Zbiórka Pomóż mi w walce z chorobą - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi w walce z chorobą

Zbiórka Pomóż mi w walce z chorobą - zdjęcie główne

Pomóż mi w walce z chorobą

850 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Monika Łyźniak - awatar

Monika Łyźniak

Organizator zbiórki

  Mam na imię Monika, lat 25 i choruje na miopatie metaboliczną tzw. ZANIK MIĘŚNI. 

Jest to choroba genetyczna i na obecną chwilę nieuleczalna. Choroba, która odbiera siły na normalne funkcjonowanie w życiu codziennym, w końcowym stadium prowadzi do jazdy na wózku inwalidzkim, a tego boję się najbardziej. Myśl o tym, że mogę być zależna od drugiej osoby mnie przeraża. Nie chce być dla kogoś ciężarem, chce jak najdłużej być sprawna i w miarę możliwości sama radzić sobie w codziennych czynnościach bez pomocy drugiej osoby. Chcę po prostu normalnie żyć. Gdy usłyszałam diagnozę to nie do końca zdawałam sobie z tego sprawy, jakie skutki niesie ze sobą choroba. Teraz widzę, że moje życie się zmienia, a ja co dzień muszę walczyć i uczyć się żyć normalnie. 

Uparcie i konsekwentnie dążę do poprawy jakości  codziennego życia w nieustannie postępującej chorobie.

Cierpienie traktuje jako swego rodzaju wyzwanie do walki z chorobą, starając się poprzez systematyczną rehabilitacje. Bezwzględna choroba nie zna litości, jednak wiem, że póki oddycham nie wolno mi się poddać. Głęboko w to wierze, że los może się uśmiechnąć do mnie w najmniej oczekiwanym momencie. To właśnie marzenia i wiara pozwalają mi przetrwać nawet najcięższe chwile, dają siłę do walki.

   Choroby nerwowo-mięśniowe, są chorobami na całe życie. Nie można też tych chorób opisać w kilku krótkich słowach.

Jedyną metodą na polepszenie mojego stanu zdrowia, a nawet jej zatrzymanie jest systematyczna rehabilitacja i przeszczep mezenchymalnych komórek macierzystych.                   Niestety terapia jest bardzo kosztowna i nie stać mnie ani mojej rodziny na pokrycie kosztów leczenia. 

Celem terapii jest seria 5 podań mezenchymalnych komórek macierzystych pozyskiwanych ze sznura pępowiny od niespokrewnionego dawcy. Koszt jednego podania to 20 tyś. złotych.

Nigdy nikogo nie prosiłam o pomoc, starałam się sama sobie, ze wszystkim zawsze radzić. Sądzę, że  nikt nie lubi prosić o pomoc, bo każdy chce być samodzielny i niezależny, ale kiedy los krzyżuje nam drogi w życiu to trzeba próbować wszystkiego. Nie można siedzieć bezczynnie i się użalać nad sobą tylko trzeba walczyć. Wiem, że w tej sytuacji nie dam sobie sama rady....

Dlatego zwracam się do ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Proszę pomóż mi w walce z chorobą bo sama nie dam sobie rady. Pomóż mi wygrać z tym POTWOREM, który niszczy mi życie. Proszę podaj mi swą pomocną dłoń. Nie pozwól bym straciła nadzieje... 

Za każdą pomoc z góry BARDZO DZIĘKUJE!                                                                                                   

  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Łyźniak - awatar

  Monika Łyźniak

  01.10.17
  01.10.17

  Witam. Chciałabym bardzo PODZIĘKOWAĆ wszystkim tym którzy okazali mi wsparcie. Dziękuje każdemu z osobna, za każdą wpłaconą złotówkę na moje leczenie, za udostępnianie i wspierające mnie słowa. Wasza okazana mi POMOC wiele dla mnie znaczy. Jeśli chodzi o mnie to nie poddaje się i dążę dalej do swych celów. Małymi krokami byle, do przodu!:) "CO CIĘ NIE ZABIJE TO CIĘ WZMOCNI!" Co dzień intensywnie ćwiczę by, wzmacniać moje mięśnie i żeby, choroba się nie pogarszała. Dopóki oddycham nie tracę nadziei na to że, będzie dobrze!:) Dopóki mam siłę to walczę i się nie poddaje. Bo przecież jeszcze tyle przede mną w życiu jest do zrobienia :) Oczywiście czasem są gorsze momenty kiedy chwilami zaczynam wątpić i ogarnia mnie złość do tego żal i płacz... Ale szybko ta zła chwila mija gdy dochodzi do mnie że, gdy się poddam nie osiągnę nic a, wtedy choroba wygra... Bo przecież DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!:) Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE. Trzymajcie za mnie kciuki :) Pozdrawiam!

  Zdjęcie aktualizacji 8 197

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.08.17
  22.08.17

  Wytrwałości !

  • Monika Łyźniak - awatar

   Monika Łyźniak - Organizator zbiórki

   22.08.17
   22.08.17

   Dziękuje za okazane mi wsparcie! :) Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.06.17
  22.06.17

  Powodzenia i nie poddawaj się! :)

  • Monika Łyźniak - awatar

   Monika Łyźniak - Organizator zbiórki

   07.07.17
   07.07.17

   Bardzo dziękuje za okazanie mi wsparcia! :) Pozdrawiam :)

850 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Monika Łyźniak - awatar

Monika Łyźniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

M.... - awatar
M....
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Piotr - awatar
Piotr
50
Damian - awatar
Damian
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Renata - awatar
Renata
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał Gruca - awatar
Michał Gruca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij