Zbiórka Wrabiany - walka o wszystko... - miniaturka zdjęcia

Wrabiany - walka o wszystko... Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wrabiany - walka o wszystko... - zdjęcie główne

Wrabiany - walka o wszystko...

200 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Panufnik - awatar

Paweł Panufnik

Organizator zbiórki

W najgorszych koszmarach nigdy bym się nie spodziewał, że typowe postępowanie o władzę rodzicielską i kwestie sporne dotyczące rozliczeń finansowych z moją byłą partnerką, przeistoczą się w postępowanie karne i doprowadzą mnie na salę oskarżonych z zarzutami m.in. o jedne z najcięższych przestępstw jakie mężczyzna może dopuścić się na kobiecie. 

Gdy nasz konflikt eskalował I przestała mi wydawać dziecko, mimo prawomocnego postanowienie o przysługujące mi kontakty - i to z jej wniosku, moja "eks"- pracownica wysokiego szczebla Komendy Wojewódzkiej Policji, postanowiła zmienić strategię i skierować swoje kroki na... Komisariat Policji (inny niż ten na którym jest zatrudniona).

Od tamtego momentu była to istna fala pomówień, o coraz to cięższe i jeszcze bardziej absurdalne przestępstwa. Kolejni świadkowe składali obciążające mnie, a zarazem sprzeczne zeznania i kolejne dorabiane zarzuty. Powoływała się na rzeczy jakie miały miejsce rzekomo 15 lat wcześniej i jednocześnie myliła fakty o tym co się miało rzekomo wydarzyć tego samego dnia kilka godzin wcześniej. Absurdy mnożyły się, a śledczy bez zastanowienia przyjmowali tę litanię ani razu nie kwestionując jej oraz świadków zeznań.

Z notatki sporządzonej 7 listopada 2022 roku podpisanej przez Prokuratora Rejonowego oraz jego zastępcę wynika, że Ci będą żądali dla mnie 9 lat pozbawienia wolności.

Osoby fałszywie oskarżające mnie o rzekome przestępstwa jakich miałem się dopuścić na przestrzeni wielu lat to m.in. dwie pracownice Komendy Wojewódzkiej Policji, wobec których posiadam dowody rzeczowe, że dopuściły się wielu przestępstw w tym przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i innych czynów na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Gdy walczyłem o kontakty z dzieckiem, Prokurator wydała postanowienie o zatrzymaniu mnie na 48 godzin i doprowadzenie mnie do Prokuratury na 2 godziny przed rozprawą na którą miałem się stawić w Sądzie Rodzinnym. Rozprawa ta miała się odbyć z mojego wniosku wobec niewydawania mi dziecka przez jego matkę na weekendy, zgodnie z postanowieniem Sadu Rodzinnego. Decyzja o zatrzymaniu mnie została wydana na dwa tygodnie przed tym terminem. Z listy płac do której dotarłem wynika, że Prokurator, która wydała te postanowienie, przez cały okres tych dwóch tygodni, była obecna w pracy.

W całej sprawie świadkowie składali sprzeczne zeznania, które po moim zawiadomieniu do Prokuratury nadrzędnej, zostały zakwalifikowane jako fałszywe (art. 233 § 1 kk). Ponadto zostało wszczęte postępowanie o nadużycie władzy publicznej (art. 231 § 1 kk), z uwagi na to, że dwóch świadków pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji. 

Niestety śledztwo obecnie toczy się w tej samej Prokuraturze, która złożyła przeciwko mnie akt oskarżenia i zauważam, że nie spieszą się z wyjaśnieniem sprawy.

Prokuratura na żadnym etapie nie zainteresowała się materiałem dowodowym w postaci historii lokalizacji GPS i innych istotnych danych, wiadomości, maili, płatności kartą itp. które im przekazałem lub zadeklarowałem, że przekażę jeszcze zanim doszło do przedstawienia mi zarzutów.

Opinia biegłych z tzw. "niebieskiego pokoju" oraz OZSS, zostały wystawione z naruszeniem  podstawowych zasad opisanych w "Standardach diagnozy psychologicznej" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Powołani przeze mnie (prywatnie) biegli z Warszawy, wykazali rażące naruszenia, niezgodność proceduralną oraz brak obiektywizmu w wydanych przez Szczecińskich specjalistów opiniach.

Prokurator, który dołączyć do sprawy rodzinnej o pozbawienie mnie władzy rodzicielskiej wycofał się z niej po zapoznaniu się z aktami postępowania przygotowawczego jakie toczy się od przeszło roku czasu przeciwko matce dziecka. Z informacji jakie uzyskałem w Prokuraturze wynika, że w przeciągu ostatnich 26 lat tylko z mojej sprawy się wycofał zanim doszło do wydania orzeczenia w Sądzie.

Zarzuty zostały postawione w oparciu o:
 - sprzeczne zeznania świadków;
 - notatki policyjne, które przedstawiają inną wersję zdarzeń od tej prezentowanych przez "pokrzywdzonych";
 - z pominięciem przedstawionych przeze mnie dowodów rzeczowych;
 - na podstawie subiektywnych i nierzetelnych opinii psychologicznych, które zostały podważone przez zespół biegłych Sądowych z Warszawy;

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wydatki związane ze sprawami Sądowymi, przede wszystkim na koszty kolejnych ekspertyz biegłych Sądowych, obsługę prawną i merytoryczną.

Zdobyte przeze mnie doświadczenie przysłuży się społeczeństwu w ramach prowadzonej przeze mnie Fundacji oraz Redakcji, gdzie jako Niezależny Dziennikarz Śledczy, pomagam innym uwikłanym w nierówną walkę z toksycznym przeciwnikiem przy asyście nieobiektywnych organów.

Więcej o mnie dowiesz się na stronie www.facebook.pl/PawelPanufnik

Paweł Panufnik
ul. Smolańska 3/121
70-026 Szczecin
tel.: 513-442-190

Oświadczam, że niniejsza zbiórka nie jest w żaden sposób powiązana z żadnymi podmiotami oraz osobami trzecimi i została utworzona przeze mnie prywatnie i w moim własnym imieniu.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
200 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Panufnik - awatar

Paweł Panufnik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij