Blokada wycinki. Turnicki Teraz

26 072 zł  z 38 000 zł (Cel)
Wpłaciło 381 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Aktualizacja - lipiec 2021

Dzięki Waszemu wsparciu i ogromnej determinacji blokada wycinki trwa już prawie 3 miesiące. Cały czas jesteśmy na miejscu, nie dopuszczając do wjazdu ciężkim sprzętem do wspaniałego kawałka Puszczy Karpackiej. Wpłacone przez Was dotychczas środki wykorzystaliśmy przede wszystkim na:

- sprzęt wspinaczkowy (liny, uprzęże, małpki, karabińczyki, itd.), który umożliwia nam bezpieczne i skuteczne blokowanie wycinki

- sprzęt obozowy (narzędzia, namioty, kurtki, śpiwory, itd.) oraz jedzenie, co pozwala nam przetrwać na miejscu już tyle czasu

Lasy Państwowe i polskie władze wciąż pozostają niewzruszone - chcą kontynuacji cięć w projektowanym Turnickim Parku Narodowym. Straż Leśna i policja nachodzą co pewien czas nasz obóz, spisują i wystawiają mandaty. Ale coraz wyraźniej słychać głosy o potrzebie ochrony tego terenu i o potrzebie sprawiedliwej transformacji - tak, żeby ochrona przyrody szła w parze z odpowiedzialnością wobec lokalnej społeczności. W sprawę zaangażowały się setki osób, temat Turnickiego był obecny w mediach i w parlamencie, w rozmowach z lokalnymi samorządowcami i mieszkańcami. Wierzymy, że się uda. Bo od tego, czy potrafimy ochronić takie lasy zależy nasza przyszłość.

Podstawowy opis - kwiecień 2021

Stajemy w obronie Puszczy Karpackiej, najcenniejszego lasu górskiego jaki zachował się w Polsce. Jedno z tych wyjątkowo cennych miejsc to obszar Pogórza Przemyskiego. Od 35 lat trwają starania o utworzenie tu Turnickiego Parku Narodowego. Niestety, projekt Parku pozostał na papierze, a tutejsza Puszcza rok po roku jest dewastowana. Wycina się kolejne połacie wspaniałych starych lasów, niszczy siedliska rzadkich i chronionych gatunków, rozjeżdża górskie zbocza ciężkim sprzętem. Tracimy na tym wszyscy.

Postanowiliśmy powiedzieć dość niszczeniu projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Pod koniec kwietnia 2021 roku rozpoczęliśmy blokadę wycinki na tym obszarze. Zbudowaliśmy obóz z platformami zawieszonymi na drzewach, wiele metrów nad ziemią. Jeśli leśnicy przetną linę blokującą drogę do miejsca wycinki osoba na platformie spadnie z wysokości na ziemię. Ryzykujemy swoim zdrowiem i życiem, bo wiemy, że wyręby w najcenniejszych lasach zagrażają naszej przyszłości. 

Potrzebujemy dzikiej przyrody, potrzebujemy kontaktu ze światem nieprzekształconym przez człowieka - teraz, w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego, potrzebujemy tego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wiemy jednak, że nie każdy i każda z nas może przyłączyć się osobiście do blokady. Jeśli chcesz wesprzeć walkę o zachowanie Puszczy Karpackiej, o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego, możesz nam pomóc. Teraz potrzebujemy przede wszystkim:

 • sprzęt wspinaczkowy: blokada nie może działać bez lin, karabińczyków, uprzęży i innego osprzętu

 • podstawowe wyposażenie obozowe: termosy, czołówki, namioty, tarpy i inne akcesoria potrzebne do obozowania w lesie.


Dziękujemy za Twoją pomoc! Mamy prawo do lasu!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Marcin - awatar

  Marcin

  24.05.21
  24.05.21

  Brawo Wy!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.05.21
  18.05.21

  Powodzenia!

 • Dorota - awatar

  Dorota

  15.05.21
  15.05.21

  Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.21
  11.05.21

  Dziękuję za odwagę i determinację w działaniu.

 • Aneta - awatar

  Aneta

  08.05.21
  08.05.21

  Trzymam kciuki i sercem jestem z Wami! Wszędzie wycinają bez opamiętania:-(

26 072 zł  z 38 000 zł (Cel)
Wpłaciło 381 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Inicjatywa Dzikie Karpaty - awatar

Inicjatywa Dzikie Karpaty

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 381

Jarosław A. - awatar
Jarosław A.
34
Paweł T. - awatar
Paweł T.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Paweł T. - awatar
Paweł T.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Roman Klimecki - awatar
Roman Klimecki
50
Igor Łotys - awatar
Igor Łotys
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij