Zbiórka Broń dla Inspektorów OTOZu?  - miniaturka zdjęcia

Broń dla Inspektorów OTOZu?

"Stasiu, znowu te k***y z Animalsów. Wygoń je!!".

Inspektorzy OTOZ Animals - Warszawa. 

Jest nas 9, dodatkowo 6 Inspektorów-stażystów. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami.

Trudno powiedzieć jak daleko nam do normalności, ale zamiast odpoczynku po pracy wybieramy użeranie się z najtrudniejszymi ludźmi i najsmutniejszymi sytuacjami pod słońcem. Być może ktoś tam na górze zaprogramował w nas kultowe już słowa Johnny'ego Deepa: "Jeśli razi Cię obraz na którym pokazane jest okrucieństwo wobec zwierząt to zatrzymaj to okrucieństwo, a nie obraz"

Każdego dnia odbieramy Wasze zgłoszenia dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt. Reagujemy. Na interwencjach spotykamy się z agresją - słowną, a czasem fizyczną. Regularnie zdarzają się bluzgi, groźby, mamy już za sobą atak piłą spalinową, siekierą czy widłami, osaczenie przez 20stu chłopów małorolnych i wylanie wiadra pomyji na twarz. Mimo to zawsze walczymy, chowamy dumę pod mundur i  stawiamy dobro zwierząt na pierwszym miejscu.

Wielu internautów czytając opisy naszych interwencji  komentuje, że sam otwiera się nóż w kieszeni. Podpowiadają nam przeróżne rozwiązania siłowe, a chęć zadośćuczynienia sprawia, że komentarze pełne są opisów najokrutniejszych metod tortur dla ludzi krzywdzących zwierzęta. To nie nasza filozofia działania. Dlaczego? Dlatego że nasze doświadczenia pokazują jedno - siła nie ma tu nic do rzeczy. Najbardziej skuteczną i uniwersalną BRONIĄ w walce o prawa zwierząt jest WIEDZA.  Wiedza stale aktualizowana - bo by dobrze wykonywać każdy zawód potrzebne jest doszkalanie.

Potrzebna jest nam szeroka i bardzo aktualna wiedza z zakresu statusu prawnego zwierząt.   Szczegółowa wiedza jak postępować mając do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzęciem, rażącym zaniedbaniem jego potrzeb, jak zgodnie z wszelkimi procedurami przeprowadzić odbiór zwierzęcia. Musimy mieć w arsenale dużą ilość argumentów, tak aby przekonać również mało mniej przychylnych urzędników i bardziej zachowawczych funkcjonariuszy.

Potrzebujemy aktualnej wiedzy z zakresu przeprowadzania pierwszej pomocy u zwierząt. Musimy doskonale znać moment, w którym nie pozostaje nic innego jak odbiór zwierzęcia ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia, musimy też mieć pełną wiedzę aby podjąć ciężar najtrudniejszej decyzji o zakończeniu cierpień, gdy nie ma już ratunku.

Oprócz "twardych argumentów" musimy mieć też wiedzę z zakresu rozwiązywania trudnych sytuacji, radzenia sobie z nasilonym stresem i wywierania wpływu na ludzi. Musimy zabierać głos w imieniu cierpiących istot, ważne więc aby nasz głos był wystarczająco donośny.


Tylko uzbrojona armia ma szansę na wygranie bitwy. 

Dlatego uprzejmie prosimy o wsparcie funduszu szkoleniowego dla Inspektorów OTOZ Animals - Warszawa. 

Zebranie kwoty będzie równoznaczne z wysłaniem Inspektorów na cykl ściśle ukierunkowanych szkoleń z zakresu prawa, weterynarii i psychologii. Im więcej wiemy tym skuteczniej możemy przeciwstawiać się okrucieństwu wobec zwierząt. Tym efektywniej możemy odpowiadać na Wasze zapytania, udzielać rad i wspierać lokalnych działaczy.

Z góry dziękujemy za każde wsparcie! Z naszej strony obiecujemy dalsze, pełne zaangażowanie i jeszcze skuteczniejszą walkę o prawa zwierząt!

Wpłaty - 23

Asia - awatar
15
Asia
Martyna - awatar
10
Martyna
Sobieraj-Śmiesz Iwona - awatar
20
Sobieraj-Śmiesz Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jacek - awatar
5
Jacek
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Roman Zera - awatar
10
Roman Zera
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij