Zbiórka Żądamy Chleba 2020 - zdjęcie główne

Żądamy Chleba 2020

17 379 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 293 osoby

Żądamy Chleba 2020!

Jako Zupa na Głównym wspieramy osoby ubogie, w kryzysie bezdomności i wykluczone społecznie. Chcemy zebrać 10 tys. zł na posiłki dla potrzebujących. Pieniądze będziemy zbierali przez najbliższy miesiąc, aż do 28 czerwca br. W taki sposób chcemy uczcić 64 rocznicę czerwca 56 r., tak rozumiemy lokalny patriotyzm.

Za każde 15 zł od Ciebie przygotujemy posiłki dla 2 osób.

Zupa na Głównym w liczbach:

* Rok 2018

 1700 osób korzystających ze wsparcia,

6760 wydanych posiłków,

kobiety “domne” po 65 r.ż rok 2018 - 120

w 2019 roku objętych bezpośrednim działaniem zostało 2650 osób, w tym 318 kobiet z czego 240 to kobiety po 65 roku życia ubogie, ale nie w kryzysie bezdomności,

10538 wydanych posiłków,

* Miesiące styczeń - maj 2020

 1550 osób korzystających ze wsparcia,

3080 wydanych posiłków,

kobiety "domne" po 65 r.ż - 170 

Działamy od 14 października 2017 roku.  Przez ten czas z naszego wsparcia skorzystało ponad 5000 osób. W Zupie na Głównym pracuje społecznie ponad 40 wolontariuszek i wolontariuszy.

Na swoje działania nie otrzymujemy żadnych dotacji z instytucji i budżetu państwa. Cała nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach. Posiłki są przygotowywane przez wolontariuszy. Zawsze jest to pożywna, "domowa" zupa, kanapki, ciasto, kawa, herbata. Bardzo często słyszymy o godzinie 18tej, że jest to pierwszy posiłek w tym dniu. Każde spotkanie to ponad sto osób, które korzystają z naszego/Waszego wsparcia.

Działamy także w czasie pandemii. Przez ostatnie dwa miesiące prócz tego, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wydawaliśmy posiłki przekazywaliśmy także pakiety higieniczne.

 W XXI wieku nikt nie powinien być głodny ! Pomóż nam pomagać !

facebook.com/ZupaNaGlow...

Archiwalne zdjęcie, które promuje zbiórkę pochodzi ze zbiorów Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Dziękujemy za udostępnienie.

Aktualizacje


 • Zupa na Głównym - awatar

  Zupa na Głównym

  25.06.20
  25.06.20

  Na naszych sobotnich spotkaniach, w gronie ponad setki osób, są też kobiety. Na początku naszych działań było ich kilka. Ostatni rok to zwiększona liczebność Pań, które są zmuszone przez sytuację materialną, korzystać z takiej pomocy jak nasza. W tym gronie nie ma zbyt wiele osób, które są w kryzysie bezdomności. Są to głównie kobiety starsze, w wieku emerytalnym, którym po opłaceniu rachunków nie wystarcza na jedzenie, ubranie i środki higieniczne. Dlaczego tak się dzieje? - bo bywa, że po śmierci małżonka drastycznie spadają dochody, a opłaty z tytułu lokalu niewiele się zmniejszają. Większość tych kobiet nie może liczyć na pomoc z MOPS, ponieważ kryterium dochodowe dla osoby samotnie gospodarującej to 701 złotych, czyli większość jest za bogata na pomoc. „Wie Pan dlaczego ty przychodzę? Byłam salową w szpitalu. Pracowałam 30 lat. Zmarł mi mąż. Jak opłacę mieszkanie to zostaje mi 200 zł, a przecież muszę coś jeść". Jest to jeden z powodów dla którego zbieramy dalej.

  Zdjęcie aktualizacji 51 625

Komentarze


 • Kodril - awatar

  Kodril

  20.06.20
  20.06.20

  DGE

 • Jakub Szymczak - awatar

  Jakub Szymczak

  20.06.20
  20.06.20

  👍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.06.20
  18.06.20

  Powodzenia!

 • STANISŁAW JASIŃSKI - awatar

  STANISŁAW JASIŃSKI

  17.06.20
  17.06.20

  SUPER -:)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  07.06.20
  07.06.20

  ❤️❤️

17 379 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 293 osoby

Wpłaty: 293

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Klasa 1G_1D IX LO Poznań - awatar
Klasa 1G_1D IX LO Poznań
715
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Darek - awatar
Darek
20
Alicja Szczepanik - awatar
Alicja Szczepanik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij