Blokada wycinki. Turnicki Teraz

18 649 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 270 osób w ciągu 9 dni.
Wpłać teraz Udostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Stajemy w obronie Puszczy Karpackiej, najcenniejszego lasu górskiego jaki zachował się w Polsce. Jedno z tych wyjątkowo cennych miejsc to obszar Pogórza Przemyskiego. Od 35 lat trwają starania o utworzenie tu Turnickiego Parku Narodowego. Niestety, projekt Parku pozostał na papierze, a tutejsza Puszcza rok po roku jest dewastowana. Wycina się kolejne połacie wspaniałych starych lasów, niszczy siedliska rzadkich i chronionych gatunków, rozjeżdża górskie zbocza ciężkim sprzętem. Tracimy na tym wszyscy.

Postanowiliśmy powiedzieć dość niszczeniu projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Pod koniec kwietnia 2021 roku rozpoczęliśmy blokadę wycinki na tym obszarze. Zbudowaliśmy obóz z platformami zawieszonymi na drzewach, wiele metrów nad ziemią. Jeśli leśnicy przetną linę blokującą drogę do miejsca wycinki osoba na platformie spadnie z wysokości na ziemię. Ryzykujemy swoim zdrowiem i życiem, bo wiemy, że wyręby w najcenniejszych lasach zagrażają naszej przyszłości. 

Potrzebujemy dzikiej przyrody, potrzebujemy kontaktu ze światem nieprzekształconym przez człowieka - teraz, w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego, potrzebujemy tego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wiemy jednak, że nie każdy i każda z nas może przyłączyć się osobiście do blokady. Jeśli chcesz wesprzeć walkę o zachowanie Puszczy Karpackiej, o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego, możesz nam pomóc. Teraz potrzebujemy przede wszystkim:

 • sprzęt wspinaczkowy: blokada nie może działać bez lin, karabińczyków, uprzęży i innego osprzętu

 • podstawowe wyposażenie obozowe: termosy, czołówki, namioty, tarpy i inne akcesoria potrzebne do obozowania w lesie.


Dziękujemy za Twoją pomoc! Mamy prawo do lasu!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Roma - awatar

  Roma

  06.05.21
  06.05.21

  Dziękuję bardzo, za to co robicie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.05.21
  05.05.21

  Trzymajcie się. Bardzo jestem Wam wdzięczna za wasz czas i energię, którą wkładacie w ochronę przyrodniczych zasobów Polski

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.05.21
  04.05.21

  trzymam za Was kciuki

 • Paweł Marcin Milczarek - awatar

  Paweł Marcin Milczarek

  04.05.21
  04.05.21

  pomagam.pl/turnickiteraz

 • Agata - awatar

  Agata

  03.05.21
  03.05.21

  Trzymajcie się! Jesteście wielcy!

18 649 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciło 270 osób w ciągu 9 dni.
Wpłać teraz Udostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 270

Jan Godyń - awatar
Jan Godyń
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ania D. - awatar
Ania D.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
124
Kasia - awatar
Kasia
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Adam Dukielski - awatar
Adam Dukielski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij