Zbiórka On też zasługuje na szczęście... - miniaturka zdjęcia

On też zasługuje na szczęście...


Łatek jest ostatnim z trzech psiaków, które zostały zabrane przez OTOZ Animals Inspektorat Warszawa z małej wsi pod Warszawą. Początkowo wszystkie psiaki trzymane były w fatalnych warunkach - bardzo krótkie łańcuchy ustawione w miejscu, gdzie zwierzęta nie mogły ukryć się przed słońcem lub deszczem, brak wody oraz jedzenia.

Nie mogliśmy tego tak zostawić... Od razu zabraliśmy stamtąd sunie w najgorszym stanie ( jest ona już w nowiutkim i kochającym domu), a w stosunku do dwóch pozostałych psów wydaliśmy zalecenia. 

W ciągu wizyty rekontrolnej zaobserowaliśmy minimalną popawę warunków bytowych pozostawionych zwierząt. Psom zostały przedłużone łańcuchy tylko do minimalnej długości. Zostały postawione budy (które opiekunowie dostali w prezencie od prywatnej osoby, która chciała im pomóc). Zauważyliśmy jednak, że opiekunowie ewidentnie nie radzą sobie z taką liczbą psów. Po długich rozmowach zdecydowaliśmy, że damy im ostatnią szansę zaopiekowania się jednym z psów. Zabraliśmy kolejnego psiaka, który w międzyczasie również znalazł nowy, kochajacy dom. 

Niestety... wracając na kolejną rekontrole warunki pozostawionego psiaka nadal nie były idealne. Postanowiliśmy zabrać ostatniego psiaka i dać  mu szansę na nowe, lepsze życie. U weterynarza okazało się że była to bardzo słuszna decyzja. Pies był bardo zarobaczony z dodatkowymi dwócentymetrowymi bliznami na szyi, prawdopodobnie od wrośniętego w szyje łańcucha...
Zebrane pieniądze pokryją koszty leczenia, socjalizacji oraz odpowiedniej karmy. Już mamy do zapłacenia pierwszą fakturę na kwotę 148 zł za pierwszą wizytę u weterynarza oraz odrobaczanie (pies wymiotował robakami w czasie transportu). Kolejnymi krokami jest kastracja w wysokości około 250 zł, kupienie odpowiedniej karmy ze względu na problemy gastryczne wynikające z tragicznego żywienia - koszt 220 zł miesięcznie oraz koszty socjalizacji i odpowiedniej opieki ze względu na wcześniejsze braki kontaktu i prawdopodobne bicie psa.

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij