owner

Urszula Lip

Organizator zbiórki

Zbiórka

Witam!

Nazywam się Urszula Lip, jestem urzędnikiem państwowym. Mniej więcej pół roku temu założyłam stronę informującą polską opinię publiczną o bardzo złej sytuacji gospodarczej w Wenezueli. Zwykli ludzie pozbawieni zostali niemal wszystkiego, co jest potrzebne do życia: jedzenia, artykułów pierwszej potrzebny, lekarstw, a nawet prądu i wody. Nie wygląda na to, aby ten stan rzeczy miał się szybko zmienić, gdyż prezydent Nicolás Maduro nie zamierza zrzec się urzędu, mimo powszechnego niezadowolenia z jego rządów. Inflacja sięgnęła już niemal 600 procent, w sklepach brakuje żywności, zamykane są szpitale i szkoły, ludzie zjadają zwierzęta domowe... Wraz z kryzysem ekonomicznym następuje kryzys państwa jako takiego, nikt nie może czuć się bezpieczny we własnym domu. Owe informacje uzyskuję nie tylko z mediów (które nie bardzo się tym tematem interesują), ale od mojego przyjaciela, studenta medycyny, bardzo porządnego chłopaka. Od niego też dowiedziałam się, że prezydent Maduro zakazał w Wenezueli działalności organizacji CARITAS, która wyraziła chęć udzielenia pomocy materialnej. Najgorsze zaś jest to, że nie ma nadziei na szybką poprawę sytuacji.

Z tych wszystkich powodów postanowiłam zorganizować pomoc materialno-finansową dla zwykłych obywateli Wenezueli, żeby choć kilkudziesięciu z nich pomóc przetrwać ten najgorszy dla nich czas. W tym celu otwieram oficjalną zbiórkę pieniężna. Zebrane pieniądze zostaną zgromadzone na koncie, do którego po stronie polskiej będzie miał dostęp komitet społeczny, a który powstanie do końca lutego br., a następnie przekazane komitetowi społecznemu po stronie Wenezueli (dane członków będą jawne i będzie można je sprawdzić). Myślałam o zakupie artykułów pierwszej potrzeby i żywności, ale obawiam się, że w obecnej sytuacji paczki zostaną rozkradzione, zanim trafią do adresatów. :( Dlatego postanowiłam przekazać pieniądze. Oczywiście wenezuelski komitet społeczny rozliczy się z każdej złotówki/boliwara/dolara.

Wierzę, że nie jest wam obojętny los zwykłych ludzi, którzy każdego dnia walczą o przetrwanie. Ta walka jest anonimowa, ponieważ Wenezuela jest ignorowana przez serwisy prasowe, jako że kraj ten jest daleko, a jego problemy to sprawy wewnętrzne. Ale jeśli o czymś nie mówimy, to nie znaczy, że to nie istnieje. :( Jestem pewna, że okazane dobro do was powróci.

Dziękuję, że przeczytaliście te słowa. Pamiętajcie, że ten, kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat.

Ula Lip


***************************************

Dane do kontaktu:

* Strona na FB: Pomoc dla Wenezueli: 

https://www.facebook.com/Pomoc-dla-Wenezueli-844860408951358/

* Adres e-mail:

szerinster@gmail.com


owner

Urszula Lip

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę