Zbiórka Pomóż mi w walce z chorobą - zdjęcie główne

Pomóż mi w walce z chorobą

851 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Łyźniak - awatar

Monika Łyźniak

Organizator zbiórki

  Mam na imię Monika, lat 25 i choruje na miopatie metaboliczną tzw. ZANIK MIĘŚNI. 

Jest to choroba genetyczna i na obecną chwilę nieuleczalna. Choroba, która odbiera siły na normalne funkcjonowanie w życiu codziennym, w końcowym stadium prowadzi do jazdy na wózku inwalidzkim, a tego boję się najbardziej. Myśl o tym, że mogę być zależna od drugiej osoby mnie przeraża. Nie chce być dla kogoś ciężarem, chce jak najdłużej być sprawna i w miarę możliwości sama radzić sobie w codziennych czynnościach bez pomocy drugiej osoby. Chcę po prostu normalnie żyć. Gdy usłyszałam diagnozę to nie do końca zdawałam sobie z tego sprawy, jakie skutki niesie ze sobą choroba. Teraz widzę, że moje życie się zmienia, a ja co dzień muszę walczyć i uczyć się żyć normalnie. 

Uparcie i konsekwentnie dążę do poprawy jakości  codziennego życia w nieustannie postępującej chorobie.

Cierpienie traktuje jako swego rodzaju wyzwanie do walki z chorobą, starając się poprzez systematyczną rehabilitacje. Bezwzględna choroba nie zna litości, jednak wiem, że póki oddycham nie wolno mi się poddać. Głęboko w to wierze, że los może się uśmiechnąć do mnie w najmniej oczekiwanym momencie. To właśnie marzenia i wiara pozwalają mi przetrwać nawet najcięższe chwile, dają siłę do walki.

   Choroby nerwowo-mięśniowe, są chorobami na całe życie. Nie można też tych chorób opisać w kilku krótkich słowach.

Jedyną metodą na polepszenie mojego stanu zdrowia, a nawet jej zatrzymanie jest systematyczna rehabilitacja i przeszczep mezenchymalnych komórek macierzystych.                   Niestety terapia jest bardzo kosztowna i nie stać mnie ani mojej rodziny na pokrycie kosztów leczenia. 

Celem terapii jest seria 5 podań mezenchymalnych komórek macierzystych pozyskiwanych ze sznura pępowiny od niespokrewnionego dawcy. Koszt jednego podania to 20 tyś. złotych.

Nigdy nikogo nie prosiłam o pomoc, starałam się sama sobie, ze wszystkim zawsze radzić. Sądzę, że  nikt nie lubi prosić o pomoc, bo każdy chce być samodzielny i niezależny, ale kiedy los krzyżuje nam drogi w życiu to trzeba próbować wszystkiego. Nie można siedzieć bezczynnie i się użalać nad sobą tylko trzeba walczyć. Wiem, że w tej sytuacji nie dam sobie sama rady....

Dlatego zwracam się do ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Proszę pomóż mi w walce z chorobą bo sama nie dam sobie rady. Pomóż mi wygrać z tym POTWOREM, który niszczy mi życie. Proszę podaj mi swą pomocną dłoń. Nie pozwól bym straciła nadzieje... 

Za każdą pomoc z góry BARDZO DZIĘKUJE!                                                                                                   

  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Monika Łyźniak - awatar

  Monika Łyźniak

  01.10.2017
  01.10.2017

  Witam. Chciałabym bardzo PODZIĘKOWAĆ wszystkim tym którzy okazali mi wsparcie. Dziękuje każdemu z osobna, za każdą wpłaconą złotówkę na moje leczenie, za udostępnianie i wspierające mnie słowa. Wasza okazana mi POMOC wiele dla mnie znaczy. Jeśli chodzi o mnie to nie poddaje się i dążę dalej do swych celów. Małymi krokami byle, do przodu!:) "CO CIĘ NIE ZABIJE TO CIĘ WZMOCNI!" Co dzień intensywnie ćwiczę by, wzmacniać moje mięśnie i żeby, choroba się nie pogarszała. Dopóki oddycham nie tracę nadziei na to że, będzie dobrze!:) Dopóki mam siłę to walczę i się nie poddaje. Bo przecież jeszcze tyle przede mną w życiu jest do zrobienia :) Oczywiście czasem są gorsze momenty kiedy chwilami zaczynam wątpić i ogarnia mnie złość do tego żal i płacz... Ale szybko ta zła chwila mija gdy dochodzi do mnie że, gdy się poddam nie osiągnę nic a, wtedy choroba wygra... Bo przecież DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!:) Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE. Trzymajcie za mnie kciuki :) Pozdrawiam!

  Zdjęcie aktualizacji 8 197

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.08.2017
  22.08.2017

  Wytrwałości !

  • Monika Łyźniak - awatar

   Monika Łyźniak - Organizator zbiórki

   22.08.2017
   22.08.2017

   Dziękuje za okazane mi wsparcie! :) Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.06.2017
  22.06.2017

  Powodzenia i nie poddawaj się! :)

  • Monika Łyźniak - awatar

   Monika Łyźniak - Organizator zbiórki

   07.07.2017
   07.07.2017

   Bardzo dziękuje za okazanie mi wsparcia! :) Pozdrawiam :)

851 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Łyźniak - awatar

Monika Łyźniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
M.... - awatar
M....
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Piotr - awatar
Piotr
50
Damian - awatar
Damian
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Renata - awatar
Renata
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij