Zbiórka Przeżycie dla przyjaciółki - miniaturka zdjęcia

Przeżycie dla przyjaciółki

Grzegorz Rybka - awatar

Grzegorz Rybka

Organizator zbiórki


Moja przyjaciółka potrzebuje pomocy!

Witam. Mam na imię Grzegorz i mam przyjaciółkę, która potrzebuje pomocy. Życie jej nie oszczędzało i nie oszczędza. Sylwia to mama dwójki urwisów, których sama musi wychowywać. Stara się jak może poświęcać im swój czas i dawać wszystko czego potrzebują. Jedyną możliwością, by łączyć pracę z czasem dla dzieci, było otworzenie działalności. Od 4 lat prowadzi kwiaciarnię z rękodziełem artystycznym. W trakcie wyszło, że Sylwia ma duży talent do malowania na kubkach, szkle, ceramice, itp. Naprawdę jest dobra w tym co robi. Na fb i instagramie można zobaczyć jej prace, zamówienia i ogólnie to co robi (pod nazwą FlorArts lub Sylwia Socha).

Niestety 1,5 roku temu brała udział w wypadku samochodowym. Problemy z kręgosłupem utrudniły jej pracę. Chyba od tego to wszystko się zaczęło. Ratując siebie i sklep, zaczęła pożyczać. W dobrej wierze, nadzieją, że uda się wyjść na prostą.

W tym czasie też, oczywiście myśląc o synu, zgłosiła go do programu 'Życie bez wstydu". Kuba ma bliznę na czole po pożarze sprzed prawie 10 lat, w którym brał udział razem z Sylwią. Zgłaszając go do programu myślała tylko o tym, by Kuba się dostał i mógł pozbyć się tej szpecącej blizny. Niestety wyjazdy do Warszawy do kliniki (ok 300 km w jedną stronę) były i są kosztowne. Ale starała się, dwoiła i troiła, by Kuba mógł jeździć na zabiegi. Dzięki dobroci lekarza Sylwia też dostała szansę zabiegów na swoje ręce. Nie mówi o tym dużo, ale często po takim zabiegu zaciska zęby, by móc pracować i nie brać za dużo wolnego.

Niestety to wszystko zabiera mimo wszystko czas i pieniądze. I na chwilę obecną Sylwia ma bardzo poważne problemy finansowe. Nie polepsza też sytuacji bardzo ciężko chora, niepełnosprawna mama, której Sylwia stara się pomagać na ile może.

Wspólnie z przyjaciółmi chcemy, staramy się jej pomóc. Ale zaczyna już brakować pomysłów. Nie mamy niestety środków finansowych na to.

Sylwia zawsze bardzo bała się opinii innych, krzywych spojrzeń. Każdemu zawsze starała się pomagać zapominając o sobie. Długo nie zdawaliśmy sobie sprawy jak wielkie ma problemy. Nie przyznawała się. Chciała poradzić sobie z tym sama. Ale niestety nie może już dać rady sama. Dlatego wychodzę z prośbą, wielką prośbą o zapoznanie się z opisem tej zbiórki. Może znajdzie się ktoś, kto mógłby pomóc Sylwii. Zasługuje na nią, a nie na życie w ciągłym strachu. Podjęła decyzję o przeniesieniu działalności do mniejszego lokalu, zmniejszenie asortymentu i skupieniu się tylko na malowaniu. Tak naprawdę każdą wolną chwilę spędza na malowaniu. Na zamówienia, jak i poszukiwanie nowych klientów, firm, pomysłów. Ale opada już z sił, boję się, że przestanie już walczyć. Czas nagli.

Ma talent i nie zasługuje na to, by zmarnować go przez kilka błędów. 

Moja przyjaciółka, jak i jej najbliżsi wiedzą o założeniu zbiórki i zgadzają się na to. Choć niestety Sylwia już traci wiarę w powodzenie. 

Proszę, pomóżcie!!!


W razie jakichkolwiek pytań, oczywiście udzielę wszelkich informacji jakie posiadam.

Pozdrawiam

Zatroskany Przyjaciel Grzegorz

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Grzegorz Rybka - awatar

  Grzegorz Rybka

  25.02.19
  25.02.19

  Pamiętacie moją przyjaciółkę, która chciała uratować własną firmę? Niestety nie udało się tego zrobić. Ale Sylwia jest uparta i zawzięta. Dzięki pomocy dobrych duszyczek udaje jej się robić nadal to co kocha. Malować. Lecz niestety jej problemy finansowe nie znikły. Dlatego też stara się tworzyć małe arcydzieła. Na licytacji pod tym linkiem możecie zdobyć jedno z nich: https://allegro.pl/oferta/kubek-recznie-malowany-w-ramach-akcji-pomagam-pl-7863463996

Komentarze

 • Milena - awatar

  Milena

  12.01.19
  12.01.19

  Powodzenia ! Wszytko się ułoży!

Grzegorz Rybka - awatar

Grzegorz Rybka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kamila - awatar
20
Kamila
Milena - awatar
50
Milena
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
100
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij