Iwona Czeszejko-Sochacka - awatar

Iwona Czeszejko-Sochacka

Organizator zbiórki

NOWE ŻYCIE STAREGO DOMU

Nazywam się Iwona i mam 26 lat. Życie mnie nie oszczędzało dlatego wiem, jak to jest być kimś potrzebującym. 7 lat temu na mojej drodze stanął pierwszy potrzebujący osobnik i był to wyrzucony jak śmieć kot. Od tamtego czasu bardzo intensywnie pomagam zwierzętom.
W 2013 roku powstała Fundacja Zwierzętom Pomocne - Pomorskie, której jestem prezesem, ale nie takim na papierze. Dla fundacji jestem wiatrem w żagle, samym żaglem i łodzią, która płynąc ratuje zwierzęta. Kilka lat temu poznałam swojego męża, który wspiera mnie w tej misi i każdego dnia mi pomaga.
Nie jesteśmy typową fundacją. Początkowo zajmowaliśmy się jedynie kotami, których pod naszą opieką jest zazwyczaj około 50 (czasem więcej, czasem nieco mniej). Od niedawna prowadzimy Psiospicjum Iwony- Psie Hospicjum. Dodatkowo mamy również pod opieką cztery króle i dwa konie, które dzięki naszej pomocy uniknęły rzeźni.

Fundację prowadziliśmy dotąd w maleńkim, 47 metrowym mieszkaniu. Wyobrażacie sobie tyle kotów na tak małej powierzchni? Koszmar, prawda? Powiedzielismy dość. Zaryzykowaliśmy, sprzedalismy mieszkanie i kupiliśmy stary dom jak nam się wydawało do drobnego remontu.
Niestety jak bywa ze starymi domami mają duszę, są piękne, ale też potrafią być niespodziankami w kwestiach remontowych.
Za kwotę jaką dysponowaliśmy kupiliśmy możliwie największy dom z możliwie największą działką i w możliwie najlepszym stanie. Udało nam się już bardzo wiele zrobić (jak na przykład ogrzewanie czy wymiana instalacji elektrycznej) jednak jak się okazało dom nie do końca nadaje się do zamieszkania a nas nie stać na remont, bo wszystkie środki jakie mieliśmy są już wykorzystane. Wszystkie remonty wykonujemy sami, własnymi rękami, dlatego remont się ciągnie,  więc odpada nam koszt robocizny, jednak koszty materiałów są ogromne.

To, co musimy zrobić na już by móc w domu funkcjonować bezpiecznie i normalnie:
- zabezpieczenie piwnicy (wylewka, wstawienie okienek- teraz są dwie ziejące dziury, docieplenie. Obecnie jeden z pokoi nie nadaje się do użytkowania, bo temperatura w nim jest około 10 stopni niższa niż w reszcie domu. To dlatego, że pod nim jest piwnica, w której nie ma okienek i jest bardzo zimno. W założeniu piwnica ma stanowić fundacyjne biuro, więc musimy podciągnąć ogrzewanie, zrobić wylewkę, wyczyścić ściany (kamień +cegła), zrobić podłogę.

- wymiana belek pod podłogą nad piwnicą oraz wylewka w kociarni- pod kociarnią (pod podłogą) jest pusta przestrzeń ok. 50 cm. Musimy zrobić tam wylewkę oraz wymienić belki i podłogę nad podpiwniczoną częścią ze względu na to, że wdał się kornik i wszystkie belki są zjedzone. Podłoga grozi zarwaniem. W pozostałej części domu została juz zrobiona wylewka

- wymiana schodów drewnianych oraz więźby podłogowej na strychu i więźby dachowej również zjedzonej przez korniki- pozostawienie tego tak jak jest grozi zawaleniem sufitów

- wymiana pokrycia dachowego- obecnie jest to eternit, jednak przy wymianie więźby musimy też wymienić pokrycie dachowe i komin

- wymiana/ wstawienie 7 okien- obecne choć plastikowe sa stare, wstawione z odzysku. Ucieka przez nie ciepło. Dwa były uszkodzone i nie do naprawy przez co musieliśmy zabić je gwoździami (nie dało się ich zamknąć), a co za tym idzie nie możemy wietrzyć porządnie domu. Części okien nie ma (są zastawione pustakami dziury)

- budowa stajenki dla dwóch koni, które już są pod naszą opieką oraz dostawienie dwóch boksów dla kolejnych zwierząt tak, by boksów łącznie było 4


- postawienie 2 kojców dla psów


Wpakowaliśmy się w to dla zwierząt, jednak nie dajemy rady. Każdego kto chciałby wesprzeć nas w remoncie byśmy i my i zwierzęta mogli żyć bezpiecznie prosimy o każde, nawet drobne wsparcie.

Aktualności

 • Iwona Czeszejko-Sochacka - awatar

  Iwona Czeszejko-Sochacka

  03.01.17
  03.01.17

  Sisi dziarsko pomaga w remoncie! porządków z zewnątrz domu tak, by mieć dojście od zewnątrz do okien. Zebraliśmy pierwsze 800zł przeznaczymy na wynajem kontenera i wywóz jego zawartości. Podczas porządkowania działki okazało się, że poprzedni lokatorowie zostawili nam mnóstwo prezentów w krzakach w postaci zepsutej lodówki, przegnitych wersalek, opon, różnorakich plastików, szkła, no chyba wszelkiego rodzaju odpady z obornikiem włącznie. Potem weźmiemy się za podłogę. Koszt samych belek to 1600zł., do tego 25mm. płyt OSB oraz drobiazgów w postaci śrub itd. . Koszt wykonania podłogi nad piwnicą szacujemy łącznie na 2200zł. Do tego musimy zrobić wylewkę w kociarni (podłoga na zdjęciu). Do wylewki potrzebować będziemy aż 100 worków mieszanki, każdy po 10zł. czyli 1000zł. Musimy doliczyć też solidne kafle podłogowe, klej, fugi. Łączny koszt zrobienia podłogi w kociarni to 5000zł. Łącznie podłoga wyniesie nas ponad 7000zł. Zastanawiam się, czy nie utworzyć na podłogę osobnej zbiórki

  Zdjęcie aktualności 2 273

Komentarze

 • Izabella Stefaniak - awatar

  Izabella Stefaniak

  22.12.16
  22.12.16

  Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wam i zwierzakom,działajcie dalej bo robicie wielką robotę pomimo różnych problemów,życzę Wam aby Wasze marzenia o remoncie domu spełniły się jak najprędzej. Zyczę również wielu chojnych darczyńców i dużo,dużo zdrowia Wam i zwierzakom. Powodzenia.Pozdrawiam serdecznie..

  • Iwona Czeszejko-Sochacka - awatar

   Iwona Czeszejko-Sochacka - Organizator zbiórki

   27.12.16
   27.12.16

   Dziękuję! Pozdrawiamy serdecznie <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.16
  15.12.16

  Powodzenia!

  • Iwona Czeszejko-Sochacka - awatar

   Iwona Czeszejko-Sochacka - Organizator zbiórki

   15.12.16
   15.12.16

   Dziękuję! <3

 • Agnieszka Szalkiewicz -Sielska - awatar

  Agnieszka Szalkiewicz -Sielska

  15.12.16
  15.12.16

  😺😸😹😻😘 jesteś aniołem dla nich

  • Iwona Czeszejko-Sochacka - awatar

   Iwona Czeszejko-Sochacka - Organizator zbiórki

   15.12.16
   15.12.16

   Dziękuję! <3

Iwona Czeszejko-Sochacka - awatar

Iwona Czeszejko-Sochacka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 44

Zbiórka na pomoc :) - awatar
45
Zbiórka na pomoc :)
Agnieszka - awatar
5
Agnieszka
Hanna - awatar
30
Hanna
Anonimowy Darczyńca - awatar
12
Anonimowy Darczyńca
Bożena - awatar
40
Bożena
Marta Bogusz - awatar
20
Marta Bogusz
Fiarot - awatar
10
Fiarot
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Natalia Langa - awatar
20
Natalia Langa
Monia - awatar
10
Monia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.