Zbiórka Rehabilitacja dla młodych z DPS - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja dla młodych z DPS

Rehabilitacja rozumiana powszechnie jako ćwiczenia to podstawa funkcjonowania niepełnosprawnych. To jednak nie wszystko. Osoby żyjące ( często od początku swego życia ) w różnych placówkach opiekuńczych, potrzebują dodatkowo innych form rehabilitacji. Jest to np. cały szereg działań zapobiegających wykluczeniu społecznemu. 

Jesteśmy małym Stowarzyszeniem, które chce robić wielkie rzeczy z niepełnosprawnymi "dzieciakami" z domu pomocy społecznej w Mikołowie. Mówimy o nich "dzieciaki" chociaż większość z nich to młodzież i dorośli. Towarzyszymy jednak, niektórym z nich w ich życiu od dawna, ponieważ część z nas pracuje w tym DPS od wielu lat. Jesteśmy więc świadkami ich dorastania i rozwoju, mamy udział w ich problemach i radościach, ale przede wszystkim mamy możliwość z bliska obserwować ich życiowe zmagania i podziwiać...tak, podziwiać ich siłę, determinację, odwagę, radość życia, dobroć... Możemy podziwiać i uczyć się od nich wiele, ale chcemy też im pomagać. W tym celu założyliśmy Stowarzyszenie Tur Borówka. Działamy oficjalnie jako Stowarzyszenie od 2013 roku. Od początku istnienia Tur Borówki duży nacisk kładziemy na działalność sportową. Założyliśmy drużynę, której członkowie startują w biegach ulicznych (biegają na wózkach inwalidzkich). Organizujemy im treningi i wyjazdy na zawody. 

Organizujemy także różnorodne warsztaty, które mają na celu rozwijanie talentów i pasji u naszych podopiecznych. Staramy się zabierać podopiecznych na wycieczki, aby stwarzać im jak najwięcej okazji do wychodzenia poza mury placówki opiekuńczej, w której żyją i w ten sposób działać przeciw ich wykluczeniu społecznemu. O naszych działaniach można dowiedzieć się więcej z naszej strony www.turborowka.pl. 

W tym roku odpaliliśmy kolejny projekt - orientację precyzyjną. Orientacja precyzyjna to dyscyplina sportowa stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych. Nie wymaga ona sprawności fizycznej, więc mogą ją uprawiać osoby, które mają znaczne ograniczenia ruchowe np. poruszające się na wózkach elektrycznych, z zanikami mięśniowymi, ze znaczną spastyką, z niedowładami itp.  Dzięki temu nasza drużyna powiększyła się i jest otwarta na kolejnych zawodników. Orientacja precyzyjna znana jest i bardzo popularna wśród niepełnosprawnych w wielu krajach Europy ale nie w Polsce. Chcemy rozpowszechnić ją w naszym kraju. Mamy ambitne plany, wspaniałą trenerkę i...jak to zwykle bywa - brak funduszy. 

 Wszystko co robimy wymaga nakładów finansowych, ale to co chcemy osiągnąć dzięki orientacji precyzyjnej - szczególnie. Byliśmy już na Mistrzostwach Polski i mamy wicemistrza i trzecią zawodniczkę w kraju! 5 członków naszej drużyny zakwalifikowało się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy do Bratysławy (Słowacja)! W tym roku są jeszcze Mistrzostwa Świata na Łotwie, na które też mamy szansę pojechać i Mistrzostwa Czech oraz wiele zawodów krajowych. To wszystko możemy osiągnąć jeśli uda nam się zebrać odpowiednią ilość środków finansowych. Drogo? Tak! Ale potrzebujemy np. drogiego ale dostosowanego transportu, dostosowanych noclegów, dodatkowych osób do pomocy itd Sam kosz transport na Łotwę to ponad 6 tyś zł, a na Słowację ok. 2000 tak samo jak do Czech.

Dlaczego to ważne? Nie mówimy o chorobach naszych podopiecznych, co nie oznacza, że się z nimi nie zmagają. Mówimy o sporcie, o rehabilitacji przez sport, o rehabilitacji społecznej, o rozwijaniu pasji, o odnajdywaniu talentów, o reprezentowaniu kraju na arenie międzynarodowej...    Mówimy o sensie i radości życia, którą możemy się dzielić i wzajemnie zarażać dla dobra nas wszystkich.

Prosimy o wiele i mamy tego świadomość. Wielka jest też zawsze nasza wdzięczność dla wszystkich, którzy nam pomagają. Więc już teraz, każdemu kto zechce nam pomóc, wesprze nas w naszych działaniach - DZIĘKUJEMY!

Aktualności

 • Tur Borówka - awatar

  Tur Borówka

  30.04.18
  30.04.18

  Dzięki Wam mogliśmy być na Mistrzostwach Europy w Orientacji Precyzyjnej. Było fantastycznie, a wiedzy i doświadczeń jakie tam zdobyliśmy już nikt nam nie odbierze! Dziękujemy!!! Teraz będziemy jeszcze intensywniej uczyć się i trenować by podczas kolejnych startów coraz bardziej zbliżać się do mistrzowskiego poziomu. Możemy to osiągnąć razem z Wami - jeśli zechcecie dalej nas wspierać. Bardzo o to prosimy! Wiemy, że stać nas na to by zostać mistrzami. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy!

  Zdjęcie aktualności 14 613

Komentarze

 • Madzia - awatar

  Madzia

  25.05.18
  25.05.18

  Mam nadzieję, że uzbieracie potrzebną kwotę. Powodzenia! :-)

  • Tur Borówka - awatar

   Tur Borówka - Organizator zbiórki

   25.05.18
   25.05.18

   Trochę słabo nam idzie ale nie tracimy nadziei! Dziękujemy ! :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.05.18
  16.05.18

  Powodzenia!

  • Tur Borówka - awatar

   Tur Borówka - Organizator zbiórki

   16.05.18
   16.05.18

   Bardzo dziękujemy!

 • Paweł Ciechanowicz - awatar

  Paweł Ciechanowicz

  16.04.18
  16.04.18

  I ode mnie grosik na zbiorkę~

  • Tur Borówka - awatar

   Tur Borówka - Organizator zbiórki

   16.04.18
   16.04.18

   Grosz do grosza i....spełniamy marzenia :-) Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.04.18
  10.04.18

  Powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia na Łotwie :)

  • Tur Borówka - awatar

   Tur Borówka - Organizator zbiórki

   10.04.18
   10.04.18

   Oby tak się stało! :-)

Wpłaty - 68

Madzia - awatar
300
Madzia
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Zosia - awatar
50
Zosia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Piotr - awatar
100
Piotr
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jolanta - awatar
15
Jolanta
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Michalina Krawiec - awatar
10
Michalina Krawiec

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.