
  08.12.18

  Głaski za uchem dla Żelusi.

 • Nika - awatar

  Nika

  07.09.18
  07.09.18

  szkoda , ze tak opornie idzie zbiórka, gdzież są ci co zalajkowali!? Zelusiu zdrowia

 • jaaaa - awatar

  jaaaa

  14.05.18
  14.05.18

  mam nadzieję, że się uda pomóc <3 mimo, że ta zbiórka idzie tak opornie..

Wpłaty - 302

Paula - awatar
20
Paula
Anna B. - awatar
100
Anna B.
nika - awatar
10
nika
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Nika - awatar
15
Nika
Patryk Sadowski - awatar
50
Patryk Sadowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij