Zbiórka Pomóż zbudować wybieg dla Nikona - zdjęcie główne

Pomóż zbudować wybieg dla Nikona

130 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Katarzyna Jendrzejewska - awatar

Katarzyna Jendrzejewska

Organizator zbiórki

Kim jest Nikon?

Nikon to psi staruszek. Nie wiadomo ile ma dokładnie lat. Może 12, może 14... Kilka miesięcy temu został znaleziony z odpiętym karabińczykiem przy obroży. Nie wiemy, ile się błąkał, ale pogoda była tak fatalna, że chłopak miał zmrożoną sierść. Znalazł schronienie u ludzi, którym jego los nie był obojętny. Okazało się, że Nikon jest całkowicie niewidomy.  Słyszy też nie za dobrze. Na szyi ma blizny od zbyt ciasnych obroży... :( Jest cudowny i łagodny. Dogaduje się ze wszystkimi psami i kotami. Kocha ludzi. 

Dlaczego chcemy zbudować Nikonowi wybieg?

Nikon, od czasu znalezienia, mieszka w domu tymczasowym. Niestety, jego charakter, brak wzroku i duże prawdopodobieństwo, że życie spędził na łańcuchu, sprawia, że bardzo ciągnie go na dwór. W domu mieszka jedynie w przedsionku, dalej nie chce wchodzić. Źle się czuje w zamkniętej przestrzeni. Za to uwielbia podwórko! Kocha spacerować po ogrodzie, który już dobrze zna. Węszy, wałęsa się po swoich ścieżkach - jest wtedy bardzo szczęśliwy. U Nikona wykryto również chore serduszko, niedawno doszedł do tego obrzęk płuc. Niestety, nieuniknione powikłanie jego dolegliwości.  Po konsultacji z weterynarzami postanowiliśmy stworzyć mu optymalne warunki do życia, żeby psina miała jak najmniej stresu, ponieważ spokój jest dla niego teraz bardzo ważny. Dom tymczasowy dysponuje dużym terenem, który trzeba odpowiednio zabezpieczyć.  Potrzebne materiały do budowy wybiegu to:

siatka spawana ( przypomina wyglądem panel, ale w rolkach ) 2x 15m ( jest do kupienia za 160 zł ) i 1x25m ( za ok.250zł ). Takie długości byłyby optymalne.
Ok. 8 słupków 200cm, jeden 250cm. Powyższe siatki 2x 15 I 1x 25m. Drut do naciągu siatki 50m. Napinacz do drutu, słupek do furtki ok. 2m, furtka szer. 100 wys. 150 cm, zamek i klamka do furtki, blacha do zamka, wkładka, beton konstrukcyjny ok. 40 worków. Materiał na podest - w ostateczności 4-5 palet euro.

Oczywiście Nikon poza przebywaniem na wybiegu będzie mieć nadal dostęp do domu - gdyby warunki atmosferyczne były niesprzyjające itp. O adopcję Nikona nikt nie pyta, dlatego widzimy w takim wybiegu jedyne rozwiązanie na tę chwilę. 


Prosimy o pomoc!

Pomóżcie nam zbudować wybieg dla Nikona! Chłopak fatalnie czuje się w domu, ewidentnie całe życie spędził na podwórku. Próbuje wyjść na zewnątrz z przedsionka w którym został umieszczony jako kompromis. Mógłby łazić po dworze cały dzień...

Kto pomaga?

Nikon jest podopiecznym Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane - Inspektorat Jelenia Góra. 

Wydarzenie Nikonka na fb:  

https://www.facebook.com/events/172254009909054/?active_tab=discussion


130 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Katarzyna Jendrzejewska - awatar

Katarzyna Jendrzejewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna Sońska - awatar
Katarzyna Sońska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij