Zbiórka Ciężki testament - zdjęcie główne

Ciężki testament

0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Cisakowska - awatar

Marta Cisakowska

Organizator zbiórki

Cześć, nazywam się Marta. 

Piszę tutaj w imieniu, a raczej chęci pomocy mojemu chłopakowi Łukaszowi.

Bardzo liczę na Waszą choćby najmniejszą pomoc, bo sami nie jesteśmy temu podołać. Polskie prawo testamentowe w Polsce jest bardzo niesprawiedliwe. 

W 2013 roku zmarła na raka mama Łukasza, pozostawiając po sobie testament.  Jak się okazało bardzo przykry dla nas testament. Same długi po kredytach, które brała w tajemnicy przed wszystkimi z rodziny. 

Jej mama jak i siostra mamy Łukasza zrzekły się testamentu ( teraz nie dziwię się czemu). Tak więc w następnej kolejności testament przechodził na dzieci, na Łukasza i jego młodszą siostrę. 

Łukasz przyjął testament, nie wiedząc co się w nim znajduje. Kila miesięcy później przyszło pismo, że są to same długi. Nim zdołali odpowiedzieć i zareagować na to pismo, Sąd zdążył już wydać wyrok zaoczny do spłaty długu. 

Poszliśmy do Radcy Prawnego, żeby się odwołać, lecz niestety był to wyrok zaoczny i nic się nie da z tym zrobić.  Testament to 14 tysięcy, 4 tysiące już spłaciliśmy, ale przez to każdy grosz i każdy miesiąc to walka co kupić do jedzenia i z czego trzeba zrezygnować.

Niestety, nie jesteśmy w stanie uregulować tego testamentu z naszej pensji.

Dlatego, pomimo tego, że nigdy nikogo nie prosiłam o pomoc i starałam się radzić ze wszystkim sama, to ta sytuacja mnie niestety przerosła. Życie w Polsce przy minimalnej krajowej i opłaceniu mieszkania jest bardzo trudne. 

Jeżeli chociaż jedna dobra dusza będzie chciała Nam pomóc, będę ogromnie wdzięczna, chociażby za 1 zł. 

Wierze, że każde "dobro" które się ofiaruje, wraca podwójnie !


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Cisakowska - awatar

Marta Cisakowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij