Zbiórka Żądamy Chleba 2020 - miniaturka zdjęcia

Żądamy Chleba 2020

Zbiórka Żądamy Chleba 2020 - zdjęcie główne

Żądamy Chleba 2020

17 379 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 293 osoby
Wpłać teraz
 

Żądamy Chleba 2020!

Jako Zupa na Głównym wspieramy osoby ubogie, w kryzysie bezdomności i wykluczone społecznie. Chcemy zebrać 10 tys. zł na posiłki dla potrzebujących. Pieniądze będziemy zbierali przez najbliższy miesiąc, aż do 28 czerwca br. W taki sposób chcemy uczcić 64 rocznicę czerwca 56 r., tak rozumiemy lokalny patriotyzm.

Za każde 15 zł od Ciebie przygotujemy posiłki dla 2 osób.

Zupa na Głównym w liczbach:

* Rok 2018

 1700 osób korzystających ze wsparcia,

6760 wydanych posiłków,

kobiety “domne” po 65 r.ż rok 2018 - 120

w 2019 roku objętych bezpośrednim działaniem zostało 2650 osób, w tym 318 kobiet z czego 240 to kobiety po 65 roku życia ubogie, ale nie w kryzysie bezdomności,

10538 wydanych posiłków,

* Miesiące styczeń - maj 2020

 1550 osób korzystających ze wsparcia,

3080 wydanych posiłków,

kobiety "domne" po 65 r.ż - 170 

Działamy od 14 października 2017 roku.  Przez ten czas z naszego wsparcia skorzystało ponad 5000 osób. W Zupie na Głównym pracuje społecznie ponad 40 wolontariuszek i wolontariuszy.

Na swoje działania nie otrzymujemy żadnych dotacji z instytucji i budżetu państwa. Cała nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach. Posiłki są przygotowywane przez wolontariuszy. Zawsze jest to pożywna, "domowa" zupa, kanapki, ciasto, kawa, herbata. Bardzo często słyszymy o godzinie 18tej, że jest to pierwszy posiłek w tym dniu. Każde spotkanie to ponad sto osób, które korzystają z naszego/Waszego wsparcia.

Działamy także w czasie pandemii. Przez ostatnie dwa miesiące prócz tego, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wydawaliśmy posiłki przekazywaliśmy także pakiety higieniczne.

 W XXI wieku nikt nie powinien być głodny ! Pomóż nam pomagać !

facebook.com/ZupaNaGlow...

Archiwalne zdjęcie, które promuje zbiórkę pochodzi ze zbiorów Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Dziękujemy za udostępnienie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Zupa na Głównym - awatar

  Zupa na Głównym

  25.06.20
  25.06.20

  Na naszych sobotnich spotkaniach, w gronie ponad setki osób, są też kobiety. Na początku naszych działań było ich kilka. Ostatni rok to zwiększona liczebność Pań, które są zmuszone przez sytuację materialną, korzystać z takiej pomocy jak nasza. W tym gronie nie ma zbyt wiele osób, które są w kryzysie bezdomności. Są to głównie kobiety starsze, w wieku emerytalnym, którym po opłaceniu rachunków nie wystarcza na jedzenie, ubranie i środki higieniczne. Dlaczego tak się dzieje? - bo bywa, że po śmierci małżonka drastycznie spadają dochody, a opłaty z tytułu lokalu niewiele się zmniejszają. Większość tych kobiet nie może liczyć na pomoc z MOPS, ponieważ kryterium dochodowe dla osoby samotnie gospodarującej to 701 złotych, czyli większość jest za bogata na pomoc. „Wie Pan dlaczego ty przychodzę? Byłam salową w szpitalu. Pracowałam 30 lat. Zmarł mi mąż. Jak opłacę mieszkanie to zostaje mi 200 zł, a przecież muszę coś jeść". Jest to jeden z powodów dla którego zbieramy dalej.

  Zdjęcie aktualności 51 625

Komentarze


 • Kodril - awatar

  Kodril

  20.06.20
  20.06.20

  DGE

 • Jakub Szymczak - awatar

  Jakub Szymczak

  20.06.20
  20.06.20

  👍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.06.20
  18.06.20

  Powodzenia!

 • STANISŁAW JASIŃSKI - awatar

  STANISŁAW JASIŃSKI

  17.06.20
  17.06.20

  SUPER -:)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  07.06.20
  07.06.20

  ❤️❤️

17 379 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 293 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 293

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Klasa 1G_1D IX LO Poznań - awatar
Klasa 1G_1D IX LO Poznań
715
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Darek - awatar
Darek
20
Alicja Szczepanik - awatar
Alicja Szczepanik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij