Darek Stanienda - awatar

Darek Stanienda

Organizator zbiórki

Czuwaj! Jesteśmy grupą instruktorów i starszyzny harcerskiej zrzeszonych przy Hufcu ZHP w Piekarach Śląskich. 

Naszym celem jest dbanie o rozwój hufca, poprzez proponowanie ciekawych form pracy z dziećmi i młodzieżą. W tym celu pragniemy reaktywować działającą w latach 80-tych XX wieku DRUŻYNĘ WODNĄ.

Związek Harcerstwa Polskiego to największa w Polsce organizacja wychowawcza dzieci i młodzieży. Skupia ponad 110 tys. członków. Od prawie stu lat głównym celem działania ZHP jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy – tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju, kształtowania postaw i charakterów. Tradycyjne i uniwersalne wartości uwzględniamy w aktualnych i nowoczesnych programach działania gromad i drużyn, w zadaniach wynikających z potrzeb, zainteresowań oraz pragnień dzieci i młodzieży. Polem pracy nad sobą jest doskonalenie specjalnościowe – w przypadku naszej drużyny - wodne. Chodzi tu o wyrobienie sylwetki wszechstronnego, sprawnego człowieka wody, doskonalenie wiedzy technicznej oraz wykształcenie umiejętności budowy i eksploatacji sprzętu pływającego, a także odpowiedzialności za jego stan. 

Przygoda harcerza – wodniaka to mocne wrażenia, które wymagają dużo wysiłku psychicznego, zdolności do przewidywania, zaradności życiowej, cierpliwości, uporu oraz zachowania równowagi i pogody ducha. Przygoda – w przełożeniu na konkretne działanie drużyny - to przede wszystkim wędrówki kajakowe, wiosłowe, żaglowe czy motorowodne organizowane w ciągu całego sezonu nawigacyjnego. Poziom „wyczynowości” dostosowuje się do potrzeb uczestników działania, ich wiedzy, doświadczenia i kondycji fizycznej. Specjalistyczną wiedzę harcerze wodniacy zdobywają w praktyce, a nie tylko na wykładach. Zastęp, przez wodniaków zwany wachtą, to szkoła współdziałania, samorządności, dzielenia odpowiedzialności, solidarności – po prostu kuźnia charakteru. Żeglarstwo  jest niepowtarzalną szkołą pracy grupowej - życie na zamkniętej przestrzeni jachtu, której nie można opuścić w dowolnym momencie. Działanie w zdrowym środowisku przyrody jezior, rzek i morza czyni wodniactwo niezwykle atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Zmienne warunki naturalne uczą analizować, pobudzają wyobraźnie, zmuszają do przewidywania, jak najlepiej zapobiec nadchodzącym trudnościom. Wychowanie wodne  ma na celu zachęcanie młodych ludzi do bezpiecznego uprawniania turystyki wodnej, bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, przeżywania przygód i odkrywania ciekawych miejsc.   

Nasz hufiec posiada stanicę położoną nad jeziorem Posmyk w Kokotku k/Lublińca. Bliskość aglomeracji śląskiej powoduje, że jest to teren często odwiedzany przez mieszkanców Śląska w weekendy. Ponadto w pobliżu przepływa rzeka Mała Panew, która na odcinku ok. 50 km została zaadoptowana do spływów kajakowych (w miarę szybki nurt, głębokość do ok. 1,5 m) dla wszystkich.

Baza w „POSMYK” w Kokotku będzie mogła służyć jako baza wypadowa do spływów rzecznych oraz po jeziorze Posmyk, na którym ze względu na ochronę środowiska nie wolno korzystać ze sprzętu motorowego.Dlatego tak ważne jest dobrze wyposażone zaplecze techniczne (kajaki), które pozwoli nam bez przeszkód realizować założenia jakie stawiamy przed sobą  
 w wychowaniu młodzieży.  Wyjazdy, spływy, rejsy i biwaki, kursy pogłębiające wiedzę z dziedziny żeglarstwa (śródlądowego) , pozwolą na rozszerzenie oferty naszego Hufca. Niestety pozostały po poprzedniej drużynie sprzęt wymaga remontu, ponadto nie wystarczy na potrzeby drużyny.

Kwota 12.000 zł pozwoli nam na: - zakup 4 do 6 używanych turystycznych kajaków dwuosobowych (z laminatu) z wiosłami
 - zakup przyczepy do transportu w/w - remont posiadanych kajaków
 - zakup kapoków (kamizelki ratunkowe) - wyposażenie warsztatu szkutniczego
 - szkolenia i kursy
Dziękujemy za wpłaty!
 Czuwaj!

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Dominik Dłubała - awatar

  Dominik Dłubała

  25.10.18
  25.10.18

  Życzę wszystkiego dobrego aby się Wam udało 🙂

 • Małgosia - awatar

  Małgosia

  25.10.18
  25.10.18

  Powodzenia!

 • Anna Grzelak - awatar

  Anna Grzelak

  15.10.18
  15.10.18

  Trzymam kciuki :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.09.18
  15.09.18

  Wnusiu prosił by wesprzeć, więc wsparłam! Oby tak dalej i życzę wszystkiego dobrego dla zuszków!

 • Marcin - awatar

  Marcin

  11.05.18
  11.05.18

  Trzymam kciuki za inicjatywę dla Piekarskiej młodzieży!

Darek Stanienda - awatar

Darek Stanienda

Organizator zbiórki

Wpłaty - 22

Kasia i Zenek - awatar
20
Kasia i Zenek
B.S.M.Fichtner - awatar
50
B.S.M.Fichtner
Dominik Dłubała - awatar
50
Dominik Dłubała
Anna - awatar
50
Anna
Patrycja - awatar
25
Patrycja
Małgosia - awatar
20
Małgosia
Anna Grzelak - awatar
30
Anna Grzelak
Od dziadka Wieśka - awatar
30
Od dziadka Wieśka
Spadochroniarz z ZHR - awatar
50
Spadochroniarz z ZHR
Mastmax Będzin Krzychu dla Lidusi - awatar
50
Mastmax Będzin Krzychu dla Lidusi

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.