Zbiórka Samochód dla bezdomnych-StowDom - zdjęcie główne

Samochód dla bezdomnych-StowDom

5 361 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób

Kochani !

Zwraca się do Was

Powiatowe Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie "DOM"

Od 16 lat Stowarzyszenie DOM prowadzi Ośrodek "Pomocna Przystań", na który składają się dwa schroniska dla bezdomnych. Mieszka w nich obecnie łącznie ponad 50 osób. 

Ośrodek nasz pomaga bezdomnym i ubogim a mieszkańcy naszego domu pomagają nam także prowadzić przy-schroniskowy Punkt Charytatywny. Pomaga on wielu potrzebującym z terenu miasta Gniezna, nie tylko bezdomnym. 

Prosimy bardzo o pomoc. 21 lutego 2021 w nocy, z nie wyjaśnionych jeszcze przyczyn, uległ całkowitemu spaleniu nasz, tak potrzebny w pracy samochód - 10 letni, osobowo-dostawczy Citroen Berlingo. Samochód służył nam nie tylko do przewożenia towarów i osób, ponieważ oba schroniska są oddalone od siebie, ale przede wszystkim zawoziliśmy nim naszych schorowanych, niepełnosprawnych i często w podeszłym wieku podopiecznych do przychodni i szpitali, w tym często do Wrześni czy Poznania. Posiadając samochód mogliśmy szybko i skutecznie pomagać ludziom w różnych trudnych sytuacjach.

Wszyscy wraz z mieszkańcami "Pomocnej Przystani" jesteśmy bardzo poruszeni tym zdarzeniem, zwłaszcza, że samochód z powodu nie wystarczających środków nie był ubezpieczony. Strata samochodu jest szczególnie bolesna, bo na jego zakup nasi bezdomni mieszkańcy sami zarobili uczciwą pracą. Teraz z powodu epidemii niestety nie jest to możliwe.

Prosimy o wsparcie zakupu kilkuletniego samochodu osobowo-dostawczego, który pozwoli w pełni wrócić ośrodkowi do sprawnej pracy i opieki nad naszymi podopiecznymi.

Wasza ofiarność pomoże nam nie tylko w zakupie samochodu ale podniesie nas na duchu. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę i za każdą dobrą myśl o nas.

Z góry dziękujemy.

Marian Wierzbicki - Prezes Stowarzyszenia

Maria Chwiałkowska-Grygiel - Sekretarz Stowarzyszenia

Kadra i Mieszkańcy Ośrodka "Pomocna Przystań"

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    27.02.2021
    27.02.2021

    Powodzenia-trzymam kciuki za zbiórkę

5 361 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób

Wpłaty: 30

Ania - awatar
Ania
50
Monika - awatar
Monika
50
Parafia pw. bł. Jolenty w Gnieźnie - awatar
Parafia pw. bł. Jolenty w Gnieźnie
786
Chrystus Wieczysty Kapłan - awatar
Chrystus Wieczysty Kapłan
1 800
Katarzyna Wojciechowska - awatar
Katarzyna Wojciechowska
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Piotr Piątkowski - awatar
Piotr Piątkowski
20
KRYSTIAN - awatar
KRYSTIAN
50
Krzysztof - awatar
Krzysztof
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij