Zbiórka Powrót do pasji - zdjęcie główne

Powrót do pasji

4 342 zł  z 34 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Niemiec - awatar

Monika Niemiec

Organizator zbiórki

Zawsze byłam energiczną osoba, która prowadziła intensywny i radosny tryb życia. Jestem również osobą dążącą do realizacji swoich marzeń oraz celów.

Aby spełnić największe marzenie podczas studiów wyjeżdżałam sezonowo do pracy za granicę. Celem zawsze był upragniony motocykl. Z czasem udało mi się spełnić marzenie i kupić Hondę CBR. Przez okres zimy dbałam o to, aby być odpowiednio sprawna fizycznie, co jest dla mnie niezbędne do udanego sezonu.

Dnia 27 Lutego na jednej z Krakowskich siłowni przez zaniedbanie właściciela lub osoby spełniającej nadzór nad sprzętem znajdującym się wewnątrz tego obiektu, uległam wypadkowi. Był to tragiczny w skutkach dla mnie dzień. Maszyna na, której wykonywałam serie ćwiczeń przewróciła się na mnie, wraz z ciężarem jaki był na naciągu! Poprzez niepoprawne przymocowanie, a raczej brak przymocowania do podłoża upadła całą swoją siłą i ciężarem na długość moich pleców oraz głowę. W wyniku tego wypadku jak początkowo się okazało ucierpiała nie tylko głowa ale również doszło do urazu kręgosłupa.

Po przewiezieniu do szpitalu i badaniu okazało się że doszło między innymi do :

Skręcenia i naderwania odcinka szyjnego kręgosłupa,

Otwartej rany powłok głowy,

Urazu ściany tylnej klatki piersiowej,

Niestabilności kręgosłupa C2/C3 i C4/C5,

Skręcenia kręgosłupa szyjnego,

Stłuczenia kręgosłupa piersiowego.

Tak zobrazowany został mój stan niedługo po całym zajściu.

Ogromny ból jaki mi towarzyszył w okolicy szyi, nie dawał jednak spokoju w wyniku czego lekarz specjalista po 4 tygodniach od urazu, skierował mnie na badanie tego odcinka za pomocą Rezonansu Magnetycznego. 

Tutaj sytuacja po paru tygodniach nabrała dodatkowo dramatyzmu. Po wykonaniu tego badania i otrzymaniu opisu stanu mojego kręgosłupa okazało się, że uraz jest znacznie poważniejszy. Werdykt był jednoznaczny doszło do  KOMPRESYJNEGO ZŁAMANIA KRĘGOSŁUPA NA ODCINKU C7.

Obecnie jestem na etapie robienia kolejnych badań i leczenia. Założoną mam ortezie półgorsetową- piersiową stabilizującą. Na rehabilitacje muszę jeszcze poczekać do momentu aż mój kręgosłup będzie już na nią gotowy. Badania, prześwietlenia, które towarzyszą mi bardzo często są odpłatne ze względu, iż refundowane związane są z zbyt długim okresem oczekiwania na nie, na co w obecnym stanie nie mogę sobie pozwolić. Kolejnym etapem będzie długa i kosztowną rehabilitacja, chcąc wrócić do normalnego trybu życia. 

Wiele osób mówi, że otrzymam odszkodowanie... niewielu jednak, zdaje sobie sprawę, iż wszczęcie i zakończenie takiej sprawy trwa od momentu zakończenia choroby i później jeszcze dłuższy czas związany z procesem sądowym wszczęciem dochodzenia itd. Niejednokrotnie dzieje się też tak, że odszkodowanie nie jest przyznane. Dlatego jest to w najbliższych latach jeszcze odległe z powodu poważnego uszczerbku i długiej rekonwalescencji. Obecnie wydatki znacznie przerastają mój budżet, a zdrowie jest dla mnie najważniejsze, bo chce wrócić do normalnego trybu życia jaki prowadziłam do momentu sprzed wypadku.  

Każdemu kto jest w stanie mi pomóc z całego serduszka dziękuję.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Michał - awatar

  Michał

  10.08.2021
  10.08.2021

  Zdrowia

 • Heniek - awatar

  Heniek

  22.12.2019
  22.12.2019

  Zdrówka życzę!!!

 • Grzegorz Kołodziej - awatar

  Grzegorz Kołodziej

  03.09.2019
  03.09.2019

  Wracaj szybko i 3maj się! Pozdrowienia z Nowego Sącza

 • LUK4N1U - awatar

  LUK4N1U

  16.08.2019
  16.08.2019

  Wracaj szybko do zdrowia. Pozdrowienia z Krakowa ;)

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  31.07.2019
  31.07.2019

  Też jestem po złamaniu kompresyjnym kręgosłupa na odcinku C5 C6 C7 po wypadku kiedy kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo przejazdu na mnie kiedy ja jechałem na motocyklu. Dla mnie skończyło się to na tyle dobrze ze chodzę i normalnie funkcjonuje. Myślę że Ty też z tego wyjdziesz i to bez najmniejszego szwanku. Pozdrowienia dla Ciebie:* LWG

4 342 zł  z 34 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Niemiec - awatar

Monika Niemiec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 113

Michał - awatar
Michał
50
podkarpackie200 LWG - awatar
podkarpackie200 LWG
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Smok Wawelski - awatar
Smok Wawelski
10
Tomasz - awatar
Tomasz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Powodzenia!, Kasper - awatar
Powodzenia!, Kasper
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij