Zbiórka Maleństwo z pseudo prosi o pomoc - zdjęcie główne

Maleństwo z pseudo prosi o pomoc

2 934 zł  z 2 800 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby

Żabka to maleńka sunia w typie rasy mops. Urodziła się na początku października. Jest radosną malutką psinką ciekawą świata, kochającą ludzi, psy, koty. Najchętniej spędzałaby czas na zabawie, jedzeniu i spaniu. Nie znosi samotności, cały czas chce być głaskana, przytulana, kochana... Zachowuje się jak każde psie dziecko, zupełnie nie zdając sobie sprawy ze swojej ułomności, która w przyszłości może być dla niej tragiczna w skutkach...

Żabka urodziła się ze zdeformowaną łapką.


Dla takich psów nie ma miejsca w "hodowli". Ułomne, niesprzedawalne, nie stanowią dla swojego właściciela żadnej wartości. Na co komu taki pies? Nikt przecież za takiego nie zapłaci...

 Żabka miała szczęście w nieszczęściu. W połowie grudnia, trafiła pod naszą opiekę. Nie zostanie sprzedana, nie będzie musiała rodzić tanich szczeniąt, nie pozna czym jest samotność, smutek i brak opieki. Decydując się na wzięcie pod naszą opiekę Żabki, nie zastanawialiśmy się ani chwili. To maleńkie psie dziecko potrzebowało pomocy. Od tego zależy jej przyszłość i powrót do zdrowia, bo z wiekiem jej zdrowie zacznie się pogarszać... 

 Żabka ma rozszczepioną prawą przednią łapkę. Tylko jeden paluszek jest prawidłowy, dwa są ze sobą zrośnięte a trzeci, zupełnie jest oddzielony od reszty. Oddzielony paluszek jest przekręcony, Żabka nie opiera go na poduszeczce tylko na skórze. Jak zacznie wychodzić na spacery, skóra zacznie się zdzierać. Najgorsze jednak jest to, że maleńka cały ciężar opiera tylko na jednym zdrowym paluszku. Podczas chodzenia, biegania, zabawy widać jak lekko kuleje. Z czasem jak zacznie rosnąć, nabierać wagi, wada ta może doprowadzić do deformacji stawów i kręgosłupa co dla Żabki będzie oznaczało kalectwo...

Żabka została zapisana na konsultację do jednego z najlepszych ortopedów. Po tej wizycie zostaną podjęte ostateczne decyzje w sprawie łapki. 

Żabka ma też podejrzenie problemu neurologicznego, który również chcemy skonsultować ze specjalistą. Bardzo często przechyla główkę na prawą stronę, tak jakby jej ciążyła. 

Żabka trafiła do nas bez żadnych badań, odrobaczeń i szczepień, dodatkowo pierwsza wizyta w klinice ortopedycznej, wraz z badaniami to koszt w granicach 400 zł. A to dopiero początek... 

Dlatego zwracamy się do was z prośbą o pomoc dla Żabki. Tylko dzięki waszemu wsparciu, to małe psie dziecko ma szansę wyrosnąć na zdrową, piękną sunię...  Pamiętajcie, że każda, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie a my, za każdą wpłatę będziemy ogromnie wdzięczne. 

Prosimy, podarujcie Żabce zdrową łapkę...

EDYCJA - jesteśmy po konsultacji w klinice ortopedycznej. 

-Deformacja palców prawej łapy. Widoczny rozszczep łapy.

-W badaniu radiologicznym widoczna deformacja łapy rozszczep kości śródręcza i nadgarstka. Zrost palców 3/4

- Do rozważenia zabieg zespolenia kosci śródręcza 2 i 3 przy użyciu nici niewchłanialnej lub drutu kostnego.

-Koszty zabiegu oszacowano 1,5-2 tysiące złotych. Termin za około miesiące. W międzyczasie trzeba ograniczyć rozwieranie palców.

Wskazane wykonanie pełnej profilaktyki przed znieczuleniem. Badanie krwi i kontrola kardiologiczna. 

********

Do tego dochodzą koszty opieki wet, odrobaczenia, szczepień, czipowania, oraz konsultacji neurologicznych. Jeżeli nie dojdą już żadne innek badania i konsultacje to koszty jakie wyiczyłyśmy zamykają się w kwocie 2800zł  

Komentarze


 • Ela i Luna - awatar

  Ela i Luna

  18.01.19
  18.01.19

  Maluszku, będzie dobrze!

 • Dominika - awatar

  Dominika

  05.01.19
  05.01.19

  Dla kochanej dziewczynki <3

 • żabkaweloveyou - awatar

  żabkaweloveyou

  04.01.19
  04.01.19

  ❤️

2 934 zł  z 2 800 zł (Cel)
Wpłaciły 84 osoby

Wpłaty: 84

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
11
Daria Stawowska - awatar
Daria Stawowska
10
Dorota - awatar
Dorota
50
Małgorzata Krawczyk - awatar
Małgorzata Krawczyk
400
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Joanna - awatar
Joanna
20
Garella - awatar
Garella
20
Jacek - awatar
Jacek
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij