Zbiórka Andżelika i jej walka o zdrowie - miniaturka zdjęcia

Andżelika i jej walka o zdrowie

Walka Andżeliki z nowotworem rozpoczęła się jesienią 2017 roku, dziewczynka odsunęłasię od rówieśników, dokuczały jej bóle brzucha, pojawiły się problemy z koncentracją i znaczne osłabienie organizmu.Początkowo zakładano, że mogą to być skutki wypadku samochodowego, który miał miejsce kilka tygodni wcześniej.

Objawy nasiliły się po świętach Bożego Narodzenia, nasza Bohaterka zmagała się z częstymi wymiotami, lekarz wypisał skierowanie do szpitala jednak przeprowadzone badania nie wykazały niczego złego, skończyło się jedynie na podaniu kroplówek.

Kolejny kryzys przypadł podczas ferii zimowych Andżelika trafiła na oddział gastroenterologiczny szpitala w Lublinie, przyczyn złego stanu zdrowia z uwagi na rodzaj dolegliwości szukano w układzie pokarmowym. Dopiero po pewnym czasie zlecono przeprowadzenia tomografii głowy wynik tego badania był druzgocący, w głowie dziewczynki wykryto guz wielkości jajka. Natychmiast zaczęły się przygotowania do operacji, która była bardzo ryzykowna i zagrażała życiu. Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie, guza udało się usunąć.

Po przeprowadzonym badaniu histopatologicznym zdiagnozowano „ependymone anaplasticum”, , trzeci, najwyższy stopień złośliwości.

Nasza Wojowniczka rozpoczęła leczenie onkologiczne, 4 intensywne cykle chemioterapii, radioterapia (33 naświetlania), później chemioterapia podtrzymująca…

 Po 6 tygodniach od naświetleń kontrolne badanie rezonansem wykazało wznowę choroby, leczenie chemią nie dawało efektów i konieczne okazało się powtórzenie operacji. Druga operacja odbyła się pod koniec stycznia br i również zakończyła się pomyślnie.

Obecnie Andżelika przyjmuje kolejne cykle chemioterapii i ma za sobą drugą serie naświetlań. Za kilka tygodni czeka ją kolejne badanie kontrolne rezonansem.

Do powrotu do zdrowia jeszcze długa droga, kolejne wizyty w klinikach, leczenie chemią i szereg badań.

Potrzebna będzie pomoc, lekarstwa, rehabilitacja odpowiednia dieta i suplementacja wszystko to wiąże się z dużymi kosztami.

Zachęcamy do wsparcia!

Każda, nawet najmniejsza wpłata w znaczny sposób poprawia komfort leczenia naszej Wojowniczki i przybliża ją do wygranej z chorobą! 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Bartłomiej Czeszejko - awatar
14
Bartłomiej Czeszejko
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Słońsk - awatar
10
Słońsk
Marek - awatar
5
Marek
Grażyna Tomaszewska - awatar
20
Grażyna Tomaszewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agata - awatar
50
Agata

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij