Zbiórka Pomóżmy bezdomnym psom. - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy bezdomnym psom.

Lea Pradziński - awatar

Lea Pradziński

Organizator zbiórki

Raz na jakiś czas muszę wesprzeć się zbiórką pieniędzy, ponieważ pomagam bezdomnym psom jako osoba prywatna. A to naprawdę kosztuje. Już nie jestem w stanie 'wykładać ze swoich'.

Na co zbieram? 


Na karmę, benzynę (na to idzie najwięcej, bo psy trzeba przywieźć, niekiedy z daleka, zawieźć do nowego domu, niekiedy daleko, zrobić wizytę przedadopcyjną, poadopcyjną, wozić psy do weterynarza, fotografów do psów (zdjęcia to 50% zainteresowania psem), na profilaktykę weterynaryjną, smycze, szelki itp.

Jak działam? 


Dzwoni do mnie Człowiek, mówi że znalazł psa, który np. w gminnej przechowalni tej i tej nie przeżyje, bo albo choroby, albo zagryzają się nawzajem.

 Jest mnóstwo takich schronisk/przechowalni - mordowni. Jak to wygląda? Zamawiają mięso, mięsa jest za mało, w klatce jest 7 psów? I co? Aby przeżyć, muszą któregoś zagryźć. Brutalne? Tak, dlatego tym bardziej proszę Was o wsparcie.

 Następnie, w dużym skrócie: jadę po psa, zawożę go do domu tymczasowego, przygotowuję ogłoszenia, pies jest badany przez lekarza weterynarii no i zaczyna się szukanie nowego domu. 

Oczywiście nie wydaję psów na łańcuch, ani do budy, co więcej - szukam ludzi, do których dany pies 'pasuje', który doskonale odnajdzie się w takim, czy innych charakterze nowej rodziny. Nowych właścicieli obowiązuje umowa adopcyjna.

Dowody?


To był pracowity tydzień. Załączam przeróżne zdjęcia psiaków, którym ostatnio udało mi się pomóc. Niekiedy są to zdjęcia z podróży, z pierwszego spotkania, z nowego domu, spaceru, wizyty u weterynarza. Helmut i Mrija – dwa szczeniaki, które trafiły do super domków. 

Nadja/Sara – sunia w typie gończego porzucona pod Nowym Targiem, niestety troszkę choruje, ale jej nowi Państwo robią co mogą, dwa szczeniaki – Ataru i Fedora, też już w nowych domkach, Bakuś – pies którego właścicielka musiała się zrzec, Noemi/Brendi, młoda suka owczarka niemieckiego kupiona w pseudohodowli, właścicielka zrzekła się jej po czterech dniach, już u swoich ludzi, porzucona Tessa, sunia w trakcie adopcji, która przyjechała z daleka uratowana przed schroniskiem-mordownią, Nela, porzucona suka, która przyjeżdża w tym tygodniu aż z Warszawy, aby jak jej poprzedniczka uniknąć niemalże pewnej śmierci w strasznych warunkach. 

Staram się pomóc na tyle, na ile mogę. Naprawdę każda odmowa bardzo mnie boli, ale nie jestem w stanie pomóc każdemu psu. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, za każdą, nawet najmniejszą pomoc. 

Przy tego rodzaju pracy spotyka się wielu wspaniałych ludzi – wszystkich Was bardzo cenię i szanuję!

Naprawdę przyda się każda złotówka. 

Mam zamiar w najbliższym tygodniu pomóc trzem/czterem psom, to również zależy od Was. Jeśli sami nie macie czasu pomóc, a macie wolnego grosza, zapraszam do choćby najmniejszej wpłaty.

Na dniach przyjeżdża sunia z Warszawy, uratowana przed zagryzieniem, chorobami, strasznymi warunkami bez szans na adopcję, kilkumiesięczna sunia, której właściciel chce się pozbyć i dwa inne psiaki w podobnej sytuacji, jeśli finanse na to pozwolą, jeśli starczy sił...


Pomagajmy! Dzięki nam świat staje się lepszy.


Nie pozwólmy, aby odchodziły za szybko, albo w samotności. Umieranie w samotności to umieranie na najgorszą z chorób.

Wybierz kwotę

Komentarze

  • Artur - awatar

    Artur

    12.03.18
    12.03.18

    Pozdrawiam, trzymam kciuki i zycze wszystkiego najlepszego! :)

Lea Pradziński - awatar

Lea Pradziński

Organizator zbiórki

Wpłaty - 12

Artur - awatar
5
Artur
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Kasia Pawłowska - awatar
20
Kasia Pawłowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Łukasik - awatar
50
Agnieszka Łukasik

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.