Alicja Krawczyk - awatar

Alicja Krawczyk

Organizator zbiórki

Witam, jestem mamą Kacpra, którego historię chciałabym Wam opisać.

Kacper urodził się dziesięć lat temu, był to najcudowniejszy moment jaki można sobie wyobrazić. Niestety już w pierwszej dobie stwierdzono u synka zaburzenia adaptacyjne z kwasicą metaboliczną. Nie płakał jako niemowlę tylko cichutko wydawał dziwne dźwięki. Lekarz powiedział, że będzie wolniej się rozwijał, a przyczyną dziwnych odgłosów jest to, że nie chciał przyjść na świat. Nie wiedziałam o co chodzi, ale uspokojona słowami lekarza wyszłam po kilku dniach z synkiem do domu. Tuż po porodzie zauważyłam również błonkę w lewym oczku synka, o czym również niezwłocznie poinformowałam lekarza, który dał skierowanie do okulisty, gdzie zaczęła się nasza walka, jak później się okazało z nowotworem oka. Obecnie jesteśmy po usunięciu guza w Krakowskim Szpitalu.

 Kacper zawsze był "innym" dzieckiem, bawił się po swojemu i zabawkami, jakie jemu pasowały. Odstawał zawsze od rówieśników, ale sądziłam, że kiedyś ich dogoni. Jednak jak po raz pierwszy poszedł do zerówki, okazało się, że dużo odbiega od dzieci w grupie, nie umie nawiązać kontaktu, chowa się i ucieka, żeby być samemu. Dzieci śmiały się i często dokuczały, a Kacper zamykał się w swoim świecie, do którego tylko nieliczni mieli klucz. Pojawił się niewidzialny przyjaciel Agent Pazur, z którym zaczął rozmawiać i przy nim czuł się bezpieczny. Zaczęłam walkę o diagnozę syna, zaczęliśmy różne terapie, aby ruszył do przodu. Ze względu za brak zrozumianej mowy mimo terapii logopedycznej musieliśmy zrobić różne badania i Kacper musiał mieć zabieg plastyki języka. Po operacji mowa uległa poprawie, do tej pory mamy cały czas zajęcia z logopedą. Przy okazji badań ,że Kacper ma niedoczynność tarczycy, refluks z czynnościowym zaburzeniem połykania Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego  i po wielu wizytach u specjalistów dostaliśmy diagnozę Autyzm dziecięcy. Nie było łatwo zaakceptować zaburzenie syna, łzy same płynęły po policzku, ale było trzeba stawić czoła i walczyć o lepsze jutro. Kacper ma również zeza rozbieżnego naprzemiennego i pogłębiającą się wadę wzroku.

Kiedy już wydawało się, że wszystko mamy pod ścisłą kontrolą przyszła ta niezapomniana noc, kiedy obudzona dziwnym charczeniem syna przeżyłam najgorsze chwile w życiu. Kacper leżał w swoim łóżku, jego ciało wygięte było w niezrozumiałe kształty, oczy wywrócone a z buzi lała się piana. Jego ciało co chwila podskakiwało, nie reagował na nic, myślałam, że umiera. Pogotowie na sygnale zabrało nas do szpitala gdzie, po wielu badaniach powiedziano, że ma epilepsję. Zaczęliśmy nierówną walkę, aby epi nie zabrała Kacpra. Jeden lek nie pomagał, był kolejny, nie pomagał i następny i tak kilka razy aż po dłuższym czasie i trzech podawanych lekach ataki się wyciszyły. Zaczęłam również podawać olejek cbd. 

 I znowu uśpiliśmy trochę czujność, myślałam, że wszystko mamy pod kontrolą, ale niestety od roku Kacper ma ataki autoagresji, jak również agresji. Znowu bieganie od specjalisty do specjalisty. Kacper zaczął słyszeć głosy i wykonywać polecenia, które mu wydawały. Długo broniłam się przed kolejną diagnozą, zaakceptowałam zaburzenia psychosomatyczne i depresję lękową, ale ostatecznie lekarz postawił schizofrenię dziecięcą. Doszły nam kolejne leki, potrzebujemy ciągłej i stałej pomocy psychiatrycznej. Kacper od zawsze miał również problemy z jedzeniem, je tylko kilka rzeczy wybranych przez siebie. Chodziłam od lekarza do lekarza, byliśmy również u neurologepedy który zalecił dietę sensoryczną, której syn nie wytrzymał. Chciałabym zrobić specjalistyczną diagnozę pod kątem neofobii żywieniowej. 

Bez pomocy innych osób nie dam rady zapewnić dla Kacpra należytej pomocy.

Potrzebujemy terapii psychologicznej, wsparcia psychiatry, endokrynologa, okulisty, gastroenterologa, neurologa zajęć Integracji Sensorycznej,  hipoterapii, zajęć z TUS, leków i suplementów i olejków cbd. Bardzo chciałabym wykonać badania czy syn nie cierpi na neofobię żywieniową. Marzeniem jest również turnus rehabilitacyjny, który dużo by pomógł. Niestety nie jestem w stanie zapewnić tego wszystkiego bez państwa pomocy. Kacper jest cudownym chłopcem, który dźwiga ogromny bagaż, a ten nie pozwala mu się wzbić, tylko przygniata do ziemi. Potrzeby Kacpra są ogromne i każda podarowana złotówką jest dla nas bardzo ważna i cenna.

Kacper jest dzielny, mimo tego wszystkiego uwielbia pomagać, oddałby najcenniejszą rzecz, aby inna osoba była szczęśliwa. 

Bardzo prosimy o Wasze wsparcie, o Wasze serca które otworzą się dla Kacpra.

Za każdy podarowany gest, Bardzo Dziękujemy 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Alicja Krawczyk - awatar

    Alicja Krawczyk

    24.03.19
    24.03.19

    .Problemy z odbiorem wrażeń słuchowych – nadwrażliwość słuchowa (nierozwinięty odruch strzemiączkowy) Nierozwinięty odruch CO2 (oddechy płytkie, szybkie, często, czasem podejrzenie astmy) Zmniejszona odporność na infekcje i działanie alergenów Rozpraszalność uwagi. Wtórne objawy psychologiczne przetrwałego Moro: Niechęć do zmian Przesadzone reakcje: zmienne nastroje, problemy z przyjmowaniem krytyki Okresy wysokiej aktywności przeplatane z silnym zmęczeniem, wyczerpaniem Problemy z podejmowaniem decyzji Niskie poczucie własnej wartości Poczucie zagrożenia ze strony innych, potrzeba kontrolowania tego co się dzieje Radzenie sobie poprzez wycofanie (skrajna nieśmiałość, trudności w nawiązywaniu relacji) lub poprzez nadaktywność (pobudliwość, niezdolność do czytania mowy ciała innych) Teraz musimy zasięgnąć opinii specjalisty, który da nam ćwiczenia i zalecenia do pracy w domu

Alicja Krawczyk - awatar

Alicja Krawczyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 19

Natalia Krawczyk - awatar
50
Natalia Krawczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marlena Cz - awatar
100
Marlena Cz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Madzia:) - awatar
20
Madzia:)
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Damian Koziel - awatar
150
Damian Koziel
Anonimowy Darczyńca - awatar
26
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij