Zbiórka Proszę nie bądź obojętny - zdjęcie główne

Proszę nie bądź obojętny

49 611 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 716 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Angelika Bateńczyk - awatar

Angelika Bateńczyk

Organizator zbiórki

Maleńki Nicolas  i bardzo trudny początek życia. 

Nicolas urodził się w 25 tygodniu ciąży z wagą 800 gram, 34 cm wzrostu z licznymi powikłaniami takimi jak :


– Niewydolność oddechowa

– Dysplazja oskrzelowa płucna

– Wodogłowie powylewowe

– Posocznica noworodka

– Zapalenie opon mózgowych gronkowcowe

– Inne bakteryjne zapalenie opon mózgowych (E.coli K1)

– Ostre rozsiane zapalenie mózgu ( ropnie mózgu)

– Małogłowie wtórne

– Drgawki

– Retinopatia V stopnia

– Wierzchniactwo

– Niedokrwistość

– Niedrożność Smółkowa

– Żółtaczka (cholestaza)


Dnia 4 października 2017 roku zawalił się nam świat.  Długo wyczekiwane nasze drugie dziecko urodziło się w 25 tygodniu ciąży. Ważył zaledwie 800 gram. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, ale on od samego początku walczył o swoje życie. Okazał  się wielkim małym wojownikiem i pokazał  nam rodzicom, całej rodzinie oraz lekarzom jak bardzo chce żyć. Przezwyciężył wiele problemów, których musiał doświadczyć od swoich pierwszych dni życia. Chociaż  nie zostało  ich wiele są one nadal bardzo poważne i zagrażające jego życiu.


Nicolas ma uszkodzony prawie w całości mózg i móżdżek, ma retinopatie V stopnia co wiąże się z tym że nie widzi. Jest nosicielem bakterii e-coli.

W tym momencie Nicolas ma 24miesięce. Nie trzyma samodzielnie główki, nie siedzi, nie uśmiecha się, jest mało aktywny. Większość dnia przesypia  przez otrzymywane leki przeciwpadaczkowe. Przeszedł wiele operacji ratując stan jego życia i walczy dzielnie .Ma niesamowitą siłę walki o swoje życie. Codzienne rehabilitację pozwolą mi na niezastanie się mięśni  .bardzo prosimy o pomoc kazda złotówka i kazde udostepnienie to już pol sukcesu .


Zwracamy się z wielką prośbą o pomoc w zakupie :

*sprzętu rehabilitacyjnego

*medycznego

*leków 

* dodatkowych godzin rehabilitacyjnych bez których życie będzie coraz trudniejsze 

Rodzice


Nicolas  od narodzin musiał walczyć o każdy swój oddech, każdy dzień! Malutki urodził się w 25tygodniu ciąży, w zamartwicy, niedotlenieniem mózgu, a także przeszedł kilkanaście wylewów do mózgu i móżdżku. Aby choć trochę ulżyć naszemu synkowi w bólu i cierpieniu potrzebna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja . Błagamy, kliknij w link i wpłać chociaż złotówkę, razem dajmy Nicolasowi  szansę na życie bez bólu ,cierpienia ,strachu .

https://pomagam.pl/vlshxnf5"


W październiku 2017 roku urodziłam wyczekiwanego synka .Nicolas przyszedł na świat w 25 tygodniu ciąży. Niespodziewany poród, płacz, strach, nerwy i bezsilności to emocje, które czułam w tamtej chwili i które towarzyszą mi do dziś. Po porodzie, okazało się, że Nicolas urodził się w  ciężkim stanie z 2 punktami . Miał również wylewy 4 stopnia, nie dawano nam żadnych  szans na przeżycie.. Lekarze mówili proszę się pożegnać z synem. Ale Nicolas każdego dnia pokazywał wszystkie jak bardzo chce żyć, każdy dzień wyglądał tak samo szpitalne sale inkubator ,płacz i modlitwa . Liczyłam się z tym, że będzie ciężko, jednak byłam dumna z naszego synka . Niestety los nas nie oszczędzał.. Kolejny dzień kolejna diagnoza - wodogłowie, retinopatia 4 stopnia ,dysplazja oskrzelowo-płucna ,wierzchniactwo, padaczka lekooporna, torbiele mózgu konieczność zastawki .

Na ta chwilę Nicolas przeszedł już drenaż mózgu i ponad 30 operacji ,czyszczenia i zakładania zastawek ponieważ same się zatykały białkiem którego jest nadmiar, 2 operacje endoskopowe na torbiele i 4 operacje na oczy, marskość wątroby. On walczy a ja walczę razem z nim i nigdy się nie poddam  .W walce o życie i zdrowie Nicolasa potrzebuję waszej pomocy .Rehabilitacje są bardzo kosztowne, wyjazdy do specjalistów ,zakup leków ,i wszystkiego co potrzebne do życia tak małemu człowiekowi .Bardzo proszę choć o 1 złotówkę, Bez waszej pomocy nie damy rady opłacać rehabilitacji,sprzętu medycznego i wiele innych rzeczy potrzebnych do funkcjonowania w codziennym życiu. 

 https://pomagam.pl/vlshxnf5

Angelika i Łukasz Bateńczyk 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Angelika Bateńczyk - awatar

  Angelika Bateńczyk

  12.09.2022
  12.09.2022

  Dzień dobry Kochani jak widać u nas od wyjścia ze szpitala po zachlystowym zapaleniu płuc w marcu nic się nie zmieniło został założony peg do karmienia i wykonana tracheotomia ciagle jesteśmy na respiratorze z dodatkowym tlenem . Każdy dzień jest dla nas nowym wyzwaniem i nauką .Dalej kontynuujemy rehabilitacje które w głównej mierze są w domu aby mięśnie pracowały i był dobry dopływ krwi .Po ostatnich badaniach krwi dowiedzieliśmy się ze jest anemia .Nicolas za miesiąc będzie miał 5 latek ❤️Tyle siły i walki ma w sobie ❤️Wazy już 27 kg jesteśmy po zakupie kolejnego wózka bo tamten niestety już nie wytrzymał wagi i poprostu pękł .Jak niemal każdy zdaje sobie sprawę jaki jest koszt każdego sprzętu ,środków pielęgnacyjnych ,rehabilitacji wiec zwracamy się z prośba o wsparcie ❤️Każde udostępnienie naszej zbiórki ❤️

  Zdjęcie aktualizacji 101 596

Komentarze


 • Monika Srebnicka - awatar

  Monika Srebnicka

  10.01.2021
  10.01.2021

  Będzie dobrze kochani;)

  • Angelika Bateńczyk - awatar

   Angelika Bateńczyk - Organizator zbiórki

   10.01.2021
   10.01.2021

   Dziękujemy ❤

 • Radosław Buza - awatar

  Radosław Buza

  09.12.2020
  09.12.2020

  Zdrówka życzę. Trzymam kciuki 🤗

  • Angelika Bateńczyk - awatar

   Angelika Bateńczyk - Organizator zbiórki

   10.12.2020
   10.12.2020

   Dziękujemy ❤

 • JustynaHucher - awatar

  JustynaHucher

  06.07.2020
  06.07.2020

  Odwagi maly bohaterze

 • Bartlomiej - awatar

  Bartlomiej

  30.06.2020
  30.06.2020

  Życzę zdrowia i dużo siły dla maluszka i rodziców

  • Angelika Bateńczyk - awatar

   Angelika Bateńczyk - Organizator zbiórki

   30.06.2020
   30.06.2020

   Dziekujemy z całego serca ❤

 • Karolina Elerowska - awatar

  Karolina Elerowska

  21.06.2020
  21.06.2020

  Licytacja sukienka

49 611 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 716 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Angelika Bateńczyk - awatar

Angelika Bateńczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 716

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiola Szymborska - awatar
Wiola Szymborska
50
Małgorzata Gajewska - awatar
Małgorzata Gajewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Mitka - awatar
Agnieszka Mitka
30
Dzieci Komunijne z Gołczy - awatar
Dzieci Komunijne z Gołczy
190
Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij