Zbiórka Rehabilitacja i wsparcie. - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja i wsparcie.

Zbiórka Rehabilitacja i wsparcie. - zdjęcie główne

Rehabilitacja i wsparcie.

2 933 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać teraz
 
Marta Jabłońska - awatar

Marta Jabłońska

Organizator zbiórki

Cześć,

Jestem siostrą 21 letniej Pauliny. Paulina choruje na nowotwór złośliwy ośrodkowego układu nerwowego oraz leukoencefalopatię z ataxią. Przez wiele lat leczyła się w Instytucie "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka". Przeszła 12 operacji.

Zaczęło się od sporadycznych bóli głowy. Bóle stawały się co raz silniejsze, Paulinka zaczęła wymiotować, kończyny zaczęły drętwieć. Szereg badań w Toruńskim szpitalu i skierowanie do CZD w Warszawie. Tam na początku stwierdzono u Paulinki padaczkę ukrytą i wodogłowie. Zbierający się płyn w mózgu doprowadził ją do stanu, w którym z pełnosprawnego dziecka stała się "roślinką"... Nie chodziła, nie zgłaszała nawet swoich podstawowych potrzeb, nie jadła samodzielnie, przestała mówić. Operacja- założenie zastawki- pomogło na dłuższy okres. Paulinka była rehabilitowana. Od początku uczyła się mówić, śmiać, jeść... Nigdy nie zapomnę dnia, w którym usłyszałam ją po raz pierwszy od kilku miesięcy-zadzwoniła do mnie i w pierwszym momencie byłam w takim szoku, że nie wiedziałam z kim rozmawiam :) Uczyła się od początku pierwszych odruchów- płacz, śmiech, samodzielne jedzenie, w końcu chodzenie. 

Poprawa nie trwała długo.. tzn. nie na tyle, żeby Paulinka mogła nacieszyć się pobytem w domu. Wizyty w szpitalu były regularne i trwały od kilku tygodni po całe miesiące, ponieważ zastawka zaczęła się "przytykać". Płyn mózgowo -rdzeniowy Paulinki był tak gęsty, iż lekarze stwierdzili, że nie ma sensu już po raz kolejny wymieniać zastawki tylko trzeba założyć drugą. Każde takie "zapchanie" odbierało jakiś okres życia Paulince, ponieważ nie pamiętała ostatniego tygodnia, dwóch...    W końcu postawiono diagnozę - NEUROSARKOIDOZA. I zaczęto leczyć Paulinkę w tym kierunku. Najpierw leczenie lekami steroidowymi, później próbowano jeszcze innych, kiedy te pierwsze nie przynosiły skutku... Z jednej strony było to przerażające, że ta młoda dziewczyna jest faszerowana czym się tylko da, ale z drugiej strony przecież lekarze chcieli jej pomóc- tylko, że sami nie wiedzieli jak a jej stan znów był z miesiąca na miesiąc co raz gorszy...

W końcu dwa lata temu lekarze zdecydowali się na bardzo ryzykowną biopsję mózgu, po której usłyszeliśmy, że Paulinkę trapi coś jeszcze... Nowotwór złośliwy ośrodkowego układu nerwowego WYŚCIÓŁCZAK ANAPLASTYCZNY... To tłumaczyło jej pogarszający się stan... 

Zaczęła się nowa droga leczenia, która dała nowe nadzieje... Chemia- jedna, druga, trzecia... Radioterapia i znów chemia.... I po roku kolejny cios... Lekarze wykluczyli wcześniej postawioną diagnozę- Paulinka nie ma NEUROSARKOIDOZY a LEUKOENCEFALOPATIĘ Z ATAXIĄ a oprócz tego kolejne przerzuty... Całe lata przyjmowania różnego rodzaju leków było niepotrzebne... Ale nie poddajemy się, bo RAKA MOŻNA POKONAĆ i wierzę w to że, Paulinka będzie mogła powrócić do swojej pasji...

Przy Paulince cały czas jest tylko moja mama, która nas samotnie wychowywała. Jest wspaniałym człowiekiem i przede wszystkim ma niesamowitą siłę ... Ale sama nie udźwignie już więcej... Potrzebne jest wsparcie finansowe. Paulinka potrzebuje rehabilitacji, pampersów, lekarstw, specjalnej diety i wsparcia psychologa... Dziękujemy za każdą złotówkę .


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marta Jabłońska - awatar

  Marta Jabłońska

  08.02.19
  08.02.19

  Obecnie Paulinka przebywa w domu, co miesiąc jeździ po nowe dawki chemii. Dzięki waszej pomocy, co raz częściej się uśmiecha. Dziękujemy że jesteście z nami :)

  Zdjęcie aktualizacji 25 789

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.12.17
  13.12.17

  Na pewno się uda!

  • Marta Jabłońska - awatar

   Marta Jabłońska - Organizator zbiórki

   14.12.17
   14.12.17

   Dziękuję w imieniu Paulinki :)

2 933 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać teraz
 
Marta Jabłońska - awatar

Marta Jabłońska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jachu z Wrzeszczyny - awatar
Jachu z Wrzeszczyny
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Stary Jurczak - awatar
Stary Jurczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
ŁUKASZ - awatar
ŁUKASZ
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij