Zbiórka Pomóżmy Tomkowi - zdjęcie główne

Pomóżmy Tomkowi

15 385 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 245 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Toman - awatar

Katarzyna Toman

Organizator zbiórki

ZOBACZ

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdziendobry.tvn.pl%2Fa%2F17-latek-mial-zmasakrowana-stope-praktycznie-wisiala-na-skorze-i-sciegnach-chodzi-dzieki-chirurgowi-cudotworcy%3Ffbclid%3DIwAR0lNSeAmy9K2wKhogrCd1srMb_9o6KGhyVGm6V6tVEtSxCp7CHJZ9SIvhI&h=AT3XarZpgFdyEd0LfHBKuDx1usq8fKjtLGe9DcIRx6ylDyND1jc4PXLOVNbSo0lgDSch8Pio1kZCm8nvGOIo0Iws5JJzIy-R0-78DUMGU5OL9C6fNz1MjVn7_iyWXwDbW9g

https://tvn24.pl/katowice/katowice-po-wypadku-mial-zmiazdzona-stope-odtworzyli-ja-w-szpitalu-5002752

Tomasz Gwóźdź to świetny chłopak – uczeń 2 klasy mistrzostwa sportowego Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, miłośnik motocykli. Jako młody sportowiec ma na swoim koncie liczne sukcesy w dziedzinie judo i lekkoatletyce. Był członkiem kadry Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podczas Mistrzostw Śląska Juniorów zdobył srebrny medal w rzucie młotem i brązowy  w rzucie dyskiem.

Jeszcze niedawno głowę Tomka zaprzątały treningi, szkoła i pragnienie, by w niedalekiej przyszłości założyć własną firmę budowlaną i spełniać marzenia innych o własnych czterech kątach i bezpiecznym dachu nad głową.

Dziś myśli Tomka skierowane są w inną stronę - jego najważniejszym celem jest powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

W październiku 2020 roku Tomek uległ poważnemu wypadkowi. Jak co dzień wsiadł na swój ukochany motocykl, by pokonać drogę do szkoły. Tym razem tam nie dotarł. Niedaleko od domu został potrącony przez auto osobowe. Do szpitala trafił w  bardzo ciężkim stanie z licznymi obrażeniami – miał otwarte złamania kości śródstopia, stawu skokowego i pięty. Stracił bardzo dużo krwi, miał poszarpane mięśnie pośladka i potężny krwiak w okolicy lędźwiowej kręgosłupa.

Jego lewa stopa została zmiażdżona, a ubytek skóry i mięśni obejmował aż 3/4 stopy.

Tomek cudem przeżył i uniknął amputacji. Po intensywnym leczeniu ortopedycznym oraz serii operacji i zabiegów, 23 grudnia Tomek został poddany operacji rekonstrukcji stopy.

Udaną rekonstrukcję przeprowadził prof. Łukasz Krakowczyk z Centrum Onkologii w Gliwicach we współpracy z chirurgami Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Część stopy uratowano poprzez jej wielokrotne oczyszczanie i usuwanie martwych tkanek. Do rekonstrukcji użyto natomiast płata skóry o wymiarach 30cm x 18cm, który został pobrany z prawego uda razem z fragmentem powięzi szerokiej oraz częścią mięśnia obszernego.

Przypadek Tomka był bardzo trudny. Operacja była więc skomplikowana, ale zakończyła się wielkim sukcesem i stała się głośna w świecie medycznym. O Tomku można było usłyszeć w wielu programach informacyjnych, temat pojawił się w prasie. Była to druga rekonstrukcja stopy przeprowadzona przez ten zespół lekarzy.

Przeszczepione tkanki przyjęły się. Tomek powoli wraca do zdrowia. Jest dobrej myśli. Lekarze dają mu duże szanse. Przed nim jednak jeszcze długa i niepewna droga.

17-latka czeka w najbliższym czasie plastyka stopy, polegająca na modelowaniu i zmniejszeniu płata skóry na pięcie oraz bardzo długa, intensywna i kosztowna rehabilitacja.

Pozwólmy Tomkowi wrócić do pełnej sprawności i sportu. Pozwólmy mu spełniać marzenia – swoje i innych.

ZOBACZ

https://tvn24.pl/katowice/katowice-po-wypadku-mial-zmiazdzona-stope-odtworzyli-ja-w-szpitalu-5002752

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Sylwia i Henryk - awatar

  Sylwia i Henryk

  21.02.2021
  21.02.2021

  Trzymamy kciuki za Twój powrót do zdrowia, powodzenia!

 • Patryk Froncek - awatar

  Patryk Froncek

  20.02.2021
  20.02.2021

  Trzymaj się chłopie!

15 385 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 245 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Toman - awatar

Katarzyna Toman

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 245

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Egon - awatar
Egon
50
Marek Podeszwa - awatar
Marek Podeszwa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agata&Marcin - awatar
Agata&Marcin
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij