Zbiórka Asystor kaszlu dla Frani z SMA - zdjęcie główne

Asystor kaszlu dla Frani z SMA

24 884 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Patrycja Gewis - awatar

Patrycja Gewis

Organizator zbiórki

Na imię mi Franciszka. Franciszka Dziatlik. Mała ze mnie dziewczynka. 1 maja skończyłam roczek. Kiedy się urodziłam dostałam super punktacje 10 w skali apgar. Urodziłam się jako zdrowe i szczęśliwe dziecko. Wszystko było w najlepszym porządku aż do momentu kiedy moja mamusia zauważyła u mnie niepokojące objawy. Okazało się że mam słabe napięcie mięśniowe w związku z czym trzeba było zrobić dodatkowe badania. W końcu skierowano mnie na badania genetyczne pod kątem strasznej choroby - SMA. Wyniki są jednoznaczne - potwierdziły chorobę. Od 5 miesiąca życia jestem stale rehabilitowana ale mówią że choroba postępuje. Na chwilę obecną nie potrafię sama siedzieć, podnosić rąk powyżej głowy, utrzymać głowy a i problem stanowi przewracanie się na bok. Mam też problemy z przełykaniem posiłków, piciem i oddychaniem. Rodzice mówią że jest lek. Jest lek który dałby mi szansę zahamować chorobę. Dlatego właśnie potrzebuje Państwa pomocy. Proszę mi pomóc bym mogła żyć. Chciałabym poznać świat. Jestem go bardzo ciekawa. Lubię się śmiać i lubię jak rodzice się śmieją a teraz tak bardzo się o mnie martwią. Bardzo Państwa proszę o wsparcie. Takie mamy małe marzenie - być razem i cieszyć się życiem. Marzenia się spełniają tylko trzeba mocno w nie wierzyć a ja Franciszka mocno wierzę że pomogą mi Państwo spełnić moje marzenie.


SMA (rdzeniowy zanik mięśni) to schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi.

Choroba dzieli się na 4 typy Frania ma najgorsza postać choroby typ 1.

Pieniądze zbieramy na asystor kaszlu, który przy każdej infekcji jest nam niezbędny do usuwania wydzieliny której Frania sama nie odkrztusi ponieważ jest za słaba. 

Ten sprzęt jest na również niezbędny do codziennego użytkowania po to aby ćwiczyć z Frania klatkę piersiowa żeby nigdy nie było potrzeby intubacji. 

Wszystkim którzy nas wesprza z całego serca dziękujemy <3 


Komentarze


 • Katarzyna Załuska - awatar

  Katarzyna Załuska

  29.06.2018
  29.06.2018

  Obiecałam Teresko pomoc dla wnuni, więc wpłacam. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.2018
  17.02.2018

  Polecam telewizje ,,Idzi pod Prąd'' na Youtube

 • Aleksander Karol - awatar

  Aleksander Karol

  13.02.2018
  13.02.2018

  Wytrwajcie !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.02.2018
  04.02.2018

  Módlcie się o zdrowie waszej córki do jedynego pośrednika między bogiem a człowiekiem (1 Tm 2,5) Jezusa Chrystusa który poniósł męczeńską śmierć na krzyżu za grzechy wszystkich ludzi jako ofiara miła bogu . Ten kto w niego wierzy że jest zapowiadanym przez proroków mesjaszem zesłanym od boga ojca i wypełnia jego słowa będzie zbawiony i nie pójdzie do piekła ale do życia wiecznego z bogiem i jego synem w raju . Bóg pragnie dla wszystkich szczęścia lecz niestety często podaje nas próbie na tej przeklętej prze niego ziemi ( 1 księga rodzaju 3,17 ) choroby , głód, bieda , bezroboci , wojny to tylko efekty i konsekwencje ludzkich grzechów lecz to nie będzie długo trwało ponieważ Jezus zapowiada swoje przyjście a wtedy otrze wszelką łzę ( Apokalipsa św. Jana 21,4) i ukarze bezbożnych także więc czuwajcie , bo nie wiecie kiedy Pan wasz przybędzie ( Ewangelia Mateusza 24, 42 )

 • Ania - awatar

  Ania

  25.10.2017
  25.10.2017

  Franiu trzymam za Ciebie kciuki, a Twoim rodzicom gratuluję dzielnej córeczki. Będzie dobrze!

24 884 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Patrycja Gewis - awatar

Patrycja Gewis

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 100

Tomasz Karasiński - awatar
Tomasz Karasiński
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mała Frania - awatar
Mała Frania
50
Katarzyna Załuska - awatar
Katarzyna Załuska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Katarzyna Załuska - awatar
Katarzyna Załuska
20
Aleksander Karol - awatar
Aleksander Karol
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij