Wyskakuj z laptopa

10 380 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartosz Waliszewski - awatar

Bartosz Waliszewski

Organizator zbiórki

Historia akcji,


4 marca 2020 roku zarejestrowano w Polsce pierwszego chorego na Covid-19. Dziewięć dni później zamknięto szkoły i ogłoszono "lock down". Pierwszy raz w naszej historii stanęła gospodarka... ale uczniowie uczyli się dalej. Nastąpiła era nauki zdalnej.

Akcja na początku skromna, rozrastała się z dnia na dzień i po tygodniu nie było możliwości prowadzenia jej w małym mieszkaniu. Przeniosłem ją na korytarz, a właściwie do naszego blokowego patio. Z pomocą przyszła nam Wspólnota Mieszkaniowa i zarządca nieruchomości, którzy wyrazili i zaoferowali pomoc.  19 marca 202 roku podjęliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 60 im. W. Bogusławskiego w Poznaniu i tam przekazaliśmy pierwsze komputery dla najbardziej potrzebujących uczniów. Kolejną szkołą był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 na osiedlu Wł. Łokietka w Poznaniu... potem jedna w okolicach centrum miasta [z prośbą o dyskrecję]. Wydaliśmy również sporo sprzętu, przekazując go indywidualnie.

--------


Zespół akcji

Zespół akcji to ludzie dobrej woli:
- Wojtek - informatyk i oczywiście mój sąsiad z Naramek 217 ;-) Człowiek skromny, nie szukający poklasku. Najbardziej pomógł nam w tym najcięższym okresie.  
- Michał - geniusz w dziedzinie fizycznego czyszczenia sprzętu. Brzmi dziwnie? To spróbujcie wyczyścić lapka pełnego naklejek tak, żeby wyglądał jak z marketu. Michał najcięższe przypadki czyści w... 15 minut. Do dzisiaj nie zdradza swojej tajemnicy... nie wiemy jak to robi ;-)
- Ewa - to nasza twarz. Nagrała 2 filmy promujące i była ważną personą w kontaktach ze szpitalem Onkologicznym w Poznaniu. To dla tych dzieciaczków robiliśmy komputery w czasie, kiedy nasze dzieci były na wakacjach :-)
- Krzysiek i Adrian - w akcji są z nami od samego początku! Ile sprzętu przywieźli i ile paliwa spalili, jeżdżąc po mieście... nikt tego nie wie. Adrian do tego jest magikiem od najcięższych przypadków mechanicznych.
- Magda - od dzisiaj ogarnia nasze finanse. Kto dał, kto wydał i na co... wszystko udokumentowane, policzone... a w razie czego komornika też wyśle ;-)
- Nie ukrywam, że często pomagają nam nasze dzieci... najczęściej zadając setki pytań ;-)

--------

Co zrobiliśmy do tej pory

Akcja opiera się na Was, czyli na tych co nam pomogą. Przyjmujemy od niepotrzebne Wam komputery, dokładnie czyścimy z danych i instalujemy wszystko na nowo. Często dokładam swoje prywatne pamięci lub wymieniam dyski. Do tego komputery przechodzą pełen serwis techniczny. Są rozbierane bardzo dokładnie czyszczone, wymieniana jest pasta termo-przewodząca. Na koniec każdy komputer przechodzi czyszczenie obudowy... i jest przekazywany tym, co potrzebują. Akcję "zamknęliśmy" wynikiem 84 ROZDANYCH komputerów, 3 wypożyczonych i 19 zmodernizowanych [były własnością rodzin]. Licząc średnio po 500zł za komputer, to rozdaliśmy ponad... 40 tysięcy złotych! 

--------

Nasze sukcesy


Mamy ich tyle ile rozdanych komputerów - ale jest ten jeden szczególny. To ciężko chory Kacper ze Szpitala Onkologicznego w Poznaniu. Marzy o tym, żeby zostać strażakiem... oprócz komputera dostał znacznie więcej. Ze szpitala do domu pojechał prawdziwym strażackim wozem - na sygnale! Do tego od Naramowickich sąsiadów dostał niezliczone ilości prezentów w tematyce... strażackiej, a jak! Był na wycieczce w prawdziwej Poznańskiej remizie na Poznańskich Ratajach - gdzie przeszedł szkolenie :-) Dostał tort ze strażakiem Samem... Ech - stare pryki  - ale wszyscy mieliśmy łzy w oczach :-) Informacje znajdziecie na profilu FB: Wyskakuj z laptopa.
Innym sukcesem są... nasi sąsiedzi. Ci dalsi i Ci najbliżsi :-) Chodzi o tych, którzy oddali swój sprzęto po to, żeby mógł cieszyć innych. Często przynieśli z tymi komputerami swoje historie... bo a to jeden był prezentem od nieżyjącej żony... inny był prezentem na 18, kolejny z okazji ślubu. Ile ludzi, ile komputerów - tyle historii. Bardzo Wam wszystkim dziękuję!

--------

Czego potrzebujemy i na co zbieramyW pierwszej fali Covidovej - rozdałem właściwie cały zapas dysków, dodatkowych pamięci, zapasowych matryc... wysmarowałem 3 komplety past termo-przewodzących. Po prostu wszystko się skończyło :-( I mimo, że unikałem zbiórki tego typu - jak ognia, to teraz bez niej już sobie nie poradzę. Wszystko niestety kosztuje... i stąd moja prośba o wsparcie. Nie liczymy sobie poświęconego czasu, nie liczymy paliwa - bo przecież o to chodzi w pomaganiu... ale części musimy kupować... ale co konkretnie?
- Dyski SSD / choćby te najmniejsze 120GB
- Pamięci / od 512MB do 4GB / DDR2 - DDR4
- Myszki i klawiatury na USB
- Klawiatury które trzeba wymienić w laptopach [po zalaniu, uszkodzeniu, brak klawiszy]
Kamerki internetowe do starszych modeli
- W przypadku najpoważniejszych napraw, wspiera nas zewnętrzny serwis, który często najbardziej rokujące modele naprawia nam za darmo... ale czasem też się nie da.
- Zasilacze / sporo dostaliśmy od przyjaciół z zaprzyjaźnionej grupy... ale zostały nam już resztki.  

To wszystko jest do dostania na rynku - ale kosztuje. Szacuje, że potrzebujemy minimum 3000zł, żebyśmy mogli doposażyć, uratować i przekazać dalej - sporą ilość komputerów, które mamy w zapasie.

--------

Kto już nam pomógł

No cóż. Przede wszystkim Wy! Sąsiedzi nie tylko z Naramowic! Musze przyznać, że społeczność Naramowicka jest jedyną taką... a więc - nic bez Was! No ale są też firmy czy stowarzyszenia, które wspierają nas w różny sposób. Wspomnę o nich losowo:
- Systemia.pl / to dostawca usług internetowych oraz TV. Dzięki tej firmie mamy swój kąt i to ze wszystkimi mediami!
- Mozaika / tyle wsparcia i uśmiechów, które pozwalają iść dalej... nie dał chyba nikt
- Przygodownia / Jeżdżą, załatwiają, montują i konfigurują - a zabawę serwują przednią! Zajrzyjcie na ich stronę :-)
- Oknario.pl / To pierwsza firma, która pomogła nam na dużą skalę. Dostaliśmy od nich dyski SSD. To dzięki nim uratowaliśmy wiele sprzętu. To dzięki nim starsze modele, dostały drugie życie... i dzisiaj pracują u dzieciaków.
- Projekt Miś - przekazał ponad 40 zasilaczy do komputerów Dell/HP. To bardzo wymierna pomoc. Łatwo wycenialna.

Ze sprzętem przyjechali do nas moi zaprzyjaźnieni motocykliści z grupy "Poznańskie Zaprzęgi"


--------

Podziękowania

Generalnie to ja dziękuję Wam. Bywa jednak tak, że to Wy dziękujecie mnie czy nam... Bywało, że kiedy o 3 w nocy siadałem do komputerów, ktoś przynosił kawałek placka, innym razem ktoś zostawił Ptasie Mleczko czy Delicje... Było też kilka laurek.

 Za każdym razem było to wyjątkowo wzruszające!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bartosz Waliszewski - awatar

  Bartosz Waliszewski

  20.11.20
  20.11.20

  No to dzieje się! Wszystkim bardzo dziękuję za dotychczasowe wpłaty! Grosik do grosika i uzbierała się kwota, która pozwala na przekazanie do serwisu pierwszej partii, najbardziej rokujących i jednocześnie najbardziej uszkodzonych elektronicznie laptopów. Zdecydowałem również o podniesieniu limitu zbiórki. Wynika to z tego, że naprawdę zaczynamy rozwijać skrzydła. Już dzisiaj planuję zakup past termoprzewodzących i kilku części zamiennych [głównie wentylatory i gniazda zasilania do laptopów] Więcej szczegółów na FB profilu: #wyskakujzlaptopa

Komentarze


 • Basia - awatar

  Basia

  14.02.21
  14.02.21

  Robicie świetną robotę! Powodzenia :)

 • Piotr Jasionowski - awatar

  Piotr Jasionowski

  01.12.20
  01.12.20

  Obyście Sobą, zachęcili jak najwięcej osób. Trzymam kciuki!

  • Bartosz Waliszewski - awatar

   Bartosz Waliszewski - Organizator zbiórki

   13.12.20
   13.12.20

   Panie Piotrze - to już się dzieje! Nie pracuje już sam. Jest nas więcej, a cała grupa, również dzięki Panskiej wpłacie - może spokojnie pracować dalej... Wsparcie, które nam Państwo okazujecie - pozwala na spokojniejsze planowanie zakupów i napraw :-) W imieniu całego zespołu, Dziękuję.

 • Ryszard Gorazda - awatar

  Ryszard Gorazda

  01.12.20
  01.12.20

  Super akcja, powiedzenia!

  • Bartosz Waliszewski - awatar

   Bartosz Waliszewski - Organizator zbiórki

   13.12.20
   13.12.20

   Bardzo dziękuję za wsparcie finansowe i słowa otuchy :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.11.20
  04.11.20

  Z podziękowaniem za wszystkie lokalne inicjatywy.

  • Bartosz Waliszewski - awatar

   Bartosz Waliszewski - Organizator zbiórki

   13.12.20
   13.12.20

   To prawda - nie umiem usiedzieć w miejscu ;-) Zawsze mnie nosi i coś muszę robic. Teraz "Wyskakuj z laptopa" ale to sprzątanie to "Projekt Niepokorni" :-) Sprzątaliśmy pewnie Fort V w Poznaniu, dobrze myślę? 😁 No i za to sprzątanie oraz za wsparcie najnowszego projektu - po prostu dziękuję!

10 380 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 74 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartosz Waliszewski - awatar

Bartosz Waliszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 74

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
470
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Żaneta Rzepczyk-Zgoła - awatar
Żaneta Rzepczyk-Zgoła
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patryk Skiepko-Woźnica - awatar
Patryk Skiepko-Woźnica
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij