Tolerancja - potrzebujemy tego!

owner

Łukasz Golec

Organizator zbiórki

Zbiórka

Aby mówić o tolerancji, na początku powinniśmy poznać pierwotne znaczenie tego wyrazu – pochodzi ono od łac. tolerare – znosić, cierpieć. Oznacza to, że dawniej tolerowanie było jedynie cierpliwym znoszeniem zachowań i czynów związanych z błędami natury ludzkiej. Początkowo pojęcie odnosiło się tylko do innych religii, nazywanych ówcześnie sektami. Należy też wspomnieć, iż tolerancja miała swoje ograniczenia, czyli dopuszczalne było to, że małe dziecko zachowywało się niesfornie, natomiast, jeśli chodziło o osobę dorosłą, takie zachowanie było potępiane.

Z przykrością muszę stwierdzić, iż Polacy nie są narodem tolerancyjnym, Każdego dnia słyszymy w mediach o przejawach nietolerancji i istnieje wiele przykładów na to, by potwierdzić słuszność postawionej przeze mnie tezy. 

Częstym przejawem nietolerancji w naszym kraju bywa rasizm. Społeczeństwo polskie nie szanuje odmienności etnicznej, kulturowej,. Zdarza się, iż osoby i innym kolorze skóry są szykanowane i prześladowane. Idąc ulicą możemy zauważyć na murach wulgarne wyzwiska pod adresem ludzi innej nacji, między innymi czarnoskórych, azjatów. Nie wiedzieć czemu, Polacy nie akceptują ich odmienności i czują się od nich lepsi. Nie ma to najmniejszego uzasadnienia w rzeczywistości, ale tak niestety jest. Podobnie ma się sprawa z tolerancją dotyczącą orientacji seksualnej. Myślę, że jest to najgorsza fobia Polaków. W naszym kraju nie tylko nie akceptuje się homoseksualistów, ale też jawnie się ich dyskryminuje. Ludzie organizują agresywne manifestacje, podczas których wyrażają swoje niezadowolenie dotyczące istnienia związków homoseksualnych. Niemal codziennie prasa i telewizja donoszą o brutalnych pobiciach ludzi o innej orientacji. 

To okropne, ale takie są realia. Nietolerancję obserwujemy także w stosunku do ludzi niepełnosprawnych zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Zazwyczaj nie akceptuje się ludzi, którzy wyglądają inaczej lub dziwnie się zachowują. Nie rozumiemy specyfiki chorób, nie próbujemy zrozumieć, dlaczego poruszają się lub wysławiają w określony sposób. Prowadzi to do nieporozumień i niezrozumienia. Bardzo często Polacy naśmiewają się z osób chorych, dokuczają im, nieraz nawet utrudniają im życie. Nietolerancja Polaków przejawia się także w ich poglądach politycznych. Zazwyczaj nie szanuje się osób o innej orientacji politycznej, nie zgadzamy się z ich poglądami i przekonaniami. Widać to podczas spotkań wyborczych i wieców elektoratu. Nie wiadomo dlaczego naszym rodakom wydaje się, że dobry i wartościowy jest tylko taki człowiek, który myśli podobnie, a najlepiej tak samo.


Celem mojej zbiórki jest wyprodukowanie "tolerancyjnych bransoletek", które będą rozdawane na marszach równości. Nie umiem zrozumieć dlaczego w Polsce jest tyle nienawiści. Polska przeszła bardzo trudne czasy podczas wojny, ale przetrwaliśmy to i wszyscy zasługujemy na to, aby żyć w tym kraju. Powinniśmy się cieszyć, że ludzie z innych państw, innych regionów świata chętnie do nas przyjeżdżają i mają ochotę u nas zamieszkać. Powinniśmy takich ludzi szanować, a nie mieszać z błotem.

Tolerancja w moim słowniku występuje jako; Ty mi nic złego nie zrobiłeś, więc dlaczego ja mam Tobie zrobić cokolwiek? Nie sprawiajmy sobie nawzajem przykrości, to że ktoś jest inny nie znaczy, że jest gorszy od nas.

Bransoletki będą rozdawane na Marszu Równości w: 

Łodzi, 22.04.2017, godz. 13:00

Krakowie, 13.05.2017, godz. 15.00

Trójmieście, 27.05.2017, godz. 15.00

Warszawie, 03.06.3017, od godz. 10.00

Poznaniu, 23.09.2017, godz. 13.00


Dlatego proszę Was o pomoc, produkcja nie jest droga jednakże muszę kupić materiały i zapłacić moim znajomym za pracę, którą tak ciężko wspólnie wykonujemy.

Bardzo mi zależy na tym, aby Polska w końcu stała się krajem gdzie wszyscy czują się bezpiecznie. Niezależnie od rasy, religii czy orientacji.


Z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  20.04.17
  20.04.17

  Walczmy o to, aby w końcu było dobrze! Jestem z Wami!

owner

Łukasz Golec

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

 • Avatar Wojciech Karol Rzeszut
  5
  Wojciech Karol Rzeszut
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  9
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  9
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę