Odczarować Astmę

20 zł  z 225 800 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Gruszczyk - awatar

Kamil Gruszczyk

Organizator zbiórki

Moja walka oddechowa

Mam na imię Kamil, lat 24 mam astme oskrzelową (przewlekła ciężka) zbieram na Termoplastyke oskrzeli oraz Septoplastykę, które odbyły by się w Wielkiej Brytani  gdyż w Polsce pierwszą przeszkodą są możliwości co do terminów ponieważ to dość nowa metoda leczenia chorych na ciężką astmę.


Krótko o mnie i chorobie.

Witam. Mam na imię Kamil, jestem chory na astmę oskrzelową od 2002 roku, która była rozpoznana jako astma przewlekła, upraszczając; częstotliwość występowania objawów dziennych do dwóch razy na tydzień oraz ataki nocne 3-4 razy na miesiąc.  Lecz od 2017 roku została już rozpoznana jako astma przewlekła ciężka, upraszczając; częstotliwość występowania objawów codzienne i kilka razy na dzień oraz ataki nocne przynajmniej 1 raz na noc . A więc choroba jest strasznie uciążliwa, nie można normalnie funkcjonować, można powiedzieć że obrzydza się żyć gdyż oddech jest najważniejszą rzeczą dla życia człowieka a gdy go brakuje umierają wszystkie komórki w organizmie. Jedynym ratunkiem do w miarę normalnego funkcjonowania dla mnie jest operacja jaką jest Termoplastyka oskrzeli oraz Septoplastyka , która pozwoli na w miarę normalne oddychanie.  

Moje zainteresowania które kocham :       

Piłka nożna i Góry To mój sposób na odstresowanie się, przy tym zapominam o cierpieniach przy tym się relaksuję.

Rysowanie i Fotografia To od małego uwielbiałem i uwielbiam zapraszam na mój instagram https://www.instagram.com/el.camillo.12 

Tworzenie muzyki Nie dawno za czołem przygodę z muzyką do której zaraził mnie  znajomy.

Pokrótce opiszę czym jest astma oskrzelowa oraz na czym polegają te operacje

Astma oskrzelowa Ciężka.

Astmę ciężką alergiczną ma 1 proc. społeczności chorującej na astmę i jest to zaledwie kilkutysięczna grupa, ale przebieg ich choroby wiąże się z najpoważniejszymi powikłaniami i bardzo ogranicza jakość życia. Astma ciężka alergiczna objawia się kaszlem, dusznościami, uciskiem w klatce piersiowej, ograniczeniami w wysiłku fizycznym, nocnymi przebudzeniami z powodu nasilenia objawów, a także często występującymi zaostrzeniami choroby. Jest uznawana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych.  Choroba atakuje z zaskoczenia, bez zapowiedzi. Przychodzi nagle. Jej zaostrzenie jest trudne do przewidzenia. Dlatego chorzy są przekonani, że ich wpływ na wystąpienie objawów jest znikomy. Co piąty pacjent z ciężką postacią astmy, pomimo stosowania rekomendowanych leków, nie uzyskuje oczekiwanej kontroli objawów. Chorzy ci bardzo często muszą rezygnować z pracy i swoich codziennych aktywności. Koszty leczenia są wysokie – w Europie średni koszt leczenia astmy ciężkiej jest 13-krotnie wyższy niż koszt leczenia astmy o zwykłym przebiegu.

Termoplastyka oskrzeli.

Bronchotermoplastyka jest metodą zabiegową, wykonywaną w czasie bronchofiberoskopii. U pacjentów cierpiących na ciężkie postacie astmy w efekcie utrzymującego się stanu zapalnego dochodzi w ścianie oskrzeli do przerostu warstwy mięśni gładkich, powodującego niedrożność dróg oddechowych. Zabieg termoplastyki oskrzeli polega na ich selektywnym, miejscowym niszczeniu. Wykorzystywany jest do tego specjalny „metalowy koszyczek”, rozgrzany do temperatury 65 st. C. Lekarz dociera z nim do oskrzeli o średnicy od 3 do 10 mm przez bronchofiberoskop. W ciągu dziewięciu tygodni przeprowadzane są trzy jednogodzinne sesje które kosztują 50000 GBP = 245 669 zł . U chorych u których wykonano termoplastykę stwierdzono poprawę jakości życia oraz zmniejszenie częstości ciężkich zaostrzeń astmy. Ponadto przez rok po zabiegu chorzy ci rzadziej wymagali wizyt na oddziałach pomocy doraźnej oraz opuścili mniej dni w pracy lub szkole. Zanim termoplastyka zostanie wprowadzona do rutynowego stosowania konieczne są dalsze badania, ale dotychczasowe wyniki wskazują na to, że metoda ta może przynieść korzyści u wybranych chorych na ciężką astmę.

Septoplastyka.

zabieg laryngologiczny mający na celu korekcję skrzywienia przegrody nosowej. Przegroda powinna przebiegać wzdłuż środka nosa. Kiedy zachodzi na jedną z jam nosowych, wtedy zwęża ją i utrudnia przepływ powietrza.

Dla każdej zdrowej osoby będzie to pewnie śmieszne marzenie i tak banalne lecz dla mnie to jedyne słuszne marzenie "odczarować Astmę"  oddychać normalnie bez żadnych lęków, co się może stać za chwilę. To jest tak naprawdę brama do wszystkich marzeń oraz rzeczy które warto zrobić w życiu.                                                                                                                                Mi nie pozostaje nic innego niżeli prosić Państwa o pomoc. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Taka przestroga dla wszystkich, cencie to co dostaliście od życia w zdrowiu bo nic nie jest w życiu ważniejsze od zdrowia bo tego nie da się kupić za żadne pieniądze... 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
20 zł  z 225 800 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Gruszczyk - awatar

Kamil Gruszczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij