Urszula Miszczyńska - awatar

Urszula Miszczyńska

Organizator zbiórki

Stanisław Trzaskowski urodził się 3 lipca 2015 roku w 33 t.c. jako wcześniak z wagą urodzeniową 1940 gram, od początku swojej drogi walczył o życie. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo rdzeniową, które spowodowały u niego wodogłowie, malformację móżdżka A.Chiarii typ II, pęcherz neurogenny, niedowład kończyn dolnych - czyli obniżone czucie poniżej kolana oraz brak czucia w stopach. W pierwszej dobie został operowany w celu zamknięcia rozszczepu kręgosłupa i plastyki przepukliny oponowo-rdzeniowej, następne były operacja wszczepienia zbiornika Rickhama i zastawki komorowo-otrzewnowej, by powstrzymać postępujące wodogłowie.

Jakby tego było mało, Staś urodził się z rozszczepem obustronnym wargi i podniebienia i w 8 miesiącu przeszedł operację zszycia wargi i podniebienia.

Obecnie Staś ma ponad 2 lata, nie potrafi chodzić, nie umie stawać na własnych stopach bez oparcia i tylko na kilka sekund, bo ich po prostu nie czuje. Jest rehabilitowany codziennie, co nie jest dla niego i dla nas łatwe. Rehabilitacja jest w stanie dużo wyćwiczyć u dziecka z niedowładem nóg, aczkolwiek nie jest w stanie przeskoczyć pewnego poziomu możliwości ciała dziecka.

 Dlatego skonsultowaliśmy się z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych i dr. Boruczkowskim w celu kwalifikacji do eksperymentu medycznego, jakim jest podanie komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Komórki są w stanie naprawić naderwane nerwy, zbudować nowe obejścia i w konsekwencji przywrócić i zwiększyć czucie w stopach u Stasia i pozytywnie wpłynąć na ich ruchliwość. A co za tym idzie, Staś mógłby zacząć chodzić, może nawet w przyszłości biegać.

Po długim okresie oczekiwania dostaliśmy zgodę od Komisji Bioetyki na podaż w 5 dawkach po 20 milionów komórek macierzystych w jednym zastrzyku, pod okiem dr Chrościńskiej-Krawczyk ze szpitala dziecięcego w Lublinie, których termin szacowany jest na jesień lub koniec tego roku.

Chcielibyśmy Państwa prosić o wsparcie naszej zbiórki, nie jesteśmy sami w stanie uzbierać tak dużej kwoty bo codzienna rehabilitacja, zaopatrzenie ortopedyczne oraz wizyty u prywatne u lekarza są i tak dla nas ogromnym wydatkiem, dlatego liczymy na Was.

Staś już wielokrotnie zadziwił nas i lekarzy, czym zyskał przydomek Staszek Niestraszek, mamy nadzieję, że i po podaży komórek macierzystych znów nas zaskoczy i zacznie powoli stawiać pierwsze kroki, na które tak długo czekamy.


Komentarze

 • kolega Antoś - awatar

  kolega Antoś

  19.10.17
  19.10.17

  zdrówka:) wszystko będzie dobrze. Twardziele już tak mają:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.17
  06.10.17

  Zbiórka została przeze mnie udostępniona na Facebooku :-)

 • Marcin - awatar

  Marcin

  05.10.17
  05.10.17

  Liczę że wszystko będzie dobrze

 • Piotr Wójcik - awatar

  Piotr Wójcik

  11.09.17
  11.09.17

  Zdrowiej chlopaku

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.08.17
  27.08.17

  Słoneczko przesylamy buziaki dla Ciebie i rodziców

Urszula Miszczyńska - awatar

Urszula Miszczyńska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 241

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marcin - awatar
500
Marcin
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
SP6 klasa 5B - awatar
369
SP6 klasa 5B
SP4 w Otwocku - awatar
1 399
SP4 w Otwocku
SP6 klasa 4a - awatar
593
SP6 klasa 4a
SP6 klasa 6b - awatar
331
SP6 klasa 6b
Paulina - awatar
20
Paulina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.