Zbiórka Nowe lepsze życie, przeprowadzka - miniaturka zdjęcia

Nowe lepsze życie, przeprowadzka

Miko Nogaj - awatar

Miko Nogaj

Organizator zbiórki

Witajcie. Jestem Mikołaj, a tak właściwie Justyna, tak nadal mam w dowodzie  Mam 26 lat. Jestem osobą transeksualna k/m. 

Zbieram na wyjazd z mojego obecnego miejsca zamieszkania. Obecnie mieszkam w malutkiej miejscowości, mam tu stałą pracę, rodziców i rodzeństwo, kocham to miejsce całym sercem. 

Jak już wspomniałem jestem osobą trsnseksualna, urodziłem się jako kobieta ale od wczesnych lat dziecinnych wiem że jest ze mną coś nie tak. Już wtedy czułem że tak naprawdę powinienem urodzić się w innym ciele. To zbyt długa i skapilowana historia... 

Normalnie nigdy bym nie opuszczał mojej ukochanej wsi jednak nie mam tu zycia. Nie, nie muszę uciekać. Nikt nie wie że Justyna jest tak naprawdę Mikołajem. Nie wie też moja rodzina i nie mogę im o tym powiedzieć, znam podejście ojca do tych spraw i zdaje sobie sprawę ze słabego zdrowia mamy... Myślę że wiadomość o tym mogła by ich przysporzyć o załamanie. Trzymam w sobie tą tajemnice od prawie 20 lat... Obawiam się że nigdy jej nie wyjawię najbliższym. 

Jedynymi osobami które o tym wiedzą są moi przyjaciele w mieście do którego mam zamiar się przenieść. Tylko wśród nich mogę być naprawdę sobą. Nie musze się ukrywać i pilnować na każdym kroku. Mogę oddychać pełna piersia. Być w pełni akceptowany i w końcu rozpocząć pracę nad dostosowaniem ciała do umysłu i ducha. 

W tym celu muszę jednak mieć na start. Na opłacenie kaucji za mieszkanie, chociażby pierwszego czynszu. Na życie. Aż w końcu na zainwestowanie w przemianę. Do tej pory niemal całą wypłatę oddaje rodzica na życie i utrzymanie domu. Myślę że w przyszłości też to będzie konieczne. 

Będę niezmiernie wdzięczny za każdą złotówkę wpłacona na moje małe wielkie marzenie. Mój krok ku nowemu życiu, w zgodzie z samym soba. 

Miko Nogaj - awatar

Miko Nogaj

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.