Zbiórka Używany sprzęt do prod. filmów - miniaturka zdjęcia

Używany sprzęt do prod. filmów

Kacper Jakubczyk - awatar

Kacper Jakubczyk

Organizator zbiórki

Witam serdecznie, cieszę się że udało mi się zainteresować Państwa na tyle że czytacie ten tekst. Dziękuję :)


Zrzutka na aparat !

Chciałbym po 10 latach zrealizować swoje marzenia ! Chciałbym mieć możliwość nagrywania fascynujących filmów, w kinowej jakości obrazu. Kwota zrzutki jest wyższa, gdyż chcę zakupić dwie sztuki używanych aparatów. Tak by móc również kręcić z dwóch zupełnie różnych perspektyw. Co w postprodukcji daje genialne możliwości montażowe !

Film z okazji dnia dziecka

Film w całości został nagrany telefonem komórkowym.

W pełni nagrany i zmontowany przez mnie. 


Mam na imię Kacper, mam 26 lat. Mieszkam na śląsku. Tworzeniem filmów video, mam tutaj na myśli montaż, kręcenie interesuję się już bardzo długo. Bo około 10 lat. Natomiast zazwyczaj dysponowałem sprzętem z "poprzedniej generacji".... Niestety nigdy nie mogłem pozwolić sobie na zakup "dobrego" sprzętu.


Mimo wszystko nadal walczę w tym temacie :) Wszystkie moje filmy na ten moment nagrywam telefonem komórkowym !


Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu

Dwa dni zdjęciowe po 16 h, jak do tej pory największy projekt. Całość pracy około 120 h.

Materiał w całości zmontowany i pokolorowany przeze mnie.

Projekty wykonany za przysłowiowy obiad :) 

Handmade Fashion Show by JuliaSzyje 

Moja ostatnia produkcja :)

 12 maja w katowickim Królestwie, odbył się pierwszy pokaz bielizny projektowanej przez JuliaSzyje. Pokaz odbył się przy muzycznym akompaniamencie znanego i lubianego, Huberta Szczęsnego znanego z programy Voice Of Poland !

W pełni nagrany i zmontowany przez mnie... telefonem komórkowym 


Film z okazji dnia dziecka

Film w całości został nagrany telefonem komórkowym.

W pełni nagrany i zmontowany przez mnie. 


Przez ostatnie 3 lata, pomagałem od początku się rozwijać oraz współpracowałem z jedną firmą. Pomagałem wybierać cały sprzęt, na którym również i ja miałem pracować w przyszłości. Z firmą tą miałem współpracować baaardzo długo... Ze względu na fakt, iż (niestety) jestem osobą, która ogląda złotówkę z każdej strony, zakupiony sprzęt był najlepszym w swoim przedziale cenowym. Większość sprzętu, po długotrwałych negocjacjach udało mi się zakupić z dużymi rabatami ;)

Nasze drogi jednak rozeszły się, a ja zostałem bez żadnego sprzętu oraz zostałem ponownie odsunięty od mojej pasji. Ostatnio także w wyniku wielu życiowych zmian, straciłem stałą pracę. Mimo wszystko nie chcę się poddać, a na pewno nie chcę zrezygnować z tworzenia filmów ! Aktualnie nagrywam telefonem komórkowym !

Reportaż z pucharu Polski w Armwrestlingu

Niestety w filmiku wystąpiły problemy sprzętowe (zbyt słaby komputer), stąd problem z kolorystyką.

Dwa dni zdjęciowe po 16 h, jak do tej pory największy projekt. Całość pracy około 120 h.

Materiał w całości zmontowany i pokolorowany przeze mnie.

Projekty wykonany za przysłowiowy obiad :) 


90 % produkcji, które do tej pory wykonywałem robiłem non-profit ! Moje ostatnie filmy w 100 % są filmami non-profit.
Z tego właśnie też względu nie dysponowałem lepszym sprzętem. Zawsze myślałem sobie wtedy że trzeba pomagać ludziom, no bo skoro jest to dla mnie tylko "parę dni pracy", a ja przecież lubię to robić i robię to... to czemu by nie !?  

Zanim straciłem pracę, wziąłem na raty komputer do montowania materiału, niestety aby móc nareszcie komfortowo obrabiać materiał w jakości 4K, kosztował on 3 razy tyle co mój samochód, który prawdopodobnie też będę sprzedawał aby zakupić obiektywy i spłacić komputer. Ale zbiórka ta służy właśnie zebraniu środków na aparat dslr do kręcenia materiałów video w zapierającej dech jakości! Domyślnie zbieram na dwa takie aparaty :) niestey każdy znich to koszt 6 tysięcy złotych...

Moimi faworytami są dwa aparaty Sony A7SII oraz Lumix GH5. Chcę kupić używany sprzęt, gdyż jestem zdania że jeśli produkt był już używany i nie wystąpił w nim dotychczas żaden defekt. To tym bardziej w moich opiekuńczych łapach nie wystąpi na pewno :)
Oba aparaty posiadają możliwość nagrywania w fenomenalnej jakości 4K ! Aparatem Sony została nakręcona niemal cała seria dokumentów BBC Planet Earth II ! Do obu modeli istnieje możliwość podpinania starych obiektywów, takich jak helios, tair, flektogon ect. (starsi czytelnicy na pewno z nostalgią wspominają swoje stare zenity z tymi właśnie obiektywami) co w połączeniu z nowoczesnymi matrycami daje piorunujące efekty wizualne. Chciałbym pracować na jasnych szkłach ( i w takie właśnie będę inwestował) aby móc uzyskiwać jak największą głębię ostrości, czego niestety nie jestem w stanie osiągnąć jakimkolwiek innym sprzętem... a na pewno ie telefonem. W przyszłości chciałbym także zacząć zajmować się kręceniem filmów dokumentalnych :) Aby uzyskać efekty, które mnie interesują. I po raz kolejny, nie musieć pracować na przestarzałym sprzęcie. Zwracam się do wszystkich Państwa z prośbą o wsparcie mojej pasji ! Mam głowę pełną pomysłów, 70 % moich myśli krąży wokół ujęć, kadrów, nowych idei. Chciałbym tworzyć filmy pełne pasji, kolorów, uczuć z piękną grą świateł, przy akompaniamencie najlepiej jak tylko można dobranego, utworu muzycznego. Do moich produkcji podchodzę z bardzo dużym zaangażowaniem, uwielbiam eksperymentować, chciałbym jednak mieć dużo szersze możliwości. Jest jeszcze tyle wiedzy w tej materii, tyle rzeczy wartych poznania! Doskonale zdaję sobie sprawę, że są ludzie, którzy nie będą w stanie zrozumieć takiej pasji. Że są ludzie, którzy prawdopodobnie będą się śmiali. Ale nie pozwolę sobie tego odebrać, choćby ceną kolejnych 10 lat mozolnej i wytrwałej pracy na "średniej jakości" sprzęcie !

Himalaje ! / Paradokument z Ryszardem Pawłowskim Właśnie tak, z Rysiem też udało się spotkać :)

Oto jeden z najciekawszych projektów, w którym brałem udział !

Piękne widoki, wspaniali ludzie i miejsca :)

W pełni zmontowany przez mnie.

Materiał niestety nagrywany był 5 różnymi sprzętami :(

Film promujący studio

Tańca Let's Dance

Pierwszy, wspólny projekt. Niestety na tamten moment dysponowałem 10 letnim sprzętem...

W pełni nagrany i zmontowany przez mnie. 

Mały film z Backstageu :)

Bardzo ciekawe miejsce w centrum Katowic. Polecam każdemu fotografowi !

W pełni nagrany i zmontowany przez mnie. 


Pierwsza osoba, która wpłaci najwięcej otrzyma ode mnie możliwość stworzenia filmu o długości do 4 minut ;) Może to być film z twojego ogródka, imprezy, reklama twojej firmy, wieczór z wnukiem. A może właśnie chcesz pokazać swoją pasję ?! Z czego tylko zechcesz ! Jeśli twoja wpłata jest druga, trzecia, czwarta albo nawet piąta !
A na dodatek jesteś ze śląska, tobie również obiecuję taki film ;) z tym że trochę krótszy, bo około 3 minut :) Gwarantuję, że się dogadamy !

Na koniec chciałbym dodać, że bardzo dziwnie czuję się zamieszczając to ogłoszenie... Dlatego, że jest ono pierwszym tego typu. W moim życiu ostatnie zmiany doprowadziły mnie do wniosków, iż każdy powinien mieć marzenia, podążać za nimi, choćby nie wiem co się działo oraz że na świecie są jeszcze ludzie, którym pomaganie pozytywnym ludziom sprawia przyjemność. Właśnie takie osoby pozdrawiam szczególnie gorąco !

Trzymajcie się ciepło, Kacper !


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Kacper Jakubczyk - awatar

Kacper Jakubczyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij