Zbiórka Wsparcie na maj - zdjęcie główne

Wsparcie na maj

5 962 zł  z 9 800 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie! Z góry dziękujemy <3

Posiłki.

W każdą sobotę wolontariusze przygotowują posiłek dla osób bezdomnych i ubogich, którzy przebywają na terenie miasta Poznania. Bardzo często jest to jedyny posiłek w tym dniu. Posiłek zawsze składa się z zupy, kanapki, ciasta, owoców oraz kawy i herbaty. W związku z trudną sytuacją ekonomiczną osób potrzebujących naszego wsparcia przybywa. Teraz na nasze spotkanie przychodzi zawsze około 200 osób - głodnych. Przykro jest kiedy nie możemy nakarmić wszystkich, bo zabraknie nam jedzenia. Do końca roku wydamy ponad 8000 posiłków. W XXI wieku nikt nie powinien być głodny!

Świetlica dla Pań.

Kobiety bezdomne na ulicy mają bardzo trudno. Jest to środowisko w dużej mierze zdominowane przez mężczyzn. Stąd pomysł Świetlicy dla Pań. Bezpiecznego miejsca, w którym Panie mogą zjeść wspólnie śniadanie, wykąpać się, wyprać swoje rzeczy, poczytać książkę, skorzystać z internetu komputera i telefonu. Jest to przyjazne i bardzo potrzebne miejsce, w którym budujemy relacje i motywujemy Panie do zmiany życia.  Świetlica jest finansowana tylko z naszych środków. Istnieje ryzyko, że ze względu na naszą sytuację finansową będziemy zmuszeni zaprzestać tych działań.

Mieszkanie wspierane.

Osoby, które spotykamy na ulicy – bezdomne bardzo często są uzależnione od różnych substancji. Motywujemy je do podjęcia decyzji o terapii uzależnień. Po leczeniu część z tych osób zamieszkuje w wynajętym przez nas mieszkaniu. Warunkiem jest utrzymywanie abstynencji i kontynuowanie terapii, praca zarobkowa oraz rozwiązywanie swoich spraw. Odwiedzamy ich w mieszkaniu i  motywujemy do zmian. Mogą skorzystać z porad pracownika socjalnego, prawnika, psychologa oraz lekarza psychiatry, którzy przyjmują w naszej siedzibie. Dostają całe spektrum pomocy. Jednak bez bezpiecznego lokum byłoby bardzo trudno wyjść z bezdomności i uzależnień. W naszym mieszkaniu może zamieszkać  jednocześnie 7 osób. Właściwie żadna z nich na początku nie ma żadnych zasobów finansowych. Przez pierwsze 2 miesiące, zanim zaczną pracować, są całkowicie na naszym utrzymaniu.  

6 naszych mieszkańców na stałe powróciło do społeczeństwa i żyją już samodzielnie. Chcemy kontynuować ten projekt, bo nawet dla tych kilku osób- warto, ale bez wsparcia wielu będzie on trudny do utrzymania.

https://zupanaglownym.org.pl/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.06.2023
  04.06.2023

  Kultowy Aquanetowski koziołek

 • Alicja Kwiatkowska - awatar

  Alicja Kwiatkowska

  31.05.2023
  31.05.2023

  Warto pomagać Zupa na Głównym 😉

 • Judyta L. Krosno Goki, gra Lego, maskotka - awatar

  Judyta L. Krosno Goki, gra Lego, maskotka

  21.05.2023
  21.05.2023

  Krosno Goki, gra Lego, maskotka

 • Anita Kruszniewicz - zestaw lavender dream - awatar

  Anita Kruszniewicz - zestaw lavender dream

  21.05.2023
  21.05.2023

  Zestaw lavender dream

 • Krzysztof Przybytkowski aukcja zestaw grillowy - awatar

  Krzysztof Przybytkowski aukcja zestaw grillowy

  15.05.2023
  15.05.2023

  Zestaw grillowy

5 962 zł  z 9 800 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 123

Daria P . - awatar
Daria P .
20
Aleksander Na - licytacja - 2 książki heartstoper - awatar
Aleksander Na - licytacja - 2 książki heartstoper
30
Magdalena P. - sowa - awatar
Magdalena P. - sowa
10
Sylwia Stec - awatar
Sylwia Stec
15
Bartek - awatar
Bartek
30
_LL_ - awatar
_LL_
120
Wanda Mysiak - gra Woodix - awatar
Wanda Mysiak - gra Woodix
15
Wanda Mysiak- Kinoptik - awatar
Wanda Mysiak- Kinoptik
20
Monika - awatar
Monika
35
Notes ekologiczny Roma - awatar
Notes ekologiczny Roma
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij