Marek Romański - awatar

Marek Romański

Organizator zbiórki

  

"Ewa nasza wspólna walka z glejakiem"

Minął rok od drugiej operacji.Ewa jest dalej nieprzytomna,sparaliżowana i bez odruchów.Przez ten rok daliśmy radę - Ewcia niema nawet jednej odleżyny.

Ile jeszcze czasu damy radę?Na jak długo starczy nam sił....Ewa 23 marca skończyła 34 lata. Bez waszej pomocy nie dalibyśmy rady,nie byłoby tak jak jest. Jeżeli możecie nas wesprzec finansowo,to bardzo prosimy,jeśli nie, życzcie nam dużo siły bo jestśmy coraz starsi i coraz słabsi a Ewcia potrzebuje nas jak nigdy dotąd.

Dziekuje wszystkim darczyńcom. Dziekuje z całego serca.

W Nowym Roku, życzę  zdrowia,szczęścia i wielu dobrych dni.

Witaj. 

Mam na imię Marek. Oboje z Basią - moja żoną walczymy z chorobą Ewy. Niestety jesteśmy na placu boju tylko we dwójkę dlatego potrzebujemy Twojej pomocy.

Rok 2014 - październik.

dowiadujemy się ze guz zamieszkał w głowie mojej córki. Wyobrażacie sobie???? Ewka, zuch dziewczyna, zawsze zdrowa, pełna życia....moja córeczka. Oczywiście podjeliśmy walkę, a że glejak okazał się  operacyjny no to uffff. Do 2017 żyliśmy w przekonaniu ze przyszłość będzie spokojna, że Ewa da radę. No bo jak ma nie dać dziewczyna, która skończyła dobre studia, jest śliczna, ma świetną pracę, mnóstwo planów na przyszłość....

No i własnie rok 2017 pokazał nam jak bardzo byliśmy w błędzie. W styczniu rezonans pokazał że  guz znacznie się powiekszył ,zaczeła się coraz gorzej czuc. W czerwcu zapadła w śpiączkę ,usłyszeliśmy hasło - UDAR.

21 sierpnia Ewa miała kolejny udar i mimo ze była operacja która miała na celu usuniecie glejaka dziś moja córcia jest głęboko nieprzytomna. Nie ma żadnych odruchów. Gałki oczne nie reagują na światło więc prawdopodobnie nie widzi.

Lekarze powiedzieli nam, że Jej stan jest bardzo ciężki i zaproponowali, żeby oddać Ewę do hospicjum w Barczewie. Nie wiem co musiałoby się stać żeby tak było. Nie oddaliśmy córki i mamy hospicjum domowe. Oboje z dnia na dzień musieliśmy stać się lekarzami a że jesteśmy na emeryturze to na szczęście możemy się w pełni poświęcić naszemu dziecku. Ja mam 67 lat moja Basia 65. 

Pomaga nam trochę Caritas z Olsztyna ale większość finansów spoczywa na nas z czym juz nie do końca sobie radzimy. Niestety przerosło nas to, że nie mamy żadnego dofinansowania na odżywianie Ewy. Dziennie kosztuje nas to ok 50 zl. Rehabilitacja oczywiście tak - ale na nasz koszt. Dobry niemiecki środek do konserwacji skóry PC 30 ,45 zł  przynajmniej 2opakowania na tydzień.

Ciągle czyhają na nas zagrożenia.

Te zagrożenia to odleżyny i przykurcze, zapalenie płuc, zapalenie nerek, dróg moczowych od cewnika. Co 2 godziny musimy zmieniać pozycję, żeby zapobiec odleżynom , konieczne są masaże i ćwiczenia.

Pieniądze są nam potrzebne na rehabilitację przynajmniej 2 razy w tygodniu, na worki z jedzeniem przemysłowym, na kremy i oleje zapobiegające odleżynom. Co chwila kupujemy nowe leki, przeciwzakrzepowe, antybiotyki, osłaniające. Na środki opatrunkowe i sam już nie wiem...Nie wszystko jest refundowane.

.Myślę już nawet o marihuanie jako środku przeciwbólowym.

Z Ewcią nie ma w ogóle kontaktu. Czasem lecą jej łzy i pojawia grymas bólu na twarzy. Tego boję się najbardziej, ze coś ją boli a nawet nie może nam o tym powiedzieć.


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Marek Romański - awatar

  Marek Romański

  01.01.19
  01.01.19

  W Nowym Roku,wszystkim ,ktorzy wsparli Ewę dziekuję z całego serca.Zyczę wszystkiego najlepszego. W roku 2018 w wsparliscie nas państwo kwotą 15 000 PLN. Pieniądze,ktore państwo przekazaliście zostały wydane na prywatną rehabilitcję. 80 PLN za godzinę dwa razy w tygodniu.Co daje kwote 7680 PLN. za rok 2018 Wydatki na leki oraz artykuły higiniczene,prywatne wizyty lekarskie,oprócz tych z hospicjum 7230. Czasami trzeba było dokupi dodatkowo ruki do odsysania. Bez waszego wsparcia byłoby bardzo ciężko. Jesteśy straszliwie wyczerpani,psychicznie i fizycznie. Jeżeli,ktoś może nas wesprzec to będę bardzo wdzieczny.Jeżeli nie to niech trzyma kciuki,lub modli się za nas.

  Zdjęcie aktualności 23 748

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.01.19
  02.01.19

  życze dużo siły!!!!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  19.12.18
  19.12.18

  Z modlitwa przy Was

 • M. Z. - awatar

  M. Z.

  15.12.18
  15.12.18

  Spokoju ❤️

 • M.Z. - awatar

  M.Z.

  18.11.18
  18.11.18

  Zycze Wam zdrowia przede wszystkim i sily, a dla Ewy spokoju.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.10.18
  15.10.18

  Siły dla Pana i żony... Nie mogę o Ewie zapomnieć

Marek Romański - awatar

Marek Romański

Organizator zbiórki

Wpłaty - 778

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Edyta - awatar
50
Edyta
Karolina - awatar
50
Karolina
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
M. Z. - awatar
20
M. Z.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
68
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij