Marek Romański - awatar

Marek Romański

Organizator zbiórki

  

"Ewa nasza wspólna walka z glejakiem"

Dziękuję wszystkim darczyńcom. Dziekuje z całego serca.

Dziekuje Magdzie z Oxfordu i jej znajomym. Dziekuje Kasi z Norwegii

Witaj. 

Mam na imię Marek. Oboje z Basią - moja żoną walczymy z chorobą Ewy. Niestety jesteśmy na placu boju tylko we dwójkę dlatego potrzebujemy Twojej pomocy.

Rok 2014 - październik.

dowiadujemy się ze guz zamieszkał w głowie mojej córki. Wyobrażacie sobie???? Ewka, zuch dziewczyna, zawsze zdrowa, pełna życia....moja córeczka. Oczywiście podjeliśmy walkę, a że glejak okazał się  operacyjny no to uffff. Do 2017 żyliśmy w przekonaniu ze przyszłość będzie spokojna, że Ewa da radę. No bo jak ma nie dać dziewczyna, która skończyła dobre studia, jest śliczna, ma świetną pracę, mnóstwo planów na przyszłość....

No i własnie rok 2017 pokazał nam jak bardzo byliśmy w błędzie. W styczniu rezonans pokazał że  guz znacznie się powiekszył ,zaczeła się coraz gorzej czuc. W czerwcu zapadła w śpiączkę ,usłyszeliśmy hasło - UDAR.

21 sierpnia Ewa miała kolejny udar i mimo ze była operacja która miała na celu usuniecie glejaka dziś moja córcia jest głęboko nieprzytomna. Nie ma żadnych odruchów. Gałki oczne nie reagują na światło więc prawdopodobnie nie widzi.

Lekarze powiedzieli nam, że Jej stan jest bardzo ciężki i zaproponowali, żeby oddać Ewę do hospicjum w Barczewie. Nie wiem co musiałoby się stać żeby tak było. Nie oddaliśmy córki i mamy hospicjum domowe. Oboje z dnia na dzień musieliśmy stać się lekarzami a że jesteśmy na emeryturze to na szczęście możemy się w pełni poświęcić naszemu dziecku. Ja mam 67 lat moja Basia 65. 

Pomaga nam trochę Caritas z Olsztyna ale większość finansów spoczywa na nas z czym juz nie do końca sobie radzimy. Niestety przerosło nas to, że nie mamy żadnego dofinansowania na odżywianie Ewy. Dziennie kosztuje nas to ok 50 zl. Rehabilitacja oczywiście tak - ale na nasz koszt. Dobry niemiecki środek do konserwacji skóry PC 30 ,45 zł  przynajmniej 2opakowania na tydzień.

Ciągle czyhają na nas zagrożenia.

Te zagrożenia to odleżyny i przykurcze, zapalenie płuc, zapalenie nerek, dróg moczowych od cewnika. Co 2 godziny musimy zmieniać pozycję, żeby zapobiec odleżynom , konieczne są masaże i ćwiczenia.

Pieniądze są nam potrzebne na rehabilitację przynajmniej 2 razy w tygodniu, na worki z jedzeniem przemysłowym, na kremy i oleje zapobiegające odleżynom. Co chwila kupujemy nowe leki, przeciwzakrzepowe, antybiotyki, osłaniające. Na środki opatrunkowe i sam już nie wiem...Nie wszystko jest refundowane.

.Myślę już nawet o marihuanie jako środku przeciwbólowym.

Z Ewcią nie ma w ogóle kontaktu. Czasem lecą jej łzy i pojawia grymas bólu na twarzy. Tego boję się najbardziej, ze coś ją boli a nawet nie może nam o tym powiedzieć.


Aktualności

 • Marek Romański - awatar

  Marek Romański

  20.11.17
  20.11.17

  Kolejny dzień. Ciężko.Rano wizyta lekarza z hospicjum. Pod rurką trachetomiczną,źle to wygląda. Zleciła maśc. Trzy razy dziennie zmiana opatrunku. Obserwowac. Jak będzie źle to szpital.Masakra.Basi spuchła ręka.Musimy dac radę.Dzisiaj dużo cwiczylem ,nogi i ręce.Ręce ją bolą,krzywi się bardzo. Ewe odwiedzili znajomi z podwórka ,jak jeszcze byli dzieciakami.Monika,Dominika,Łukasz, wzruszliśmy się z żoną,bardzo. Oferują pomoc. Tyle lat i pamietali.To wszystko jest niesamowite.Tyle lat. Tyle ludzi pomogło. Pani Agnieszka pożyczyła pompę do żywienia dojelitowego. Sprawdziłem cenę ponad 2500 PLN.Jak dzię kowac tym ludziom?.Jak się odwdzięczyc?

  Zdjęcie aktualności 9 598

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.11.17
  22.11.17

  Trzymajcie się

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.11.17
  17.11.17

  Zawsze pomagam dzieciom, ale to też dziecko. Wasze ukochane o które dbacie najlepiej jak możecie

 • Monika Z. - awatar

  Monika Z.

  15.11.17
  15.11.17

  Kochani, zawsze mozecie na nas liczyc!!!

 • Agata Dybisz - awatar

  Agata Dybisz

  14.11.17
  14.11.17

  Trzymam mocno kciuki!

 • Anna - awatar

  Anna

  14.11.17
  14.11.17

  Zdrówka !!!

Marek Romański - awatar

Marek Romański

Organizator zbiórki

Wpłaty - 309

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Lidka Z - awatar
40
Lidka Z
Donika - awatar
240
Donika
Anonimowy Darczyńca - awatar
55
Anonimowy Darczyńca
Anonim - awatar
10
Anonim
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Paweł Kenig - awatar
500
Paweł Kenig
Anonimowy Darczyńca - awatar
49
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij