Zbiórka Remont zabytkowego Autosana H9 - miniaturka zdjęcia

Remont zabytkowego Autosana H9

Zbiórka Remont zabytkowego Autosana H9 - zdjęcie główne

Remont zabytkowego Autosana H9

5 020 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
Wpłać teraz
 

Jesteśmy Szczecińskim Towarzystwem Miłośników Komunikacji Miejskiej istniejącym od grudnia 1999, zrzeszającym około 20 członków. Nasze stowarzyszenie stawia sobie za cel popularyzację wiedzy na temat historii komunikacji miejskiej w Szczecinie. Cel ten realizujemy m. in. poprzez ratowanie historycznych pojazdów tramwajowych i autobusowych.

W wyniku naszej działalności nabyliśmy już wiele umiejętności i doświadczeń, a także odnieśliśmy wiele sukcesów. Naszym głównym osiągnięciem jest doprowadzenie do powstania w nieczynnej zajezdni tramwajowej Niemierzyn Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Dzięki naszym staraniom zostało wyremontowanych wiele wagonów tramwajowych i autobusów, jak również zorganizowaliśmy liczne imprezy komunikacyjne. 

Obecnie naszym głównym celem nad którym się skupiamy jest remont pozyskanego w 2016 roku wycofywanego z ruchu liniowego autobusu marki Autosan H9-35 z 1991 roku pochodzącego z PKS-u w Łukowie. Autobus wymagał gruntownego remontu. Własnymi siłami i środkami finansowymi wykonaliśmy w 2016 roku pobieżny remont wnętrza polegający na wymianie siedzeń, odmalowaniu poręczy, wymianie fotela kierowcy oraz uzupełnieniu brakujących lub uszkodzonych drobnych elementów. 

W 2017 roku również własnymi siłami przeprowadziliśmy remont zewnętrzny pojazdu - został oczyszczony  ze starych powłok lakierniczych, a następnie odmalowany na wzór stosowany w latach 70. XX w. na tego typu pojazdach. Odzyskał on brakujące elementy listew ozdobnych oraz emblematy firmowe, szybkę ekspozytora tablic kierunkowych nad przednią szybą oraz wymieniono płaty drzwiowe tylnego wejścia. 

Następnie zlecono zewnętrznej firmie remont podwozia i jego konserwację.

 Niestety, skończyły się nam fundusze, a konieczny jest jeszcze remont dachu, wymiana wewnętrznych poszyć bocznych (płyty pilśniowe laminowane imitujące drewno) oraz izolacji termiczno-akustycznej, a także w niewielkim stopniu podłogi. Dlatego też zwracamy się z prośbą o możliwe wsparcie finansowe z Państwa strony, by ukończyć remont powyższego pojazdu.

Autobus jest sprawny i zarejestrowany jako zabytek, dzięki czemu możemy brać udział w różnych imprezach tematycznych, bądź pomagać innym stowarzyszeniom o charakterze non-profit w ich imprezach. Naszym celem po zrealizowaniu do końca remontu Autosana jest reaktywacja autobusowej linii turystycznej w Szczecinie, poprzez którą będzie można zwiedzać miasto z okien zabytkowego pojazdu.

Więcej o nas, naszych osiągnięciach oraz o remoncie Autosana można się dowiedzieć na naszym Facebooku: www.facebook.com/STMKM/

LICZYMY NA PAŃSTWA WSPARCIE!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kowal - awatar

  Kowal

  28.08.19
  28.08.19

  Ratujemy Historie♥️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.19
  27.04.19

  Szczytny cel - zdecydowanie popieram

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  28.02.19
  28.02.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • L3M3CK - awatar

  L3M3CK

  20.02.19
  20.02.19

  Pozdrawiam:)

 • Urszula Krzyżelewska-Grzebyk - awatar

  Urszula Krzyżelewska-Grzebyk

  01.02.19
  01.02.19

  poszło

5 020 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 80

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Czy to błąd? Czy to błąd? - awatar
Czy to błąd? Czy to błąd?
404
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kowal - awatar
Kowal
6
Amon - awatar
Amon
50
Ksebki - awatar
Ksebki
2
Szczepan Michalak - awatar
Szczepan Michalak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Tomasz Pawłowski - awatar
Tomasz Pawłowski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij