Odczarować Astmę

20 zł  z 225 800 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Gruszczyk - awatar

Kamil Gruszczyk

Organizator zbiórki

Moja walka oddechowa

Mam na imię Kamil, lat 24 mam astme oskrzelową (przewlekła ciężka) zbieram na Termoplastyke oskrzeli oraz Septoplastykę, które odbyły by się w Wielkiej Brytani  gdyż w Polsce pierwszą przeszkodą są możliwości co do terminów ponieważ to dość nowa metoda leczenia chorych na ciężką astmę.


Krótko o mnie i chorobie.

Witam. Mam na imię Kamil, jestem chory na astmę oskrzelową od 2002 roku, która była rozpoznana jako astma przewlekła, upraszczając; częstotliwość występowania objawów dziennych do dwóch razy na tydzień oraz ataki nocne 3-4 razy na miesiąc.  Lecz od 2017 roku została już rozpoznana jako astma przewlekła ciężka, upraszczając; częstotliwość występowania objawów codzienne i kilka razy na dzień oraz ataki nocne przynajmniej 1 raz na noc . A więc choroba jest strasznie uciążliwa, nie można normalnie funkcjonować, można powiedzieć że obrzydza się żyć gdyż oddech jest najważniejszą rzeczą dla życia człowieka a gdy go brakuje umierają wszystkie komórki w organizmie. Jedynym ratunkiem do w miarę normalnego funkcjonowania dla mnie jest operacja jaką jest Termoplastyka oskrzeli oraz Septoplastyka , która pozwoli na w miarę normalne oddychanie.  

Moje zainteresowania które kocham :       

Piłka nożna i Góry To mój sposób na odstresowanie się, przy tym zapominam o cierpieniach przy tym się relaksuję.

Rysowanie i Fotografia To od małego uwielbiałem i uwielbiam zapraszam na mój instagram https://www.instagram.com/el.camillo.12 

Tworzenie muzyki Nie dawno za czołem przygodę z muzyką do której zaraził mnie  znajomy.

Pokrótce opiszę czym jest astma oskrzelowa oraz na czym polegają te operacje

Astma oskrzelowa Ciężka.

Astmę ciężką alergiczną ma 1 proc. społeczności chorującej na astmę i jest to zaledwie kilkutysięczna grupa, ale przebieg ich choroby wiąże się z najpoważniejszymi powikłaniami i bardzo ogranicza jakość życia. Astma ciężka alergiczna objawia się kaszlem, dusznościami, uciskiem w klatce piersiowej, ograniczeniami w wysiłku fizycznym, nocnymi przebudzeniami z powodu nasilenia objawów, a także często występującymi zaostrzeniami choroby. Jest uznawana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych.  Choroba atakuje z zaskoczenia, bez zapowiedzi. Przychodzi nagle. Jej zaostrzenie jest trudne do przewidzenia. Dlatego chorzy są przekonani, że ich wpływ na wystąpienie objawów jest znikomy. Co piąty pacjent z ciężką postacią astmy, pomimo stosowania rekomendowanych leków, nie uzyskuje oczekiwanej kontroli objawów. Chorzy ci bardzo często muszą rezygnować z pracy i swoich codziennych aktywności. Koszty leczenia są wysokie – w Europie średni koszt leczenia astmy ciężkiej jest 13-krotnie wyższy niż koszt leczenia astmy o zwykłym przebiegu.

Termoplastyka oskrzeli.

Bronchotermoplastyka jest metodą zabiegową, wykonywaną w czasie bronchofiberoskopii. U pacjentów cierpiących na ciężkie postacie astmy w efekcie utrzymującego się stanu zapalnego dochodzi w ścianie oskrzeli do przerostu warstwy mięśni gładkich, powodującego niedrożność dróg oddechowych. Zabieg termoplastyki oskrzeli polega na ich selektywnym, miejscowym niszczeniu. Wykorzystywany jest do tego specjalny „metalowy koszyczek”, rozgrzany do temperatury 65 st. C. Lekarz dociera z nim do oskrzeli o średnicy od 3 do 10 mm przez bronchofiberoskop. W ciągu dziewięciu tygodni przeprowadzane są trzy jednogodzinne sesje które kosztują 50000 GBP = 245 669 zł . U chorych u których wykonano termoplastykę stwierdzono poprawę jakości życia oraz zmniejszenie częstości ciężkich zaostrzeń astmy. Ponadto przez rok po zabiegu chorzy ci rzadziej wymagali wizyt na oddziałach pomocy doraźnej oraz opuścili mniej dni w pracy lub szkole. Zanim termoplastyka zostanie wprowadzona do rutynowego stosowania konieczne są dalsze badania, ale dotychczasowe wyniki wskazują na to, że metoda ta może przynieść korzyści u wybranych chorych na ciężką astmę.

Septoplastyka.

zabieg laryngologiczny mający na celu korekcję skrzywienia przegrody nosowej. Przegroda powinna przebiegać wzdłuż środka nosa. Kiedy zachodzi na jedną z jam nosowych, wtedy zwęża ją i utrudnia przepływ powietrza.

Dla każdej zdrowej osoby będzie to pewnie śmieszne marzenie i tak banalne lecz dla mnie to jedyne słuszne marzenie "odczarować Astmę"  oddychać normalnie bez żadnych lęków, co się może stać za chwilę. To jest tak naprawdę brama do wszystkich marzeń oraz rzeczy które warto zrobić w życiu.                                                                                                                                Mi nie pozostaje nic innego niżeli prosić Państwa o pomoc. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Taka przestroga dla wszystkich, cencie to co dostaliście od życia w zdrowiu bo nic nie jest w życiu ważniejsze od zdrowia bo tego nie da się kupić za żadne pieniądze... 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
20 zł  z 225 800 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Gruszczyk - awatar

Kamil Gruszczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij