Marek Romański - awatar

Marek Romański

Organizator zbiórki

  

"Ewa nasza wspólna walka z glejakiem"

Dziękuję wszystkim darczyńcom. Dziekuje z całego serca.

W Nowym Roku, życzę  zdrowia,szczęścia i wielu dobrych dni.

Witaj. 

Mam na imię Marek. Oboje z Basią - moja żoną walczymy z chorobą Ewy. Niestety jesteśmy na placu boju tylko we dwójkę dlatego potrzebujemy Twojej pomocy.

Rok 2014 - październik.

dowiadujemy się ze guz zamieszkał w głowie mojej córki. Wyobrażacie sobie???? Ewka, zuch dziewczyna, zawsze zdrowa, pełna życia....moja córeczka. Oczywiście podjeliśmy walkę, a że glejak okazał się  operacyjny no to uffff. Do 2017 żyliśmy w przekonaniu ze przyszłość będzie spokojna, że Ewa da radę. No bo jak ma nie dać dziewczyna, która skończyła dobre studia, jest śliczna, ma świetną pracę, mnóstwo planów na przyszłość....

No i własnie rok 2017 pokazał nam jak bardzo byliśmy w błędzie. W styczniu rezonans pokazał że  guz znacznie się powiekszył ,zaczeła się coraz gorzej czuc. W czerwcu zapadła w śpiączkę ,usłyszeliśmy hasło - UDAR.

21 sierpnia Ewa miała kolejny udar i mimo ze była operacja która miała na celu usuniecie glejaka dziś moja córcia jest głęboko nieprzytomna. Nie ma żadnych odruchów. Gałki oczne nie reagują na światło więc prawdopodobnie nie widzi.

Lekarze powiedzieli nam, że Jej stan jest bardzo ciężki i zaproponowali, żeby oddać Ewę do hospicjum w Barczewie. Nie wiem co musiałoby się stać żeby tak było. Nie oddaliśmy córki i mamy hospicjum domowe. Oboje z dnia na dzień musieliśmy stać się lekarzami a że jesteśmy na emeryturze to na szczęście możemy się w pełni poświęcić naszemu dziecku. Ja mam 67 lat moja Basia 65. 

Pomaga nam trochę Caritas z Olsztyna ale większość finansów spoczywa na nas z czym juz nie do końca sobie radzimy. Niestety przerosło nas to, że nie mamy żadnego dofinansowania na odżywianie Ewy. Dziennie kosztuje nas to ok 50 zl. Rehabilitacja oczywiście tak - ale na nasz koszt. Dobry niemiecki środek do konserwacji skóry PC 30 ,45 zł  przynajmniej 2opakowania na tydzień.

Ciągle czyhają na nas zagrożenia.

Te zagrożenia to odleżyny i przykurcze, zapalenie płuc, zapalenie nerek, dróg moczowych od cewnika. Co 2 godziny musimy zmieniać pozycję, żeby zapobiec odleżynom , konieczne są masaże i ćwiczenia.

Pieniądze są nam potrzebne na rehabilitację przynajmniej 2 razy w tygodniu, na worki z jedzeniem przemysłowym, na kremy i oleje zapobiegające odleżynom. Co chwila kupujemy nowe leki, przeciwzakrzepowe, antybiotyki, osłaniające. Na środki opatrunkowe i sam już nie wiem...Nie wszystko jest refundowane.

.Myślę już nawet o marihuanie jako środku przeciwbólowym.

Z Ewcią nie ma w ogóle kontaktu. Czasem lecą jej łzy i pojawia grymas bólu na twarzy. Tego boję się najbardziej, ze coś ją boli a nawet nie może nam o tym powiedzieć.


Aktualności

  • Marek Romański - awatar

    Marek Romański

    02.01.18
    02.01.18

    Nowy Rok. Życzę wszystkim darczyńcom zdrowia,szczęścia i wielu dobrych dni.Jeszcze raz dziekuję z całego serca za wsparcie. Otrzymałem wsparcie ,większe niż się spodziewałem.Co można jeszcze napisac?Dziękuje w imieniu mojej córki. Dalej nieprzytomna bez kontaktu.Każdy dzień podobny do siebie.Tracimy nadzieje.Rozpacz.Dzisiaj temperatura spadła do 34,2 stopnia.Czwarty miesiąc w domu. 22 marca jeżeli dotrwa skończy 34 lata.

    Zdjęcie aktualności 10 735

Komentarze

  • Monika - awatar

    Monika

    18.02.18
    18.02.18

    Caly czas sercem jestem z Wami!

  • Monika - awatar

    Monika

    04.01.18
    04.01.18

    Panie Marku... Dotrwa!!!

  • Iwona Borkowska - awatar

    Iwona Borkowska

    03.01.18
    03.01.18

    Jestem z Państwem i Ewunią.......

  • lz.. - awatar

    lz..

    21.12.17
    21.12.17

    :)

  • mmmm - awatar

    mmmm

    21.12.17
    21.12.17

    powodzenia

Marek Romański - awatar

Marek Romański

Organizator zbiórki

Wpłaty - 399

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
50
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Grzegorz - awatar
200
Grzegorz
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Pawel - awatar
100
Pawel
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.