Zbiórka Andrzej walczy o życie!!! - miniaturka zdjęcia

Andrzej walczy o życie!!!

Aleksandra Goj-Ngjeci - awatar

Aleksandra Goj-Ngjeci

Organizator zbiórki

   Walcze o życie brata Andrzeja, ma 37 lat.

Andrzej, kilka miesięcy temu dowiedział się, że ma czerniaka. Samo to słowo napełnia strachem. Już po pierwszych badaniach okazało się, że czerniak jest w stanie rozsiewu IV stopnia.

Andrzej zawsze był typem spokojnego faceta. Nie palił, nie pił i nie imprezował. Uwielbiał spędzać czas w gronie najbliższych.  

Jak każdy ma plany i marzenia, niedawno się zaręczył, chce założyc rodzinę i żyć po prostu szczęśliwie z rodziną , którą kocha.

Jego choroba przyszła jak grom z nieba. Nikt się tego nie spodziewał. Najgorszy jest fakt, że mogliśmy tego uniknąć!

W 2012 roku laboratorium popełniło BŁĄD w weryfikacji wycinka skóry, którą wówczas uznano jako zwykłą zmianę skórną. A już wtedy był to czerniak. Brat żyje z tym od 6 lat! 

Gdybyśmy wiedzieli o tym w 2012 roku, Andrzej miałby więcej dostępnych leków, terapii i opcji. Teraz, niestety niewiele dla niego pozostało, gdyż stadium czerniaka jest bardzo zaawansowane.

W przeciągu dwóch miesięcy, czerniak zajął 3/4 kręgu w kręgosłupie. Nowotwór jest w miednicy, w żebrze, a niedawno tomograf wykazał 2 nowe guzy w mózgu (jeden na 2 cm) oraz w płucach. Rak rozwija się bardzo szybko. 

Każdy kolejny tomograf napełnia nas strachem, gdyż nie wiemy, gdzie będą kolejne przerzuty, a czerniak niszczy mi brata od środka, w błyskawicznym tempie.

Po licznych wizytach u onkologów i neurochirurgów z całej Polski , Andrzej trafił do Warszawy, gdzie jest pod opieką dobrych lekarzy. Dzięki nim mój brat jeszcze żyje, bo wykryli guzy w mózgu w samą porę i od razu skierowali go do Gammaknife. Niestety, te guzynieoperacyjne. Sam 'zabieg' polegał na wysokim napromieniowaniu, czy pomógł, tego niestety nie wiemy, gdyż czerniak jest bardzo opornym nowotworem. 

Andrzej jest po pierwszym 'wlewie' leku blokującego.  Jest to jedyne lekarstwo, które bratu zaoferowano, gdyż inne-bardziej skuteczne leki, nie są w Polsce dostępne.

Najlepszą szansą dla Andrzeja, jest kombinacja dwóch leków, która w Polsce jest niestety niemożliwa.  Po wielu mailach i telefonach, znaleźliśmy klinikę w Londynie, która zaoferowała dalsze leczenie owymi lekami. Niestety podanie jednej dawki leku kosztuje 35 tysięcy funtów,a Andrzej potrzebuje ich 10 . Klinika żąda od nas 200 tysięcy funtów depozytu! Jest to kwota nieosiągalna dla nas.

Terapia ta jest jedyną szansą dla brata. Owe leki dają DUŻO możliwości nie tylko zatrzymania dlaszego rozwoju choroby, ale również COFNIĘCIA się nowotworu. Dana kombinacja niesie za sobą duże skutki uboczne, ale nie mamy wyboru-postawiliśmy WSZYSTKO na jedną kartę, bo bez tego stracę brata!

Wzięliśmy kredyty...zrobiliśmy zbiórkę wśród rodziny i znajomych, ale jest to ktopla w morzu potrzeb. Dlatego BŁAGAM o pomoc.

Dlatego zwracam się do CIEBIE!

Proszę pomoż mi uratować brata! Liczy sie każda sekunda, każde udostępnienie i każdy grosz!

Dziekuję 

Aleksandra


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Aleksandra Goj-Ngjeci - awatar

  Aleksandra Goj-Ngjeci

  16.09.18
  16.09.18

  Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc I ciepłe komentarze. Andrzej walczy dzielnie, jednak zaczyna odczuwać skutki choroby,gdyż zaczęły się bóle kręgoslupa i głowy. Obecnie dostaje lek w Warszawie, który jest refundowany przez NFZ. Czy jest to najlepsza terapia? Nie, gdyż bratu dają maksymalnie 2 lata z tym lekiem. Pod koniec listopada dowiemy się czy lek działa I czy nie ma nowych przerzutów. Jeśli są, to pozostaje klinika w Londynie. Bardzo Was proszę, nie zaprzestawajcie udostępniania tego linku oraz wpłat. Każdy grosz się liczy I czas. Andrzej stał się podopiecznym Fundacji Equus z Poznania, a obecnie staramy się dostać pod skrzydła Fundacji Siępomaga. Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.18
  19.09.18

  Andrzeju Ty Mój jestem z Tobą całym sercem . Damy radę .

 • Mariola Pietrzik - awatar

  Mariola Pietrzik

  15.09.18
  15.09.18

  Powodzenia!

 • Damian - awatar

  Damian

  12.09.18
  12.09.18

  Damy radę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.09.18
  05.09.18

  Trzymam Kciuki

 • Gerhard Fischer - awatar

  Gerhard Fischer

  02.09.18
  02.09.18

  Modlmy sie za cierpiacego brata i za was wszystkich. Panie zlituj sie!!!

Aleksandra Goj-Ngjeci - awatar

Aleksandra Goj-Ngjeci

Organizator zbiórki

Wpłaty - 514

Tomasz Szczęch - awatar
20
Tomasz Szczęch
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Koszela - awatar
50
Agnieszka Koszela
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Madzia - awatar
20
Madzia
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Mariola Pietrzik - awatar
18
Mariola Pietrzik
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.