Zbiórka Udział drużyny Blue pompoms - miniaturka zdjęcia

Udział drużyny Blue pompoms

Zbiórka Udział drużyny Blue pompoms - zdjęcie główne

Udział drużyny Blue pompoms

1 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Damian Małek - awatar

Damian Małek

Organizator zbiórki

Pomóżcie nam odlecieć na Światową Olimpiadę Kreatywności Global Finals 2019, która odbędzie się w Kansas City w Stanach Zjednoczonych w dniach  20-26.05.20019 r.

Jesteśmy drużyną Blue Pompoms, w skład której wchodzą uczniowie ( V klasa) Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu – Nastia (11lat), Ola(10lat), Kacper(11lat), Bartek (11lata) i Franek (11lat) oraz nasze trenerki – Natalia Buczak i Joanna Połeć .

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności - Oczyma Wyobraźni (1-3.03.2019) organizowanej we Wrocławiu. 

Do olimpiady przygotowywaliśmy się od września 2018 roku podejmując wyzwanie konstrukcyjne, w którym musieliśmy zaprojektować i zbudować wolnostojącą drewnianą konstrukcję lżejszą niż 175g i utrzymującą jak największy ciężar. Dodatkowo zbudowaliśmy stosując techniczne metody maszynę, która uruchomi się po nałożeniu na konstrukcję odważnika. Nasza konstrukcja miała masę 22.5 g na którą nałożyliśmy 118 kg i tyle samo bez naruszenia konstrukcji udało się zdjąć. W ten sposób pokonaliśmy wszystkich, tym samym wygrywając z uczniami z gimnazjum i liceum, a byliśmy najmłodsi w naszej grupie wiekowej! Jednocześnie samodzielnie zbudowaliśmy i zaprogramowaliśmy robota, który uruchamiał się po nałożeniu odważnika. 

Dzięki pomysłom i wsparciu trenerek nasza drużyna zdobyła I miejsce w poziomie wiekowym szkół podstawowych, w wyzwaniu konstrukcyjnym w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności - Oczyma Wyobraźni ( Wyniki 2019 ). Tym samym otrzymaliśmy prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych, która odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 roku. 

Olimpiada w USA jest dla nas możliwością przeżycia niesamowitej przygody. 

Bardzo zależy nam na udziale w niej, ale bez Waszej pomocy nie damy sobie rady!

Jeśli chcielibyście nas wspomóc w jakikolwiek sposób, możecie polubić i udostępnić nasz fanpage w mediach społecznościowych ( BLUE POMPOMS ) lub dorzucić parę złotych do naszej zrzutki! Dziękujemy za każdy najmniejszy gest!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o programie Destination Imagination, zapraszamy na oficjalną stronę organizacji: http://www.kreatywnosc.pl oraz wroclaw.pl

Za każdą formę pomocy już teraz dziękujemy!!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 
Damian Małek - awatar

Damian Małek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Animowy Darczyńca - awatar
Animowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij