Zbiórka Bartolini i my-życie na dializie - zdjęcie główne

Bartolini i my-życie na dializie

4 545 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 110 osób
Wpłać teraz
 
Daria Dasha - awatar

Daria Dasha

Organizator zbiórki

Bartuś - nasz kochany synek, o którego zdrowie walczyliśmy przez 13tyg ciązy, urodził się 15lutego 2017roku w 33tygodniu ciąży. Pomimo wielu interwencji prenatalnych przez wadę układu moczowego przyszedł na świat w ciężkim stanie z wrodzoną niewydolnością nerek

Od pierwszych chwil życia był zaintubowany i poddany wentylacji oscylacyjnej. Pierwszy zabieg przeszedł w 2dobie życia, miał on na celu naprawę tego co wyrządziły zabiegi z okresu prenatalnego. W 4 dobe życia doszlo do całkowitego załamania. Nerki przestały pracować przez co musiał mieć  wszczepiony cewnik do jamy brzusznej i od tej pory był dializowany. Trwało to 16 dni. Przez miesiąc był w śpiączce farmakologicznej. Pierwszy raz mogliśmy go wziąć na ręce po 33dniach. Nasza radość nie trwał jednak długo. Następnego dnia dowiedzieliśmy się o podejrzeniu wodogłowia pokrwotocznego i w niedługim czasie Bartek przeszedł zabieg wszczepienia zbiorniczka w celu odbarczania komór mózgowych. Z dnia na dzień odbarczano coraz mniej i rzadziej aż zaprzestano całkowicie. Zbiorniczek jednak miał zostać na jakiś czas. Wkrotce potem gdy doszedł do siebie mógł opuścić intensywną terapię. Gdy Bartuś doszedł do siebie przeszedł zabieg przecięcia cewki moczowej i od tego czasu nie musiał być juz zacewnikowany i siusiał samodzielnie. W maju zaczęliśmy przygotowywać się do wyjścia do domu jednak infekcja pokrzyżowała plany. to jednak nie był koniec problemów. Niedługo po infekcji znowu pojawiły się objawy wodogłowia. Znów zaczęto odbarczanie główki. Jednak rezonans magnetyczny wykazał brak komunikacji między komorami mózgowymi oraz torbiel w mózgu. Konieczny był kolejny zabieg, dość ryzykowny i niebezpieczny, niosący szereg możliwych powikłań. Zabieg się udał i z dnia na dzień z główką było coraz lepiej.  Niestety nerki znów zaczęły balansować na granicy dializ, ale z czasem udało się to opanować. Po 162dniach burzliwego pobytu w szpitalu w końcu wyszedł do domu.

Od listopada 2017r Bartek jest już stale dializowany otrzewnowo. Badania jednoznacznie wskazywały na konieczność rozpoczęcia dializoterapii. Po ponad miesięcznym pobycie na oddziale Pediatrii immunologii i nefrologii i po ukończeniu szkolenia wróciliśmy do domu z cyklerem który będzie dializował synka już każdej nocy aż do przeszczepu. W międzyczasie Bartek przeszedł zabieg wszczepienia nowego cewnika do brzuszka bo poprzedni przestał spełniać swoje zadanie.

Poza wieloma bliznami pobyt w szpitalu pozostawił jeszcze jedną pamiątkę niewidoczna na pierwszy rzut oka. Przed roczkiem Bartka dowiedzielismy sie że nie słyszy. Diagnoza - głęboki obustronny niedosłuch - prawdopodobnie spowodowany leczeniem farmakologicznym. W tej chwili nosi aparaty słuchowe. Niestety nie przynoszą one spektakularnych efektów wiec w przyszłości aby móc mówić i usłyszeć swiat będzie potrzebował wszczepienia implantu słuchowego.

Teraz Centrum Zdrowia Matki Polki to nasz drugi dom. Bartek jest pod opieką kliniki nefrologii, neurochirurgii i otolaryngologii co wiąże się z częstymi wyjazdami do innego miasta.

Co z wodogłowiem? Wierzymy że ten temat nigdy nie wróci.

Co z nerkami? Bartuś nie jest jeszcze wpisany na listę oczekujących do przeszepu. Jest jeszcze za mały. Żyje dzięki dializie.

Co ze słuchem? Jesli aparaty nie przyniosą korzyści chcielibyśmy aby decyzja o wszczepie zapadła jak najszybciej i oby był możliwy jeszcze przed przeszepem nerki

Na ten moment Bartek zupełnie nic nie samodzielnie i jest karmiony wyłącznie przez sondęMusimy zapewnić naszemu synkowi kosztowne wsparcie farmakologiczne, suplementacje. Bartuś potrzebuje również wsparcia w postaci rehabilitacji. Czas jaki spędził w szpitalu od narodzin niestety mocno odbił się na jego rozwoju.Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby Bartka - zakup odżywek oraz leków i bardzo potrzebnych środków opatrunkowych używanych do zachowania higieny w miejscu cewnika do dializ otrzewnowych.

W przyszłości gdy juz dojdzie do przeszczepu będzie musiał juz całe życie przyjmować leki immunosupresyjne zapobiegające odrzuceniu nerki

Tymczasem Bartuś rośnie a wraz z nim potrzeby. Leki i suplementy są konieczne dla zachowania funkcjonowania nerek i zdrowia całego organizmu.
Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby Bartek wyrósł na samodzielnego i szczęśliwego człowieka. Niczego nie pragniemy bardziej jak szczęścia naszych dzieci.
Bardzo prosimy o wsparcie i z góry dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

Rodzice Bartusia
************************************************************************************************
Fundraising for Bartek treatment

Our baby boy was born on February 15th 2017, in week 33 of pregnancy. Despite many prenatal interventios caused by urinary tract failure, he was born with congenital renal failure. Anhydramnios didn’t allowed the normal development of his little lungs and from the very beginning he was subjected to oscillatory ventilation. Since day 4 of his life he got dialisys and it lasted for 16 days. After 162 difficult days in hospital he was finally allowed to go home.

Thanks for your help
************************************************************************************************

http://dzieciom.pl/podopieczni/33890

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Daria Dasha - awatar

  Daria Dasha

  18.02.19
  18.02.19

  Koniec roku przyniósł powikłania dializacyjne. Konieczne było przejście na hemodialialize. Rozpoczynamy kolejny nowy rozdział

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.12.18
  31.12.18

  Trzymamy kciuki 🤞 😘

 • Kasia Kowalczyk - awatar

  Kasia Kowalczyk

  16.09.18
  16.09.18

  Życzę dużo zdrowia i siły ❤️❤️❤️

 • Sylwia Kucharczyk - awatar

  Sylwia Kucharczyk

  11.09.18
  11.09.18

  Rośnij Słonko, powodzenia!

  • Daria Dasha - awatar

   Daria Dasha - Organizator zbiórki

   16.09.18
   16.09.18

   Dziękujemy Sylwuś

 • Joanna Kasznia - awatar

  Joanna Kasznia

  15.07.18
  15.07.18

  Zdrówka i dużo siły życzę

  • Daria Dasha - awatar

   Daria Dasha - Organizator zbiórki

   15.07.18
   15.07.18

   Bardzo dziękujemy 💙💚💛💜

 • Marzena Grabowska - awatar

  Marzena Grabowska

  14.07.18
  14.07.18

  Zdrówka życzę😘😘😘😘

4 545 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 110 osób
Wpłać teraz
 
Daria Dasha - awatar

Daria Dasha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 110

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Polina - awatar
Polina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Karolina Gaudy - awatar
Karolina Gaudy
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij