Zbiórka Pomóż zbudować wybieg dla Nikona - miniaturka zdjęcia

Pomóż zbudować wybieg dla Nikona

Katarzyna Jendrzejewska - awatar

Katarzyna Jendrzejewska

Organizator zbiórki

Kim jest Nikon?

Nikon to psi staruszek. Nie wiadomo ile ma dokładnie lat. Może 12, może 14... Kilka miesięcy temu został znaleziony z odpiętym karabińczykiem przy obroży. Nie wiemy, ile się błąkał, ale pogoda była tak fatalna, że chłopak miał zmrożoną sierść. Znalazł schronienie u ludzi, którym jego los nie był obojętny. Okazało się, że Nikon jest całkowicie niewidomy.  Słyszy też nie za dobrze. Na szyi ma blizny od zbyt ciasnych obroży... :( Jest cudowny i łagodny. Dogaduje się ze wszystkimi psami i kotami. Kocha ludzi. 

Dlaczego chcemy zbudować Nikonowi wybieg?

Nikon, od czasu znalezienia, mieszka w domu tymczasowym. Niestety, jego charakter, brak wzroku i duże prawdopodobieństwo, że życie spędził na łańcuchu, sprawia, że bardzo ciągnie go na dwór. W domu mieszka jedynie w przedsionku, dalej nie chce wchodzić. Źle się czuje w zamkniętej przestrzeni. Za to uwielbia podwórko! Kocha spacerować po ogrodzie, który już dobrze zna. Węszy, wałęsa się po swoich ścieżkach - jest wtedy bardzo szczęśliwy. U Nikona wykryto również chore serduszko, niedawno doszedł do tego obrzęk płuc. Niestety, nieuniknione powikłanie jego dolegliwości.  Po konsultacji z weterynarzami postanowiliśmy stworzyć mu optymalne warunki do życia, żeby psina miała jak najmniej stresu, ponieważ spokój jest dla niego teraz bardzo ważny. Dom tymczasowy dysponuje dużym terenem, który trzeba odpowiednio zabezpieczyć.  Potrzebne materiały do budowy wybiegu to:

siatka spawana ( przypomina wyglądem panel, ale w rolkach ) 2x 15m ( jest do kupienia za 160 zł ) i 1x25m ( za ok.250zł ). Takie długości byłyby optymalne.
Ok. 8 słupków 200cm, jeden 250cm. Powyższe siatki 2x 15 I 1x 25m. Drut do naciągu siatki 50m. Napinacz do drutu, słupek do furtki ok. 2m, furtka szer. 100 wys. 150 cm, zamek i klamka do furtki, blacha do zamka, wkładka, beton konstrukcyjny ok. 40 worków. Materiał na podest - w ostateczności 4-5 palet euro.

Oczywiście Nikon poza przebywaniem na wybiegu będzie mieć nadal dostęp do domu - gdyby warunki atmosferyczne były niesprzyjające itp. O adopcję Nikona nikt nie pyta, dlatego widzimy w takim wybiegu jedyne rozwiązanie na tę chwilę. 


Prosimy o pomoc!

Pomóżcie nam zbudować wybieg dla Nikona! Chłopak fatalnie czuje się w domu, ewidentnie całe życie spędził na podwórku. Próbuje wyjść na zewnątrz z przedsionka w którym został umieszczony jako kompromis. Mógłby łazić po dworze cały dzień...

Kto pomaga?

Nikon jest podopiecznym Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane - Inspektorat Jelenia Góra. 

Wydarzenie Nikonka na fb:  

https://www.facebook.com/events/172254009909054/?active_tab=discussion


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Katarzyna Jendrzejewska - awatar

Katarzyna Jendrzejewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Sońska - awatar
10
Katarzyna Sońska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij