Zbiórka Pomóż dobiec do wolności - zdjęcie główne

Pomóż dobiec do wolności

8 720 zł z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób

Jesteśmy Ośrodkiem Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wyszonowicach. Ośrodek utrzymujemy z pracy własnych rąk i z datków ludzi, którym tak jak nam nie jest obojętny los dzikich zwierząt.

Kochani

Jak wiecie tej wiosny Magda skończyła rok. To już dzik na schwał - duży, dorodny i ruchliwy baardzo. Do tej pory jakoś dawaliśmy radę wychodzić z nią na spacery, wypuszczać na ogólnie dostępne podwórko by dziewczyna mogła pobiegać, poskakać. A pewnie pamiętacie z filmików, że biega niczym zawodowy crossowiec ;) Teraz jest z tym coraz trudniej. Na podwórku są trzy bociany, trzy łabędzie. Oprócz tego w wolierach jest bielik, myszołowy, kruk, szop pracz Franka...
Magda do spokojnych dzików nie należy - jak już biegnie to ma siłę taranu i chociaż zwrotna jest niebywale to i tak zdarza się jej bęcnąć w którąś z wolier...

Poza tym jest dzikiem, który wręcz uwielbia wszystkich ustawiać pod siebie, więc pozostali mieszkańcy Ośrodka uciekają przed nią w popłochu, a i tak narażeni są na poturbowania. Szacunkiem i respektem Magda darzy tylko i wyłącznie Anetę.

O zagrodzie dla Magdy myślimy już od dłuższego czasu, a Madziula wręcz błaga o możliwość swobodnego biegania, wariowania i fikania.

Jest z nami też nasze kochane maleństwo - Sarna. Rośnie jak na drożdżach (co nas bardzo cieszy) i już teraz potrzebuje mnóstwa ruchu. Aneta chodzi z nią na spacery, Młoda biega po podwórku. Ale to za mało...
Sarenka mimo tego, że jest z nami niemalże od pierwszych swoich dni ma ogromne szanse na powrót na wolność. Jednak by była sprawna jak dziko żyjące siostry i bracia musimy jej zapewnić codzienną dużą dawkę ruchu, czyli taki wybieg, z którego będzie mogła korzystać w każdej chwili i do woli. 

Bo tylko w pełni sprawna, silna i z dobrą kondycją ma szanse na przetrwanie.

Dla Magdy musi to być wybieg wręcz potrójny, zabezpieczony niczym przed najazdem czołgów, bo dziewczyna krzepę ma i jeśli udałoby się jej sforsować ogrodzenie, to nie ma ŻADNYCH szans na przeżycie na wolności.

Sarenka też musi mieć wybieg (podwójnie zabezpieczony) uniemożliwiający ewentualną chęć samodzielnej eksploracji terenu. To wciąż jest sarnie dziecko - nadal pije mleko podawane przez Anetę. W tej chwili na wolności miałaby nikłe szanse na przeżycie - nawet jeśli zaczęłaby żywić się zielonym pokarmem, to nie wie jeszcze co wolno a czego nie wolno jej jeść. Bo wbrew pozorom jest wiele roślin, które są niebezpieczne dla saren.  Mogą doprowadzić do zatrucia, a nawet śmierci zwierzęcia :(  Teraz rolę matki-nauczycielki pełni Aneta.

Musimy zrobić wszystko, by maleństwo wróciło na łono natury jako piękna, w pełni sprawna sarna w niczym nie ustępująca swoimi dzikim pobratymcom!No właśnie. Teren pod dwa oddzielne wybiegi mamy. Z tym nie ma problemu.Kłopot leży oczywiście po stronie finansowej.

Jak zawsze w takich sytuacjach mamy za sobą nieprzespane noce, mnóstwo kartek zapisanych cyframi, odnośnikami, spisami sklepów, hurtowni i tysiącem innych rzeczy - by jakoś znależć optymalną wersję cenową za budowę wybiegów. Ogrodzenia muszą być z solidnych materiałów. Takich, których ani Magda nie sforsuje ani Maleństwo nie pokona.

Dodatkowym utrudnieniem dla nas jest "sezon ogórkowy" - wakacje, więc zajęć w szkołach i przedszkolach nie prowadzimy, a poszkodowane dzikuski, które są w Ośrodku jeść muszą, leczone i opatrywane również muszą być.

Miesięcznie na wyżywienie, leki, weterynarzy,  opatrunki wydajemy ponad 5 tysięcy zł.

Marcin chwyta się najróżniejszych prac dorywczych by jakoś utrzymać cały Ośrodek.

Jakimś cudem udało nam się odłożyć na kupkę "wybiegi" parę groszy. Jednak jest to kropla w morzu i zdajemy sobie sprawę, że bez waszej pomocy Magda i Maleństwo będą mogły tylko pomarzyć o swoich miejscach.

Marcin liczył różne wersje. Pewnym jest, że potrzebujemy minimum 100 metrów siatki o wys. min. 1,8m i grubości min. 3,2 mm; około 70  słupków, 2 furtki, drut, klamry, podmurówki, deski...

Bezwzględnie też musimy zbudować pomieszczenie z paśnikiem dla sarny, potrzebujemy więc całej masy desek do wzmocnień.

Z wyliczeń wychodzi, że potrzebujemy ok. 11 tysięcy zł.  2 tysiące udało nam się odłożyć.

Nie damy rady bez Waszej pomocy, dlatego postanowiliśmy dłużej nie czekać, bo z pustego i Salomon nie naleje, i ruszyć ze zbiórką na 8,5 tysiąca zł... Tak, wiemy. To duże pieniądze :(

Jeśli jednak nam wszystkim uda się uzbierać, wybudować wybiegi, to gdy Maleństwo będzie już zdziczone, gotowe na wypuszczenie na wolność, to wszyscy będziemy mogli usiąść spokojnie,, odetchnąć i pomyśleć:
"No dobra Mała, stoi za tobą masa ludzi, którzy zrobili wszystko co w ich mocy byś wróciła na wolność i była szczęśliwa. Zmykaj i pokaż co potrafisz i że dasz radę!"

Pomożecie nam?


Maleństwo, Magda, kolejne dzikie bidy, które będą korzystać z tych wybiegów, my - możemy na was liczyć?

Bo jak nie my, to kto ma im pomóc??

Aktualizacje


 • Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka" - awatar

  Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka"

  29.01.20
  29.01.20

  Kochani Jesteśmy już coraz bliżej uzbierania całości. jak tylko to się stanie to ruszamy z budową wybiegów. Dziewczyny nie mogą się doczekać :) Bardzo dziękujemy za każdą, ale to każdą wpłatę :)

  Zdjęcie aktualizacji 43 600

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.02.20
  11.02.20

  Niech szcześliwie biega ,urodzi i poczuje choc troche dobroci od dwunożnych😁

 • Ka Ch - awatar

  Ka Ch

  10.02.20
  10.02.20

  To i ode mnie mała cegiełka dla kochanych dzikusów 🙂

 • Dominika - awatar

  Dominika

  08.02.20
  08.02.20

  Trzymam kciuki ❤️

 • abcxyz - awatar

  abcxyz

  10.01.20
  10.01.20

  Dużo zdrówka dla Was i zwierzaczków :)

  • Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka" - awatar

   Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka" - Organizator zbiórki

   29.01.20
   29.01.20

   Dziękujemy w imieniu zwierząt ii swoim :) Wielkie dzięki za pomoc :)

 • Amelia Grzesiak - awatar

  Amelia Grzesiak

  22.10.19
  22.10.19

  za pasje i chęć pomocy

8 720 zł z 8 500 zł (Cel)
Wpłaciło 170 osób

Wpłaty: 170

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ka Ch - awatar
Ka Ch
50
Ilona Skuballa - awatar
Ilona Skuballa
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna Nowak - awatar
Anna Nowak
20
Magda Ka - awatar
Magda Ka
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij