Zbiórka Auto z RGH dla niepełnosprawnej. - miniaturka zdjęcia

Auto z RGH dla niepełnosprawnej.

Zbiórka Auto z RGH dla niepełnosprawnej. - zdjęcie główne

Auto z RGH dla niepełnosprawnej.

95 zł z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Agata Osiak - awatar

Agata Osiak

Organizator zbiórki

                                                                                                                                  Jestem osobą mającą poważne problemy z chodzeniem  z powodu uszkodzenia kręgosłupa i kłopotów ze stawami posiadającą prawo jazdy kat. B. Natomiast ręce mam całkowicie zdrowe i dlatego pragnę znów poczuć się choć trochę niezależną od innych i na miarę swoich możliwości samodzielną osobą choćby np. w robieniu niewielkich lecz niezbędnych zakupów m.in.: w aptece lub sklepie medycznym, dojeżdżaniu na rehabilitację, załatwianiu drobnych spraw, czy spotykaniu się ze znajomymi. Jednak, aby to było możliwe bez względu na porę dnia, czy roku muszę poruszać się samochodem. Samochód, który posiadałam przez ostatnie trzy lata ( Smart Fortwo rocznik 2001, zob. zdjęcie nr 1 poniżej) zepsuł się tak bardzo, że każdy mechanik odradzał mi jego naprawę. Ponieważ koszt naprawy przewyższał wartość auta. Dlatego zmuszona byłam je sprzedać. Jednak nie stać mnie na kupno kolejnego, troszeczkę nowszego samochodu z automatyczną skrzynią biegów, ani na kupno i montaż w nim oprzyrządowania ręcznego (takie są zalecenia lekarza uprawnionego do badań lekarskich osób kierujących pojazdami, zob. zdjęcie nr 2 poniżej), gdyż to przekracza moje finansowe możliwości. A tylko samochód da mi znów szansę na swobodne, na miarę moich możliwości, samodzielne funkcjonowanie. No i jak chyba każdemu z nas da poczucie wolności. Koszt kupna małego, w miarę sprawnego używanego samochodu z automatyczną skrzynią biegów to ok. 15 tys zł., a koszt kupna i montażu oprzyrządowania ręcznego RGH (ręczny gaz i hamulec) w specjalistycznym warsztacie samochodowym to trochę ponad 2 tys. zł. Pewnie niektórzy z Was pomyślą, że to zwykła zachcianka, kaprys. Ale nie... Mogę śmiało powiedzieć, że dla mnie, osoby niepełnosprawnej, ceniącej sobie mimo wszystko niezależność, samochód to moje nogi. To szansa na na samodzielne wydostanie się z domu i namiastka normalnego, codziennego funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Dlatego bardzo Was proszę o pomoc w zebraniu pieniążków na ten cel. Liczę na Wasze dobre, wrażliwe serca. I głęboko wierzę, że pomożecie mi zrealizować to marzenie, a właściwie niezbędną do samodzielnego, normalnego funkcjonowania potrzebę. Będę Wam za to bardzo, bardzo wdzięczna. Z góry ogromnie dziękuję za każdą wpłatę.

zdjęcie nr 1:

zdjęcie nr 2:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
95 zł z 17 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Agata Osiak - awatar

Agata Osiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij