Zbiórka Dla Syriusza, kotka ślepaczka - miniaturka zdjęcia

Dla Syriusza, kotka ślepaczka

Zbiórka Dla Syriusza, kotka ślepaczka - zdjęcie główne

Dla Syriusza, kotka ślepaczka

1 565 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać teraz
 

Syriusz to koci staruszek, ma około 12 lat. Od tygodnia mieszka ze mną i mam nadzieję, że zapewnię mu złotą jesień życia. 

Od 8 lat jestem wolontariuszką prowadzącą dom tymczasowy, dlatego adoptując własnego kota, wybrałam takiego, który miał marne szanse na znalezienie domu. Stary, niemal ślepy, wylizujący sobie sierść. Teraz już bezpieczny i zaopiekowany. 

Syriusz nie jest moim pierwszym ślepaczkiem, dlatego od razu umówiłam go do okulisty na konsultację. Potwierdziły się moje obawy. Słabsze oczko musi zostać usunięte, na zdrowsze widzi w 30% ale stopniowo będzie tracił wzrok z powodu odklejającej się siatkówki. Największym zaskoczeniem była dla mnie jednak informacja, że w dziąsłach Syriusza pozostały resztki korzeni zębów, pod którymi gromadzi się ropa i które powodują wielki ból, więc muszą zostać jak najszybciej usunięte. 

Adoptując kota w takim wieku spodziewałam się, że będzie wymagał większych wydatków na leczenie, nie spodziewałam się jednak, że tuż po adopcji będę musiała wydać w bardzo krótkim czasie na jego leczenie ok. 2 tys. zł. Niestety zabieg usunięcia korzeni ma być skomplikowany, poprzedzony badaniem rtg i kosztować do 1000 zł. Konsultacja i leki przeciwbólowe kosztowały ponad 200 zł, przed narkozą mamy wykonać pełne badania krwi (ok. 150zł), skonsultować się z kardiologiem (ze względu na jego wiek), dopiero w dalszej kolejności usunąć oko (koszt ok. 500 zł). 

AKTUALIZACJA: Po badaniach krwi, które były niezbędne przed podaniem narkozy, okazało się, że Syriusz ma ogromny stan zapalny trzustki. Tak wysokie przekroczenie norm może świadczyć o nowotworze trzustki. Żeby zobaczyć co dzieje się z trzustką, musieliśmy umówić się jeszcze dodatkowo na USG jamy brzusznej, które odbędzie się w najbliższy wtorek (28.05.2019).

AKTUALIZACJA 2: Po wykonaniu badań USG stwierdzono stan pozapalny trzustki, ale na szczęście brak nowotworu! Niestety pokazały nam się zmienione nerki, dlatego po wszystkich zabiegach skonsultujemy się także z nefrologiem, żeby prowadzić suplementację w taki sposób, by niewydolność nerek postępowała jak najwolniej. Niestety obraz USG potwierdził, że mamy do czynienia po prostu ze starszym kotkiem i narządy są już lekko "wyeksploatowane". Po stwierdzeniu braku przeciwwskazań do narkozy, w dniu 29.05.2019 Syriusz odwiedził dentystę. Na ten moment nie ma już ani jednego ząbka.  Oczko możemy usunąć najwcześniej za miesiąc, by za bardzo nie obciążyć nerek.

Na ten moment są to bardzo duże koszty,  których nie mogę odłożyć na później. Nie mogę pozwolić kotu cierpieć. Zakładam tę zbiórkę z nadzieją, że uda się uzbierać kwotę potrzebną na wstępne badania i usuwanie korzeni, z resztą wydatków mam nadzieję poradzić sobie sama. 

Jeśli uważacie Państwo, że moja chęć zapewnienia staruszkowi komfortowej starości jest słuszna, zachęcam do wsparcia zbiórki. Syriusz to kochany dziadek, mam nadzieję, że szybko zapomni o bólu i będzie mógł cieszyć się jesienią swojego życia. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

Michalina 

Dotychczasowe wydatki:

-215 zł konsultacja okulistyczna

-130 zł badania krwi - profil geriatryczny + podanie sterydu (aby wykluczyć alergię, której objawem może być wylizywanie)

-95 zł USG i badanie moczu

-380 zł RTG oraz usuwanie zębów i korzeni

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Z intencją rychłego wyzdrowienia :) M - awatar

    Z intencją rychłego wyzdrowienia :) M

    22.05.19
    22.05.19

    Pozdrawiam :)

1 565 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Piotr - awatar
Piotr
50
Karola - awatar
Karola
50
Od przyjaciół Omysia - awatar
Od przyjaciół Omysia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
GRAZIA - awatar
GRAZIA
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Od Omysia dla Syriusza - awatar
Od Omysia dla Syriusza
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij