Zbiórka Wózek inwalidzki aktywny! - zdjęcie główne

Wózek inwalidzki aktywny!

7 177 zł z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Zbiórka zakończona
 
Dariusz Fertycki - awatar

Dariusz Fertycki

Organizator zbiórki

  Dla czego Ja? To jedno z najgłupszych pytań a zarazem jedno z najtrudniejszych, no bo niby, dlaczego Ja i dlaczego obcy i nieznajomi Ludzie mają wpłacać pieniądze? W czym jestem wyjątkowy i jak to przedstawić by w końcu mieć wymarzony wózek? Prawdę mówiąc nie wiem, dlatego spróbuję się przedstawić i napisać coś o sobie a resztę pozostawię w gestii, Was wszystkich to czytających. 

  Czas?Czym dla nas jest? Pewien znany naukowiec zapytany czym jest czas?odpowiedział: "Czas jest tym co mierzy zegar" Można się uśmiechnąć bo to w końcu On stworzył teorię względności.Osobiście Chciałbym się cofnąć o 25 lat do dnia 25.11.1994 roku.Tegoż to dnia uległem wypadkowi samochodowemu (złamany kręgosłup,uszkodzony rdzeń) i od tej pory śmigam na wózku inwalidzkim.Zmienić tylko jeden dzień, nie wsiąść do samochodu, ostrzec kierowcę i ciekawe jak ułożyłoby się moje życie. Cytując słowa z pewnego filmu: "Każdy z nas ma swój własny wehikuł czasu.Wspomnienia przenoszą nas w przeszłość a marzenia w przyszłość."Więc mogę tylko wspominać i marzyć jak wyglądałoby moje życie gdyby nie wypadek tego dnia. Tak więc marzę!

  ”Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz.”– pisał wieszcz. I taka jest prawda! Ciężko zrozumieć kogoś dopóki nie znajdziemy się w jego skórze. Przez 22 lata śmigałem na zwykłym szpitalnym wózku którym przejechanie 150m było koszmarem, trzy lata temu na olxie kupiłem stary używany wózek polskiej firmy GTM  Mobile no i się zaczęło. Zakochałem się! Tak wiem to głupota zakochać się w wózku inwalidzkim, (ale bywają głupie miłości) bo nagle 150m już nie było problemem. 

  Niestety mimo kilku rurek, kółek, średnio wygodnego fotela i kilku innych małych detali za wózek swoje trzeba zapłacić. PFRON refunduje wózki co 4 lata, dokładając swoje "trzy grosze".Niestety, biorąc pod uwagę to, że nie zamierzam zawczasu"zdziadzieć" na moich "czterech kółkach",potrzebuję wózka solidnego, zwrotnego i wytrzymałego, który pozwoli mi, w jak najlepszy sposób korzystać z życia, a to już niestety sporo kosztuje. Dziś zadzwoniłem do producenta wózków GTM Mobile i nie jest tak źle jak sądziłem. Mój wymarzony wózek Hammer Vario kosztuje tylko 6000zł. Drugi w kolejności który lepiej spisywał by się na wsi GTM shok absorber jest trochę droższy bo kosztuje 12500zł. 

 Dlatego proszę wszystkich o dobrym sercu wpłaćcie grosik, lub chociaż udostępnijcie post u Siebie!                          A to wózek jaki Mi się marzy w pierwszej kolejności. GTM Hammer Vario      

                           Ewentualnie taki GTM Shock absorber. Na wsi spisywałby się jeszcze lepiej.

Aktualności


 • Dariusz Fertycki - awatar

  Dariusz Fertycki

  25.09.19
  25.09.19

  Wczorajsza wizyta przedstawiciela i doradcy z firmy GTM przebiegła pomyślnie. Zostałem zmierzony zważony i oceniony. Wózek został dopasowany a całkowity koszt zamyka się w 7100 zł. Będę miał droższy woózek niż auto którym jeżdzę ;) Dziś dotarła faktura proforma, muszę wpłacić zaliczkę i produkcja wózka ruszy, potem tylko czekać od 12 do 16 tygodni.

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  05.07.19
  05.07.19

  „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” List do Rzymian 8,31-32

 • Ania i Przemek - awatar

  Ania i Przemek

  14.06.19
  14.06.19

  Powodzenia, oby zbiórka poszła sprawnie :)

 • Joanna Cyrnek - awatar

  Joanna Cyrnek

  27.05.19
  27.05.19

  Dużo zdrówka i osób z otwartym sercem i portfelem aby spełniły się Twoje marzenia.

 • Spartakus - awatar

  Spartakus

  23.04.19
  23.04.19

  Powodzenia Darku

 • Kontakt z LinkedIn - awatar

  Kontakt z LinkedIn

  06.03.19
  06.03.19

  Powodzenia Panie Dariuszu :)

7 177 zł z 7 500 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Zbiórka zakończona
 
Dariusz Fertycki - awatar

Dariusz Fertycki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 65

Sebastian - awatar
Sebastian
20
Anonimowy darczyńca - awatar
Anonimowy darczyńca
20
Grzegorz Gertz - awatar
Grzegorz Gertz
800
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Mikołaj PL - awatar
Mikołaj PL
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Patriota - awatar
Patriota
50
ukasz - awatar
ukasz
50
fabian - awatar
fabian
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij